S4 ön kamera açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

metinakrep

Üye
    Konu Sahibi
S4 ön kamera açılmıyor
Selamlar S4 ekran kırılmıştı yenisini alıp taktım kendim yaptım hiçbir sorun yoktu kamera çalışıyordu sonra farkettim ki lensi takmayı unutmuşum lensi taktım ilk önce bulanıktı düzeltim sonra kamerayı her açtığımda ön kamerayı sürekli başarısız deyip kapatıyor on belleği temizlendi hard format attım düzelmedi kamerayı iptal ettim soketinden ama sürekli başarısız deyip kapanıyor kamera sorun ne olabilir biraz elektronik bilgim var acaba kamera soketinden yanındaki küçük direnç arıza yapmış olabilirmi

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kamerayı Alıp Değiştir Bence Yani Sıfırı İle Yine Aynıysa Büyük İhtimalle Anakart İle Alakalı Sıkıntıdır.

metinakrep

Üye
    Konu Sahibi
Kamerayı soketinden çıkardığım halde aynı sorun devam ediyor eğer kamera arızalı ise iptal ettiğim zaman siyah ekran bile olsa açılması gerekmezmiydi acaba

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Taktığında Her Hangibir Sorundan Dolayı Gönderdiği Voltaj Düşükde Olsa Geri Dönmüştür Söktüğünde Hiç Gitmemiştir Hata Vermiştir Normal Bence

metinakrep

Üye
    Konu Sahibi
mecburen yarın bir baktırtacağım telefoncuda ilk önce yen kamera takıp test edeceğim düzelmezse anakart bir sıkıntı olabilir tamir ettiririm tşk cevap için
akadaşta s4 vardı ekranı ve anakartı arızalıydı yani hurda diyelim ön kamerayı söküp kendi telefonuma taktım düzeldi ancak bulanık biraz yani 2 mp olacağına 1 mp olarak gösteriyor herhalde kamera arızalı yada yan sanayi olabilir lensi temizlettirdim sonuç aynıydı hiç değilse arızayı bulduk kamera değişecek yeni orijinal bulana kadar şimdilik idare ediyoruz

Üst Alt