İşte En İyi Kameraya Sahip 10 Amiral Gemisi

Sponsorlu Bağlantılar

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
İşte En İyi Kameraya Sahip 10 Amiral Gemisi

Son yıllarda akıllı telefonlarda kullanılan kameralar, profesyonel kameralara kafa tutar oldu. Akıllı telefonların giderek yükselen kamera performansları ise kamera odaklı telefon seçimlerinin zorlaşmasına neden oluyor. Eğer kameraya önem veren bir kullancıysanız işiniz oldukça zor demektir.

Piyasada bulunan amiral gemilerinin kamera performanslarına göz attığımızda çarpıcı sonuçlar elde ediyoruz. Hepsi birbirinden üstün bu kameraların hangisini seçeceğiniz ise tam bir kaos. Kamera özelliklerini incelerken işin içerisine pek çok faktör gireceği için bu durum işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Tam da bu noktada sizi bu dertten kurtarıyoruz ve en iyi kameraya sahip 10 amiral gemisi ile baş başa bırakıyoruz.

1. Nexus 6P

Nexus 6P yakın bir zamanda Google'ın yeni amiral gemisi olarak karşımıza çıkacak. Telefon kamera özellikleriyle ön plana çıkmıyor fakat bazı duyumlara göre, en iyi kameraya sahip olan Android telefon olacak. 12.3 MP'lik bir kameraya sahip olan telefon canlı görüntü, canlı renk ve hızlı çekim özelliklerine sahip. Sportif f/2.0 diyafram açıklığı da diğer özellikleri arasında. Ayrıca 8 MP ön kamera ile de selfielerinizin kalitesi oldukça yüksek olacağının garantisini de veriyor.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

2.Nexus 5X

Nexus 5X, LG'nin Google için ürettiği Phablet kategorisi telefonlardan birisi. 6P kadar etkileyici bir kamerası olmasa da, bir çok yönüyle kullanıcılarını memnun edeceğini söyleyebiliriz. 5X'de de 12.3 MP'lik arka kamera tercih edilmiş fakat 5 MP ön kamera ile 6P'den bir adım geride diyebiliriz. Eğer"büyük bir telefon alayım, kamerası da iyi olsun" diyorsanız 5X'i gözünüz kapalı alabilirsiniz.

3. Galaxy S6 Edge+

Akıllı telefon denildiği zaman Samsung artık göz ardı edilemez bir marka haline geldi. Telefonlarındaki başarısını kameraya da yansıtan Samsung, S6 Edge+ ile şov yapmış diyebiliriz. 16 MP arka kameraya sahip olan telefon f/1.9 diyafram açıklığı ve Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) özelliklerine sahip. Zamanının en iyi mobil kamerası olarak kabul edilen bu kamera, hala adından bolca söz ettiriyor. Aynı zamanda 5 MP ön kamerası bulunan bu telefon sizi bir çok yönden cezbedebilir.

4. Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy Note 5, büyük ekran meraklılarınn isteklerini karşılayabilecek bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Kamera özellikleri S6 Edge+ ile aynı özelliklere sahip fakat kavissiz büyük ekranı ile fotoğrafçılık deneyimini artırdığını söylemek mümkün. S-pen kalemiyle de fotoğraflar üzerinde rahatça oynayabilir ve değişikliklerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

5. LG V10

LG'nin G4'ü 2015'in en iyi akıllı telefonlarından biri olarak biliniyor. Fakat aynı yıl içinde V10 modelini de piyasaya süren üretici herkesi şaşırtmıştı. 16 MP arka kamerası bulunan her iki telefonda da f/1.8 diyafram açıklığı bulunmasına rağmen V10'un görüntüleme ve video performansı oldukça üstün. Hızlı otofokus özelliğiyle de ön plana çıkan telefon, ön kamerasıyla da şaşırtıyor. Çift lensli 5 MP ön kameraya sahip olan telefon geniş açılı selfie özelliği sağlıyor.

6.LG G4

Biraz önce de belirttiğimiz gibi LG G4, V10 ile aynı kamerayı taşıyor. 16 MP'lik arka kamerası bulunan telefon V10'a nazaran biraz daha küçük üretilmiş. Aralarındaki temel fark ise ön kamerada kendini belli ediyor. LG G4 8 MP'lik ön kamerasıyla yüksek selfie kalitesi sağlıyor.

7. Xperia Z5

Sony, son amiral gemisi Xperia Z5 ile oldukça övünüyor. Kendi sensörlerini geliştiren Sony, bu sensörleri pek çok üreticiye de satıyor. Bu nedenle Sony telefonların kameraları diğerlerine nazaran biraz daha üstün diyebiliriz. Bu telefonda da yüksek kamerasıyla dikkat çeken Sony, 23 MP arka kamera kullanmış. Bu kamerayı güçlü bir Exmor RS sensör ile donatan Sony, 0.03 sn'lik odaklama hızıyla ön plana çıkıyor. Ayrıca kalite kaybı olmadan 5x Clear Image Zoom'da bu telefonda yer alan bir diğer can alıcı özellik. Eğer kameraya çok önem veren biriyseniz bu telefonu gözünüz kapalı alın.

8. OnePlus2

OnePlus2 çok iyi kamera kalitesiyle karşımıza çıkmasa da, göz dolduran kamera özellikleri olduğunu söyleyebiliriz. 13 MP arka kamerası bulunan telefon f/2.0 diyafram açıklığına sahip. Hızlı ve canlı görüntüler elde etmek istiyorsanız ve bütçe sıkıntınız varsa bu telefonu tercih edebilirsiniz. Ayrıca çift LED flaş ve otofokus telefonun diğer özellikeri arasında.

9. Moto X Style (Pure Edition)

Motorola artık eskisi kadar popüler olmasa da mobil fotoğrafçılıkta adından söz ettiren bir diğer üreticilerden birisi. "Orta sınıf bir akıllı telefonum olsun ama kameram da iyi olsun" diyorsanız Motorolanın bu telefonunu tercih edebilirsiniz. 21MP arka kamerasında IMX 230 sensör bulunduran telefon f/2.0 diyafram açıklığına sahip. Geniş ekranıyla da oldukça tatmin edic görünüyor. Ön kamerasına baktığımızda ise orta sınıf bir 5 MP kamera karşımıza çıkıyor.

10. HTC Desire Eye

Selfie düşkünü biriyseniz bu telefonu sakın kaçırmayın. Telefonda 13 MP arka ve 13 MP ön kamera bulunuyor. Ön kamerasında da yer alan çift LED flaşı ile listenin en iyi ön kameraya sahip telefonu konumunda. Performans olarak bakıldığında ise orta sınıf bir deneyimi size sunuyor.

KAYNAK : Tamindir

Bence listeye rahat bir Lumia girerdi.Yanılıyor muyum ? : ?

• Beğen
Tepkiler: triss

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ee 1020 Nokia 808? 1.23" Lik Bir Sensör Hangi Telefonda Var ? Bunların Hangisinde?

legolas29

legolas29

Üye
apple nerde ya o da kötü mü o kadar? Bence sony de OIS olsa şu an en iyi kamera onda derdim...Hala anlamıyorum neden koymuyorlar.Kapitalizm herhalde sonraki modele koycaklar galiba.: ?:lac:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
apple nerde ya o da kötü mü o kadar? Bence sony de OIS olsa şu an en iyi kamera onda derdim...Hala anlamıyorum neden koymuyorlar.Kapitalizm herhalde sonraki modele koycaklar galiba.: ?:lac:
Elmanın En Yüksek Çözünürlüğü 12 Mp Bence Sensörüde Küçük Anlayacağin Görmemen Normal :kotu:

byAndroid

byAndroid

Üye
Saçma bi kamera karşılaştırması :D tamindir dende bu beklenir. Nexus cihazların kameraları diğer üreticileri geçemez bi kere. Google kamera da doğru düzgün ayar bile yok. Neyse

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
  • Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
sado_27

sado_27

Üye
en iyi kameraya sahip olan telefon degildir en çok paraya sahip olanladır bence yani :D
şu kadarını söylenek istiyorum kendi telefonum sony z2 samsung s5 te kullandım her neyse
aslında en iyi kameraya sahip telefonlar sıralamsı ile şöyle
1. sırada Nokia N8
2. nokia n82
bunların ustune kamera yalan ve hayal hatta fasafiso
su andakı uretıcıler ekran parlaklıgı lcd ,super amelod 4 k gıbı ekranlardan faydalanıyorlar ama bu bır gercek nokıa nın 2 telefonunun ustune kamera tanımam zaten kamera mercegı bı kere manyak bısey nokıa elini kolunu cektı resım olayı bıttı
sony z2 ile resım cekıyorum telefonda baktıgım zaman yok boyle bırsey dıyorum ama pc ye atıp yakınlastırdıgımda tırrrrrtttttttt
kımse yanlış anlamasın kendı dusuncem bu
saygılar sevgıler

• Beğen
Tepkiler: cemil baba
legolas29

legolas29

Üye
Elmanın En Yüksek Çözünürlüğü 12 Mp Bence Sensörüde Küçük Anlayacağin Görmemen Normal :kotu:
Hocam herşey sayısal veri değil bunu kesinlikle unutmayın.
en iyi kameraya sahip olan telefon degildir en çok paraya sahip olanladır bence yani :D
şu kadarını söylenek istiyorum kendi telefonum sony z2 samsung s5 te kullandım her neyse
1. sırada Nokia N8
2. nokia n82
su andakı uretıcıler ekran parlaklıgı lcd ,super amelod 4 k gıbı ekranlardan faydalanıyorlar ama bu bır gercek nokıa nın 2 telefonunun ustune kamera tanımam zaten kamera mercegı bı kere manyak bısey nokıa elini kolunu cektı resım olayı bıttı
sony z2 ile resım cekıyorum telefonda baktıgım zaman yok boyle bırsey dıyorum ama pc ye atıp yakınlastırdıgımda tırrrrrtttttttt
saygılar sevgıler
Hocam çok vahşice olmuş bu ama :ehe şimdi şuan z5 ler s6 edgeler nereye gömdünüz bi anda :lac:

sado_27

sado_27

Üye

Hocam çok vahşice olmuş bu ama :ehe şimdi şuan z5 ler s6 edgeler nereye gömdünüz bi anda :lac:
kardaşım burdaki kardaşlarıma hiç birsşey demedim ben ya :D zaten en başta belirttim en iyi kamera telefonda degil ençok para kimdeyse dedim kardaşım benim :D eee z5 s6 edge de az para degil yani :D

boran9999

boran9999

Üye
Olaya sadece kamera olarak baktığımızda üst sekment cihazların hiç birisi kullanıcısınız üzmez. Biraz farklılıklar yaratmak istediğinizde LG G4 ve V10 kameraları raw formatı manuel çekim 1:1.8 diafram olarak katagorisinin önünde kameralar.

Son düzenleme:
legolas29

legolas29

Üye
kardaşım burdaki kardaşlarıma hiç birsşey demedim ben ya :D zaten en başta belirttim en iyi kamera telefonda degil ençok para kimdeyse dedim kardaşım benim :D eee z5 s6 edge de az para degil yani :D
peki o zaman:op:
Olaya sadece kamera olarak baktığımızda üst sekment cihazların hiç birisi kullanıcısınız üzmez. Biraz farklılıklar yaratmak istediğinizde LG G4 ve V10 kameraları raw formatı manuel çekim 1/8 diafram olarak katagorisinin önünde kameralar.
aynen z5 f2.0 samsung edge filanda f1.9 diye biliyorum bu da g4 v10 daha iyi diyaframı var demek

• Beğen
Tepkiler: boran9999

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Aslında iş görsün yeter bence.Ama profesyonel çekim yapılacaksa Lumia serisini tercih ederim.Giriş seviye cihazlarda bile gayet iyi görüntüler verebiliyor.

Bu arada daha öncelerdende görmüştüm aklıma gelmişken ekleyeyim :D

Türkiye ye gelmesini beklemek yerine değerlendirilebilir.
Bu arkadaşta biraz fazla akıllı :D

• Beğen
Tepkiler: cemil baba, BLasTeaR ve Esendağlı

triss

Üye
Kendim kullanmasam söylemezdim ama XPERİA M5 21 MP arka,13 mp ön 4K kayıtla bu listede ilk 3 te yer almalıydı

Koradam

Üye
  • Beğen
Tepkiler: romedon ve boran9999
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
1. sırada Nokia N8
2. nokia n82
saygılar sevgıler
Bide Zoom Yap Öyle Çek bakalım Pcde Noluyo :D Hatta İstersen Ben 808 İle 2 Mp Full Zoomlu Bir Resim Atayım Sende At Farkı Anlarsınız :D
Kendim kullanmasam söylemezdim ama XPERİA M5 21 MP arka,13 mp ön 4K kayıtla bu listede ilk 3 te yer almalıydı
Benim TElefon 41 Mp Nolacak Şimdi :hmmm

Ben Elimdeki Sonuçlar İle Konuşuyorum

boran9999

boran9999

Üye
Kamera konusunda hala mp ye tapan arkadaşlar var :)

Tapmak demeyelimde yanlış bilgilendirilmiş demek daha doğru olur. Piksel sayısının fotoğraf üzerindeki kaliteye pekte etkili olmadığınında anlatılması gerekli.Öyle olsaydı 21 MP nikon D5 sadece body fiyatı 23 Bin lira 36MP Nikon D800E body fiyatı 8 bin lira olmazdı. Oysa burada etkili olan kullanılan sensör kalitesi + sensör büyüklüğüdür. Örnek: 36.7x49.1 sensöre sahip hassellblad in sadece baody fiyatı 139 binliradır. sağlıcakla.

triss

Üye
Kamera konusunda hala mp ye tapan arkadaşlar var :)
mp sini söyledim çünkü sony 21 mp ye 2.2 DA nın altında değerle ortaya çıkmaz. O böbürlendiğin beyninle demek istediğimi anlayamamışsın,beyefendi

menesek

Üye
Arkadaşlar merhaba. Biliyorum yeri değil ama android için ilk oyunumuzu çıkardık ve desteklerinize ihtiyacımız var. Mantığı basit ve çok eğlenceli bir oyun oynaması zor zamanla alışırsınız ama.
Destek veren vermeyen herkese çok teşekkür ediyorum.

Download: