Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme - ( Bilgisayar ve Telefon ) 05.02.2023

Sponsorlu Bağlantılar

resatonur93

Üye
İyi akşamlar hocam ben 9 ile ayıkladıktan sonra 11 ile toplarken hata alıyorum

Yardımcı olursanız cok sevinirim

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Public içindeki o satırları silip öyle bir topla bakalım

Turkhis.Ber

Üye
Merhaba Hocam.Ben 9 ile ayıklıyorım projects'ye geliyor valuese ulaşıyorum notepad ile açıyorum ve sadece 5-6 satır çıkıyor dil olarak onlarda zaten google playe bağlan filan sorun ne olabilir 3 farklı uygulamada denedim ?

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Uygulamaların dilleri farklı yerlerde demekki ve büyük ihtimalle sen oyun ayikliyorsun

brs.mermer

Üye
slm. üstad bir mesajlaşma uygulaması yaptım. appgeyser ile telegram altyapısını kullanıyor o yüzden Türkçe si yok. senin komutları izleyip yapmaya çalışıyorum. başaramadım. nasıl yardımcı olabilirsiniz

06Nurettin

Üye
bu beni aşıyor keşke bir türkçeleştirmeyi öğrenebilseydim..

brs.mermer

Üye
bu beni aşıyor keşke bir türkçeleştirmeyi öğrenebilseydim..
üstad teşekkür ederim cevapladığınız için. ben yapmışım farkında olmadann ama imza sorunu çıktı bu seferde. play store ye koyduğum imza ile aynı imzaya sahip türkçeleştirmeyi nasıl yapacağım ona cevap verebilir misiniz rica etsem

YENİÇeri1362

YENİÇeri1362

Üye
Üstad reklam kaldırıyorum kafat yerinde siyah boşluk kalıyor onu kaldırma imkanımız varmı yada uygulamanın ekran boyutunu ayarlayarak o kısmı gizleme gibi bir imkan varmı ?
''Missing AdActivity with android:configChanges in AndroidManifest.xml'' Uyarı bu üstadım.
Bu arada eline emeğine sağlık.:bigstar::blink:

Son düzenleme:

RobinTR

Üye
Uygulamayı ayıklayamıyorum kayıtlarda şöyle yazıyor Multitools\place-apk-here-for-modding/GbWhatsapp.apk was unexpected at this time.

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Üstad reklam kaldırıyorum kafat yerinde siyah boşluk kalıyor onu kaldırma imkanımız varmı yada uygulamanın ekran boyutunu ayarlayarak o kısmı gizleme gibi bir imkan varmı ?
''Missing AdActivity with android:configChanges in AndroidManifest.xml'' Uyarı bu üstadım.
Bu arada eline emeğine sağlık.:bigstar::blink:
O reklam kodunun oldugu kismi layout klasoru icindeki xml lerde bulup yukseklik genislik 0 yapmalisin

zaman5632

zaman5632

Üye
Exception in thread "main" java.lang.ClassCastException: brut.androlib.res.data.value.ResStringValue cannot be cast to brut.androlib.res.data.value.ResAttr
at brut.androlib.res.decoder.ResAttrDecoder.decode(ResAttrDecoder.java:36)
at brut.androlib.res.decoder.AXmlResourceParser.getAttributeValue(AXmlResourceParser.java:369)
at org.xmlpull.v1.wrapper.classic.XmlPullParserDelegate.getAttributeValue(XmlPullParserDelegate.java:69)
at org.xmlpull.v1.wrapper.classic.StaticXml******izerWrapper.writeStartTag(StaticXml******izerWrapper.java:267)
at org.xmlpull.v1.wrapper.classic.StaticXml******izerWrapper.event(StaticXml******izerWrapper.java:211)
at brut.androlib.res.decoder.XmlPullStreamDecoder$1.event(XmlPullStreamDecoder.java:83)
at brut.androlib.res.decoder.XmlPullStreamDecoder.decode(XmlPullStreamDecoder.java:141)
at brut.androlib.res.decoder.XmlPullStreamDecoder.decodeManifest(XmlPullStreamDecoder.java:153)
at brut.androlib.res.decoder.ResFileDecoder.decodeManifest(ResFileDecoder.java:134)
at brut.androlib.res.AndrolibResources.decodeManifestWithResources(AndrolibResources.java:294)
at brut.androlib.Androlib.decodeManifestWithResources(Androlib.java:138)
at brut.androlib.ApkDecoder.decode(ApkDecoder.java:102)
at brut.apktool.Main.cmdDecode(Main.java:165)
at brut.apktool.Main.main(Main.java:81)
Sistem belirtilen dosyay bulamyor.

Böyle bir hata alıyorum dosyayı ayrıştırınca.. Lütfen yardım edin ilk defa böyle oluyor

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Exception in thread "main" java.lang.ClassCastException: brut.androlib.res.data.value.ResStringValue cannot be cast to brut.androlib.res.data.value.ResAttr
at brut.androlib.res.decoder.AXmlResourceParser.getAttributeValue(AXmlResourceParser.java:369)
at org.xmlpull.v1.wrapper.classic.XmlPullParserDelegate.getAttributeValue(XmlPullParserDelegate.java:69)
at org.xmlpull.v1.wrapper.classic.StaticXmlser ializerWrapper.writeStartTag(StaticXmlser ializerWrapper.java:267)
at org.xmlpull.v1.wrapper.classic.StaticXmlser ializerWrapper.event(StaticXmlser ializerWrapper.java:211)
at brut.androlib.res.decoder.XmlPullStreamDecoder$1.event(XmlPullStreamDecoder.java:83)
at brut.androlib.res.decoder.XmlPullStreamDecoder.decode(XmlPullStreamDecoder.java:141)
at brut.androlib.res.decoder.XmlPullStreamDecoder.decodeManifest(XmlPullStreamDecoder.java:153)
at brut.androlib.res.decoder.ResFileDecoder.decodeManifest(ResFileDecoder.java:134)
at brut.androlib.res.AndrolibResources.decodeManifestWithResources(AndrolibResources.java:294)

Böyle bir hata alıyorum dosyayı ayrıştırınca.. Lütfen yardım edin ilk defa böyle oluyor

Editlemeye çalıştığın bu dosya "WAMOD_1.0.7.3.apk" WhatsApp'ın sanırım modlu sürümü aynı hatayı PC'de bende aldım.

Kaldıki, uygulama zaten türkçe, bunun üzerinde ne gibi bir değişiklik yapmayı düşünüyorsun?

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yeni ayiklama kaynaklari geldi en kisa zaman da. Multitoolsu güncelleyeceğim biraz test etmem gerekiyor bat dosyasini uyumlu hale getirmem gerek

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut
zaman5632

zaman5632

Üye
Bab-ı Umut aynen öyle kardeşim ama ben bazı ayarlar çekecem simgeleri değiştirecem ingilizce olan yerleri değitirecem kendime göre ayar çekem bu konuda yardımcı olursan çok iyi olur...:alkis:alkis:alkis

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Yeni ayiklama kaynaklari geldi en kisa zaman da. Multitoolsu güncelleyeceğim biraz test etmem gerekiyor bat dosyasini uyumlu hale getirmem gerek

Bu haber güzel işte.
Bab-ı Umut aynen öyle kardeşim ama ben bazı ayarlar çekecem simgeleri değiştirecem ingilizce olan yerleri değitirecem kendime göre ayar çekem bu konuda yardımcı olursan çok iyi olur...:alkis:alkis:alkis

noss_bar ustanın yeni paylaşacağı MultiTools'u bekle biraz. Yeni multitols inşallah çözüm olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: zaman5632
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
v9.7 ile gelen yenilikler
-apktool.jar güncellendi
-sistem kaynakları güncellendi
https://www.maxicep.com/forum/attac...5/?temp_hash=6ef636166afacb0584ac7d9a0844a1c5

Emeğine sağlık.
Her dosyayı açmıyor malesef :vur
Yanlış alarm vermişim, bilgisayarı kontrol ettikten sonra java olmadığını farkettim, javayı yüklemeden sonra düzeldi. en son java güncellemesi çıkmıştı, onu güncellemeden önce eskisini kaldırmıştım, yenisini de yüklemeyi unutunca aradan günler geçti. bende yüklü sanıyordum. :D

:tşk:
at org.xmlpull.v1.wrapper.classic.StaticXmlser ializerWrapper.writeStartTag(StaticXmlser ializerWrapper.java:267)
at org.xmlpull.v1.wrapper.classic.StaticXmlser ializerWrapper.event(StaticXmlser ializerWrapper.java:211)

Bilgisayarında var olan tüm javaları kaldırıp ccleaner ile bir temizlik yap, ardından Java SE Development Kit 8u77 güncel sürümünden 32 bit, veya 64 olanlarından bilgisayrına uygun olanı indirip yükle.

Multitools'un yeni sürümünde senin bu modlu watşap sorunsuz ayıklanıp toplanıyor. Tekrar dene

Türkçeleştirmede res/values klasörü içinde istediğin kelime veya cümleleri bulamazsan:

Kod:
AndroidManifest.xml
res/layout/advanced.xml
res/layout/call_rating.xml
res/layout/edittext_dialog.xml
res/layout/truncation_setup_dialog.xml
res/layout/wallpaper_preview.xml
res/layout/wamod_theme_test_conversation_entry.xml
res/xml/theme_aran_conversation_config.xml
res/xml/theme_hangouts_conversation_config.xml
res/xml/theme_mood_conversation_config.xml
res/xml/theme_simple_conversation_config.xml
res/xml/theme_test_conversation_config.xml
res/xml/theme_wamod_conversation_config.xml
res/xml/wamodsettings_home.xml

isimli xml dosyalarına bak, bu ismini verdiğim dosyalarda haddinden fazla metin bulabilirsin

Kolay gelsin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: zaman5632 ve noss_bar

Üst Alt