Lg G4 Marshmallow Şarj Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

maybek

Üye
    Konu Sahibi
Lg G4 Marshmallow Şarj Sorunu
Arkadaşlar G4'e marshmallow yükledikten sonra telefonumun şarjı daha çabuk bitmeye başladı. Acaba bu sıkıntıyı yaşayan başka arkadaşlar var mı? Bunun bir çaresi yok mu?

androfilex

androfilex

Üye
Fabrika ayarlarına geri yüklemeyi denedin mi?

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Ne kadar çabuk? Bende gözlemlemeye devam ediyorum ama çok fark yok lolipopta 3-4 saat ekran süresi alırken 2-3 saate düştüm marshmallowda. Benimde dikkatimi çeken sanki daha çabuk şarj olmaya başladı :D Yeni bir sürüm olduğu için şarj sorunu normaldir her yeni sürümde kullanıcılar hep bataryanın çabuk bitmesinden şikayet eder. Şu anda marshmallowda ben dün 23-24 saat kullanımda 3 saat ekran süresi aldım. Ekran kullanımda iken şarj çabuk bitiyor.

maybek

Üye
    Konu Sahibi
Aşağı yukarı 30-40 dk'lık internet kullanımıyla %100 olan şarj % 70 'e kadar düştü. Eskiden %3 - %5 kadar ancak düşerdi.

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Bir kaç gün kullanıp değerlendirme yapmak lazım dediğim gibi şarj biraz çabuk bitiyor ileride güncelleme ile düzeltirler @maybek

crashhiso

Üye
Evet arkadaşlar, bende yeni yükledim güncellemeyi. Normalde yoğunluktan az kullandığım için telefonu 2 gün gidiyordu şarj. Artık hiç kullanmasam bile akşamı bulmuyor :angry::angry: Buna bi çözüm bulmak lazım gerekirse 5.2'yi geri yükleticem. Çok aşırı gidiyor elimde bi işim olsa kullansam yarım saatte en az %10 hemen düşüyor. Ayrıca bu DOZE modu denen de hiç çalışmıyor galiba bu LG G4'te. yada aşırı şarj tüketiminden ben anlayamıyorum. Aslında 6.0'ın gözle görünür çok bi yeniliği de yok

cagri_06

cagri_06

Üye
Yeni Güncelleme Yayınlandı. Açıklamada Şarj Tüketme Sorunu Çözüldü Diyor. Yükledim Bakalım Deneyeceğim :)

kingsaban

kingsaban

Üye
Lg g4 telofonumu marshmallow guncellemesi yaptım.Keske yapmasaydım.Bu kadar hızlı şarjmı biter.Lolipop ta sabah cıkarıyodum şarjdan akşam yatarken takıyodum.Şimdi ise öğleyin bi daha şarja takmak zorunda kalıyorum.Varmı bi çözümünü bilen acaba...

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Lg g4 telofonumu marshmallow guncellemesi yaptım.Keske yapmasaydım.Bu kadar hızlı şarjmı biter.Lolipop ta sabah cıkarıyodum şarjdan akşam yatarken takıyodum.Şimdi ise öğleyin bi daha şarja takmak zorunda kalıyorum.Varmı bi çözümünü bilen acaba...
Hangi sürüm kurulu şimdi?
Çözümler bilindik şeyler.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yeni Sürümlerde Bu Tarz Şeyler Olur Eskiye Dön Olmazsa Yada Biraz Daha Sabret

byAndroid

byAndroid

Üye
Şarj berbat. Arkadaşım da güncelleme yaptı. Pişman acayip hızla tükeniyor. Eskiden bi %100 de 1 saat kullanırdı telefonu :D

cellini

Üye
telefonu sarjda 16 saat bekletin

cellini

Üye
1 saat ekran süresi cok az ben güç tüketimini ve ekran parlaklığını kıstım sarjda 16 saat beklettim su an gayet iyi ekran açık 3 saat alıyorum lcd ekran 4k bu kadar iyi aksamlar

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Yeni nesil bataryalarda fazla şarjda tutmak bataryanın şişmesine yada patlamasına yol açabilir. Batarya dolduğunda çıkarmak şarjı tamamen bitmeden de şarj etmek günümüz kullanım koşulları arasında.

serdar_gs

serdar_gs

Üye
MARSHMOOLLOW 6 yı kullanıyorum.Var mı net bi çözümü
Net bi çözüm mü? Xda da bile g4 marshmallow batarya performansı konusu varsa net bir çözüm yoktur. Bilindik yöntemleri uygulayıp hayatımıza devam edeceğiz. Örneğin konumu ihtiyacımız olduğunda açıp kapatacağız onun dışında kapalı olacak aynı şekilde senkronizasyonuda ihtiyacımız olduğunda açıp geri kapatacağız onun dışında kapalı olacak. Parlaklığı çoğu kişi otomatikte ve kısıkta kullanıyor fakat ben parlak ekran sevdiğimden genelde %50 altına pek almam 70-80 civarı parlaklık kullanırım %100 çok parlak gerek yok. Bu şekilde yapılabilecek klasik şeyler var ayrıca marshmallowda doze modu olduğundan ekran kullanımda değil iken zaten şarjın çok mininmum düzeyde biter örneğin gece yatarken bakarsın %50 sabah uyandığında bakarsın ya 50 dir ya 49. bla bla bla

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Konuma senkronizasyona vs.takılmayın.
Pil düşmanı ekran ekran ekran.
Bir de netle işiniz yokken şebekeyi Gsm'e alırsanız az da olsa faydası olur.Bunun dışında kötüye giden pil performansları tamamen firma stratejisi.

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Konuma senkronizasyona vs.takılmayın.
Pil düşmanı ekran ekran ekran.
Bir de netle işiniz yokken şebekeyi Gsm'e alırsanız az da olsa faydası olur.Bunun dışında kötüye giden pil performansları tamamen firma stratejisi.
Öyle takılmayın demek biraz basit olur. Aşırı yüzde farkı olmasada kesinlikle açık ve kapalı kullanan kullanıcı arasında yüzde farkı olur. Tabiki batarya düşmanı ekran onu hepimiz biliyoruz.

javierbardem

Üye
Arkadaslar lg g4 var android 6 yuklendikten sonra hani parmaginizi ekranin en altindan yukari cektiginizde chrome veya kullandiginiz tarayici aciliyorduya o simdi acilmiyor tekrar o kisayolu nerden aktif edebilirim

Üst Alt