Yardım sony xperia z recovery mode

Sponsorlu Bağlantılar

erhanurcan

erhanurcan

Üye
    Konu Sahibi
sony xperia z recovery mode
merhabalar. xperia z c6603 cihazıma bootloader kilidini açtıktan sonra lollipop rom'u usb ile flash yaptım. cihazda sıkıntısız oldu. sonradan farkettim recovery mod diye bir şey kalmamış. hiçbir yöntemle açamadım belliki zarar görmüş bilemiyorum. adb mode,fastboot mode, vs gibi yöntemlerle boot.img ve recovery.img denedim ama hata veriyor. en son flash tool ile stock tr rom yukledim yine sorunsuz açıldı. açıldı fakat bu defa da şebeke yok 06#yaptım imei duruyor. ve recovery de aynen öyle bozuk hiçbir şekilde girmiyor. (cihaz rootlu bootloader kilidi açık) rashr vs benzeri uygulamalarla ne stock nede cwm recovery yukleyemedim veya yukleniyor fakat o mod açılmıyor.
1.sorum. custom recovery nasıl yükleyebilirim
2.sorum. şebeke sorununu nasıl düzeltirim..

not(fastboot modunda boot.img flaslamaya çalıştığımda. remote command not allowed hatası veriyor)

sado_27

sado_27

Üye
kardeş sonylerde recovery modu yok ancak rotlayıp cwm recovery yuklemen gerek alttakı lınke bı bak ıstersen
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

erhanurcan

erhanurcan

Üye
    Konu Sahibi
bunu biliyorum bu uygulamalar şuan yüklü fakat xzrecovery den yuklerken mount sistem fail gibi bir hata veriyor.. günlerdir bakmadığım konu kalmadı, cihazıma temiz kurulum gerekiyor ama nasıl?

sending 'boot' (10558 KB)...

OKAY [ 0.343s]
writing 'boot'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.343s bu hatayı vermese hertürlü yüklerim ben recovery fakat,çözemedim bu neden böyle diyor? birkaç forumda buldum o da ingilizce pek anlamadım. fastboot modunda verdiği hata bu

sado_27

sado_27

Üye
sen belkı yanlıs cwm recovery dosyasını ındırmıssındır bı kontrol et pcde vurus programı varsada durdur oyle dene

zencibitc

zencibitc

Üye
@erhanurcan kardeşim ben xperia z2 kullanıyorum ama yöntemler aynı özelden yardım edebilirim.

erhanurcan

erhanurcan

Üye
    Konu Sahibi
çok memnun olurum gerçekten bakmadığım site denemediğim yöntem kalmadı.

erhanurcan

erhanurcan

Üye
    Konu Sahibi
bu cwm olayını doğru cwm dosyasını indirerek ve s1 fasboot driveri kurarak hallettim. cwm kurdum cyanogenmod 13 yuga romunu ve gap sı sorunsuz yukledim cihaz bunları yukledikten sonra açılmıyor. tekrar işlemleri baştan aldım stock roma donerek yine cwm attım fakat yine cihaza uygun romu yukluyorum cihaz açılmıyor sorun nedir bilmiiyorum. tekrar yardımlarınızı bekliyorum..

atıpta çalıştıramadığım rom bu. ( ) boot sorunumu var bilmiyorum. kullandığım gapps nano 6.0.1 .

goldmobile

goldmobile

Üye
bu stock rom yüzünden xperia l 1 senedir yatıyor hiç bir moda girmiyor senin telefon fastboot moduna giriyorsa tekrar cyanogenmod içersindeki boot.img flashla sonra cwm gir ordan temizleme yap
ya da telefonun kendi .ftf romunu kurmaya bak

erhanurcan

erhanurcan

Üye
    Konu Sahibi
ben flash tool dan istediğim stock romu kurabiliyorum. ama flash tool ve fastboot ile boot.img atılamıyor recovery sadece cihaz acıldığında yukluyorum işte o zaman da cihaz açılmıyorç şarjı yüzde 4 tü bir doldurayım belkı o yuzden açılmıyordur. ama dediğini deneyeceğim kendi boot.img sini kuracağım . fakat yine açılmayacak biliyorum..lanet sony

goldmobile

goldmobile

Üye
korkduğum olmasa gerek ben de cyanogenmod kurmuşdum çolışıyordu şarj 4 falandı ve şarja takılıyken yeniden başlat vurdum kapandı ama açılmadı sen dikkatli ol diye diyorum şarj 50 altında olduğunda böyle işlemler yapma
senin sorun biraz kafamı karıştırdı flash tool dediğin sonynin flash toolu mu yoksa sp flash toolmu hangisinden kuruyorsun?
ayrıca stock romun içinde boot.img olması gerekiyor

erhanurcan

erhanurcan

Üye
    Konu Sahibi
normal sony flash tool netten indirdim tr stock romunu telefon takili kaldıkça bunu yazıyorum. ve tekrar custom rom şansımı deniyorum. fakat açılmıyor cihazım. belkide bu recovery ile kurduğum için olmuyordur.

stock yukleyince telefon açılıyor.pc deki kingroot uygulamasıyla cihazı rootluyorum. sonra ( XZ-lockeddualrecovery2.8.21-RELEASE.installer) bu dosya ile recovery yukluyorum cihaz açıkken. fakat fastboot gibi yontemlerle recovery boot.img yukleyemiyorum malesef.

Son düzenleme:
goldmobile

goldmobile

Üye
şöyle söyleyeyim telefon kapalıyken ses açma ve güc tuşuna aynı anda bas ve ya güc tuşuna bas bırak ışık yandığnda ses açma tuşuna bas bak bakalım ne ekran geliyor
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
videoyu izle benin telefon ben stock romu cwm recoveryle kurdum cwm recoveryi ıse cyanogenmod romun içersinde boot.img dasyası var onu flashıladıkdan sonra cvm yükleniyor
sorum sende cwm yüklümü?

erhanurcan

erhanurcan

Üye
    Konu Sahibi
şuan cihaz açık phliz recovery yuklu ve bilgisayardan boot.img flaslayamıyorum failed veriyor. cihazdan uygulama aracılığıyla kuruyorum fakat recoveryi açıyorum yine phliz recovery . başka recovery kurulmuyor hayret birşey. ki anladığım kadarıyla cyanogenmod kendi recoverysi olmadan da rom hatalı kuruluyor ce cihazım açılmıyor....
mesele şu hocam senin videodaki cwm den bende kurmalıyım. fakat fastboot modda failed hatası alıyorum :( sorun burda yani istediğim recovery i flash edemiyorum.
kahretsin. yine herşeyi baştan aldım cm13 ve gapps 6.0.1 nano yukledim sorunsuz yukledi yine açılmadı cihaz kafayı sıyırmamak eldemi
yine açmayı denedim şuan usb pc ye bağlı kırmızı ışık yanıp sönüyor. şarj en son yuzde 60 falandı. ne yapmalıyım bir fikriniz varmı
birde pover tuşuyla ses açma tuşuna basılı ttuttuğumda cihaz üç defa titriyor. şimdi işleemleri baştan alsam yine aynı şeyler olacak. en iyisi doğru bir çözüm yolu bulmak. @goldmobile
sizden birşey rica etsem sanırım işime yarayabilir. siz kullandığınız custom romu flash tool ile tft uzantıya çevirerek upload ederseniz. ben onu flash tool ile cihazıma yazarım. çünkü cihazım flash yöntemini görüyor. sizden ricam madem istediğiniz romu kurabiliyorsunuz, yani cm13 olur veya miui rom olur. herhangi birini tft yapıp opload edermisiniz.? ben denerim eğer olursa bende bu yöntemi bir konu başlığında paylaşırım. @goldmobile

goldmobile

goldmobile

Üye
benim kurdğum custom romla caynogenmod 11.12 var e sendede 13 var versiyon farklı içerik aynı yani önerim sendeki cyanogenmod 13 zip dosyasının içinde boot.img dosyası varmı? varsa onu flashlarsan pc den bendeki gibi cwm yüklenir eğer onu flashlamıyorsa bendeki cvm upload eddim onu dene
sorum sen telefonu açmakmı istiyorsun?
kendi romunumu kurmak istiyorsun?
yoksa kustom rom kurmak istiyorsun?

erhanurcan

erhanurcan

Üye
    Konu Sahibi
cihazım açık çalışıyor şebeke gitti malesef bir bunu halletmem lazım. birde arka kapak sipariş verecem bu dediğim yazılımı kurabilirsem cm13.0 kullanacam telefonu. ama recovery kuramıyorum birde senin verdiğini deneyeyim
buradaki en alttaki recovery dosyası ile cihazım açıkken instal.bat a bastım sendeki cwm recovery kuruldu.:) kuruldu kurulmasına da rom yine sorunsuz yüklendi hatta yuklemeden vipe daha cace dalvik yaptım. yine açılmadı yav. açılış animasyonumu flashlasak napsak. :(
abicim senden bir ricam var yine saatlerce uğraştım bu iş böyle olmayacak. cihaz rom sonrası açılmıyor. sen şuan kullandığın kustom romu cwm yedeğini alıp upload edermisin. onu restore diyerek deneyeceğim. olmazsa kapatacağız bu konuyu . ama format attıktan sonra yedeğini alırsanız sevinirim yani google hesabı falan kalıyor bütün yedek aldığı için. cevabınızı bekliyorum @goldmobile saygılar

goldmobile

goldmobile

Üye
ben kullandığım cvm sana atdığım boot dosyasını flashladıkdan sonra geldi anladığım kadarıyla cm13 krudukdan sonra cihaz açlımıyor cm hatalı ola bilr ve ya uyqun değildir nerden indirdin
ayrıca bulduğum kadarıyla senin telefon
XPERIA Z / YUGA / C6603 eğer buysa cyanogenmod resmi sitede bu telefon için cm 13 yok 11 ve 12 var bu linkden baka bilirsin burda gerekli tüm dosyalar var

erhanurcan

erhanurcan

Üye
    Konu Sahibi
haklısınız bu resmi olmayan cm 13 :( hiç akllıma gelmedi birde bunu deneyeyim.
cm 12.1 yukledim yine açılmadı nerede hata yapıyorum anlamadım. bootloader açık root var .bu cm 12.1 in kendi cwm sini mi yuklemek lazım. sorunsuz yukleniyor fakat açılmıyor pover e basınca da bir titreşim veriyor sonrada kırmızı led yanıp sönüyor. varmı bir fikriniz. @ goldmobile
recovery modları yükleyemiyorum sorun burda. fastboot moddaki hatanın neden oduğunu bulmam gerekiyor. failed ?

goldmobile

goldmobile

Üye
sen nasıl yüklüyorsun bilmiyorum cm 12.1 ve cvm i
yukarda verdiğim linkden cm12.1 yüklemişsin
örnek olarak
cm 12.1 yükledin bide onun önünde cm12.1 recovery dosyası var her ikisini indir cm12.1.zip dosyasını bir sd karta atıp telefona takıyorsun sonra flash tool drivers ile gerekli sürücüleri yükle sonra telefonu fastboot moduna alıp pc bağlıyorsun flash tool ile cm12.1 in cvm recovery.img dosyasını telefona flashlıyorsun recovery flashladıkdan sonra kabloyu ayır ses açma ve güc tuşuna basıyorsun recevery ekranı açılıyor ordanda sd karta atdığın cm12.1 zip romu yüklüyorsun ardından vipe data/ vipe case/ vipe dalvik case temizleyip reboot yapıyorsun işlem bu

• Beğen
Tepkiler: erhanurcan
erhanurcan

erhanurcan

Üye
    Konu Sahibi
Biliyorum haklisiniz hatta ezberledim artik. Ama diuorumya o flashtooldaki butun cihaz driverlerini yukledigim halde . img flash yaparken okay yazisindan sonra failed diyor . sorunum bu zaten kuracagim romun recovery sini kuramamak
fastboot harici kurulmuyor değilmi? bu img dosyaları.rashr isimli uygulamayla denedim telefonfan fakat yazmıyor yani. ama cihaz açıkken herturlu flashlamayı kabul ediyor. cihaz açıkken bat dosyaları olan klasörler var unlock recovery diye. fakat onların içindeki dosyalar.(sh) ve (lzma) uzantılı img uzantılı olsa bendekiyle değiştiririm olur biter ama öyle bir şansım yok. şimdi bir sorum olacak siz cihazınızı fastboot modda bağladığınızda. bilgisayarım/özellikler/aygıtyöneticisinde görünen isim nedir. android adb interfce yada sony bootloader intrface. veya benzeri. ?

goldmobile

goldmobile

Üye
team ver bakayım
.mg flash atmanın bir yolu da android için platform tools var link koyuyorum ben tabletde denedim platform tools indir zipden çıkart recovery .img dosyasını platform tools klasörün içine at sonra klasör içinde hiç bir dosya üzerinde olmadan boş bir yerde shirft+sağ tuş bas açılan pencerede komut istemini burda aç seç açılan pencerede yaz fastboot flash recovery recovery.img enter
sonra telefonu fastboot moduna al pc bağla dene bakalım

Üst Alt