Topladığım sistem eski ve artılar

Sponsorlu Bağlantılar

burak1011

Üye
    Konu Sahibi
Topladığım sistem eski ve artılar
[/url][/IMG] arkadaşlar sistem bu yorumları bekliyorum.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
[/url][/IMG] arkadaşlar sistem bu yorumları bekliyorum.
ekran kartını MSI marka alman daha iyi bi seçim olur
Asusun saat hızları daha falza ama msi bence daha iyi bi soğutmaya sahip olduğu için overclock ile daha yüksek mhz ye çıkabiliyor bende de 960 var ben 1478mhzde kullanıyorum

Rami de kingston yerine
Corsair Vengeance Pro yapman daha iyi olur cl10 yerine cl9 olması daha mantıklı olur

• Beğen
Tepkiler: burak1011

burak1011

Üye
    Konu Sahibi
ekran kartını MSI marka alman daha iyi bi seçim olur
Asusun saat hızları daha falza ama msi bence daha iyi bi soğutmaya sahip olduğu için overclock ile daha yüksek mhz ye çıkabiliyor bende de 960 var ben 1478mhzde kullanıyorum

Rami de kingston yerine
Corsair Vengeance Pro yapman daha iyi olur cl10 yerine cl9 olması daha mantıklı olur
Kasa 600yeterli mi? Birde kartı normalde hep r9 280falan düşündüm ben ama bu ara gtx960a yöneldim doğru mu yaptım sence. Ram i dediğin le değiştireceğim.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Kasa 600yeterli mi? Birde kartı normalde hep r9 280falan düşündüm ben ama bu ara gtx960a yöneldim doğru mu yaptım sence. Ram i dediğin le değiştireceğim.
R9 280 hemen hemen Gtx760 a yakın bi performansı var
Gtx960 % 15 kadar daha iyi
Ve gtx960 lı bi sistem için 450watt bile yeterli
Ama benim gibi ileride ikincisini de sli yaparım veya 5 tane hdd takacağım diyorsan 700watt ve üzeri düşün

Ama yok bana 1 ekran kartı 1 hdd yeterli 10 tane fan takmayacağım diyorsan en az 450 tavsiyem 500 watt 80plus (80 plus ın en düşüğü bile yeterince verimli yani aşırıya gitmeyin bulabilirseniz bronze yoksa standart 80 plus) bi güç kaynağı işinizi rahatlıkla görür ve yeterli olur

• Beğen

burak1011

Üye
    Konu Sahibi
R9 280 hemen hemen Gtx760 a yakın bi performansı var
Gtx960 % 15 kadar daha iyi
Ve gtx960 lı bi sistem için 450watt bile yeterli
Ama benim gibi ileride ikincisini de sli yaparım veya 5 tane hdd takacağım diyorsan 700watt ve üzeri düşün

Ama yok bana 1 ekran kartı 1 hdd yeterli 10 tane fan takmayacağım diyorsan en az 450 tavsiyem 500 watt 80plus (80 plus ın en düşüğü bile yeterince verimli yani aşırıya gitmeyin bulabilirseniz bronze yoksa standart 80 plus) bi güç kaynağı işinizi rahatlıkla görür ve yeterli olur
Eyvallah hocam çok sağol. ben 1ekran 1 hd ile yetinecek biriyim:) gta 5 fifa nfs call off vs oynamak için sistem taryrm zaten. Gtx960 3 sene idare eder mi sence

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Eyvallah hocam çok sağol. ben 1ekran 1 hd ile yetinecek biriyim:) gta 5 fifa nfs call off vs oynamak için sistem taryrm zaten. Gtx960 3 sene idare eder mi sence
Eğer işlemcin iyi ise
960 o yazdığın oyunları ultra ya da ultraya yakın ayarlda oyantıyor

3 sene sonraki oyunları oynatır ama orta ayarlada açar yani
Şuanın 750ti yı gibi olur

• Beğen

burak1011

Üye
    Konu Sahibi
Eğer işlemcin iyi ise
960 o yazdığın oyunları ultra ya da ultraya yakın ayarlda oyantıyor

3 sene sonraki oyunları oynatır ama orta ayarlada açar yani
Şuanın 750ti yı gibi olur
Tamamdir işlemci 4690 düşünüyorum. 2 sene de orta ayar low falan oynatsa 5sene gider bu kart sonra bir yenileme yaparız gayet yeterli bana

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Fiyat Pahali Sanki?

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ucuz bile hocam geçen ay bu sistem 3200e denk geliyordu. Dolar yüksek sistemler ucuz değil artk. varsa daha ucuz a önerin benim için de iyi olur valla
Buyur Hem 6. Nesil İşlemci Hemde DDR4 Kart Toplarsın O Paraya Ayrıca Şu İlk Resimdeki 1.452 TL Olan Tutar Dediğin Gibi Doların Etkisi İle Yükseliyor Min 1.435 TL Oldu En Sonra Dolar Düşünce En Fazlada 1.477 TLyi Gördüm Bekle İstersen Hafta Sonları Fark Eder Fiyat 50 100 TL DÜşer

Toplam 2.762 TL Verirsen En Güncel Sistemi Toplar Üstünede SSD Alırsın 120 GB En Hızlı En İyi PCyi 5 Sene Banamısın Demez Makine Kullanırsın

• Beğen

burak1011

Üye
    Konu Sahibi
Buyur Hem 6. Nesil İşlemci Hemde DDR4 Kart Toplarsın O Paraya Ayrıca Şu İlk Resimdeki 1.452 TL Olan Tutar Dediğin Gibi Doların Etkisi İle Yükseliyor Min 1.435 TL Oldu En Sonra Dolar Düşünce En Fazlada 1.477 TLyi Gördüm Bekle İstersen Hafta Sonları Fark Eder Fiyat 50 100 TL DÜşer

Toplam 2.762 TL Verirsen En Güncel Sistemi Toplar Üstünede SSD Alırsın 120 GB En Hızlı En İyi PCyi 5 Sene Banamısın Demez Makine Kullanırsın
Senin söylediğin işlemciyi Bende düşündüm ilk baş sonradan 4690 da karar kıldım. Çünkü o işlemci de ucuz ana kart bulamadım. Ayrıca senin kasa da 80plus yok. 650 wat Ama kaç veriyor acaba gerçekte? Birde senin sistem daha mi performanslı? Ram i tek modül alsam olur mu?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Senin söylediğin işlemciyi Bende düşündüm ilk baş sonradan 4690 da karar kıldım. Çünkü o işlemci de ucuz ana kart bulamadım. Ayrıca senin kasa da 80plus yok. 650 wat Ama kaç veriyor acaba gerçekte? Birde senin sistem daha mi performanslı? Ram i tek modül alsam olur mu?
Senin Sistem DDR3 Şahsen Ben Sistem Toplasam DDR3ün Gözüne Bile Bakmam.Alacağin İşlemci 4. Nesil 2 Nesil Sonrası Çıkmiş Olan Br İşlemci Kasayı Öylesine Şeçtim İstersen Kasayı Ayrı Güç Kaynağını Ayrı Ucuz Satılan Yer Varsa Oradanda Alabilirsin.Benim Sistem En Güncel Sistem DDR3 Çıkalı 2 3 Sene Oluyor Doğal Olarak Daha Yavaş Sistem Sırf Alacağin RAM Bile 1.600 MHZ DDR4 RAMLer 2.133 MHZden Başlıyor OCSiz.Tek Modül RAM Alman Tabiyki Daha İyi Az Enerji Harcar 2 Tane RAM Alıp Atıyorum 10 W Enerji Harcayacağina Tek Al 7 W Harcasın Fazla Tüketeceğini Sanmıyorm İLeridede RAM Eklerken SOrun Olmaz İşlemci 32 Ye Kadar Çıkar

• Beğen

burak1011

Üye
    Konu Sahibi
Senin Sistem DDR3 Şahsen Ben Sistem Toplasam DDR3ün Gözüne Bile Bakmam.Alacağin İşlemci 4. Nesil 2 Nesil Sonrası Çıkmiş Olan Br İşlemci Kasayı Öylesine Şeçtim İstersen Kasayı Ayrı Güç Kaynağını Ayrı Ucuz Satılan Yer Varsa Oradanda Alabilirsin.Benim Sistem En Güncel Sistem DDR3 Çıkalı 2 3 Sene Oluyor Doğal Olarak Daha Yavaş Sistem Sırf Alacağin RAM Bile 1.600 MHZ DDR4 RAMLer 2.133 MHZden Başlıyor OCSiz.Tek Modül RAM Alman Tabiyki Daha İyi Az Enerji Harcar 2 Tane RAM Alıp Atıyorum 10 W Enerji Harcayacağina Tek Al 7 W Harcasın Fazla Tüketeceğini Sanmıyorm İLeridede RAM Eklerken SOrun Olmaz İşlemci 32 Ye Kadar Çıkar
Aynen tek modül alma yanlısıym. Birde şu cl olayı var senin dediğin ram de 15 o yavaşlık vermez mi? Ekran kartı zotc demişn asus dan farkı olur mu 960da? Eğer yoksa ddr4 sistem daha mantıklı tabi ki.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Aynen tek modül alma yanlısıym. Birde şu cl olayı var senin dediğin ram de 15 o yavaşlık vermez mi? Ekran kartı zotc demişn asus dan farkı olur mu 960da? Eğer yoksa ddr4 sistem daha mantıklı tabi ki.
Yani DDR4 Alacaksan Aşaği Yukarı Aynı Sistem Ekran kartı ASUSAldık Benim Kuzenede Arada Kernel Hatası Veriyor PCyi Açınca Bilmiyorum Senin Şeçimin Tabiyki .RAMdeki CL Evet Tepki Süresi Daha Düşük Olmalı Fakat Bu Normal Yani DDR4 CL 15 Normal Bir Değer DDR Düştükçe CL Değeri Düşecektir DDR ARttıkça Artacaktır CL Değeri Yapacak Bişey Yok. DDR2 Ler Sanırım Cl9 Mu Neydi DDR4 Lerde CL15 Cıvarlarında

• Beğen

burak1011

Üye
    Konu Sahibi
Yani DDR4 Alacaksan Aşaği Yukarı Aynı Sistem Ekran kartı ASUSAldık Benim Kuzenede Arada Kernel Hatası Veriyor PCyi Açınca Bilmiyorum Senin Şeçimin Tabiyki .RAMdeki CL Evet Tepki Süresi Daha Düşük Olmalı Fakat Bu Normal Yani DDR4 CL 15 Normal Bir Değer DDR Düştükçe CL Değeri Düşecektir DDR ARttıkça Artacaktır CL Değeri Yapacak Bişey Yok. DDR2 Ler Sanırım Cl9 Mu Neydi DDR4 Lerde CL15 Cıvarlarında
Tamam hocam çok sağol. Ben şu zotci araştırıp bakayım çok sağol yorumlar için

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tamam hocam çok sağol. Ben şu zotci araştırıp bakayım çok sağol yorumlar için
Ben Yaklaşık 6 Yıldır Kullanıyorum Çokta Kaliteli Değil Ama Yinede İyi Diyebilirim Şeçim Senin Saat Hızlarına Bakarak Karar Vermeni vede DDR3 Sisteme O Parayı Vermemeni Tavsiye Ederim Kardeşim Alırsan Şimdiden Hayırlı Olsun DDR4 Sistem Alıp Son Teknolojiyi Elinin Altında Tutmanı İsterim Selametle

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
3 watt için dual channel hızdan mahrum kalırsınız

Yani ramler ssdler gibi raid oluyor
Hızları geometrik olarak artıyor

Dual channel 2x4 gb ile
Single channel 8gb aynı hızda değiller

Ddr4 ün cl si yüksek eğer gecikme değerleri önemli ise ddr3 daha iyi olur

Ddr2 de ben cl5 ram kullanmış biriyim
Ddr3 dede cl9
Cl yi fazla kafaya takmayın

Bu arada ddr3 5 yıl daha güncel kalır
Yani ddr4 e geçmek suan para israfı olur

Ddr4 bi sistem toplancaksa
5000tl lik bi sistem almanız lazım
Ozaman ddr4 ün performansını anlayabilirsiniz

4 nesil i5 (4690) 6. Nesil bi i3 den daha iyidir

• Beğen
turancen

turancen

Üye
3061 tl :) bundan iyisini bulamazsın, biraz daha ekleyip bunu alabilirsin, birde yanına ssd aldınmı işlem tamamdır.

• Beğen

burak1011

Üye
    Konu Sahibi
3 watt için dual channel hızdan mahrum kalırsınız

Yani ramler ssdler gibi raid oluyor
Hızları geometrik olarak artıyor

Dual channel 2x4 gb ile
Single channel 8gb aynı hızda değiller

Ddr4 ün cl si yüksek eğer gecikme değerleri önemli ise ddr3 daha iyi olur

Ddr2 de ben cl5 ram kullanmış biriyim
Ddr3 dede cl9
Cl yi fazla kafaya takmayın

Bu arada ddr3 5 yıl daha güncel kalır
Yani ddr4 e geçmek suan para israfı olur

Ddr4 bi sistem toplancaksa
5000tl lik bi sistem almanız lazım
Ozaman ddr4 ün performansını anlayabilirsiniz

4 nesil i5 (4690) 6. Nesil bi i3 den daha iyidir
Hocam sence ddr3 cl 9tmu ddr4 cl15 mi? Birde işlemci olarak hangisini öneriyorsn? Açıkçası ben 3bin üzerine çıkmayı düşünmüyorum işlemciye 4460 bile düşündüm yani.
3061 tl :) bundan iyisini bulamazsın, biraz daha ekleyip bunu alabilirsin, birde yanına ssd aldınmı işlem tamamdır.
Hocam anakart i düşük tutup kasayı 80plus alsak olmaz mi? Birde işlemci 4690dan iyi mi?

turancen

turancen

Üye
Hocam sence ddr3 cl 9tmu ddr4 cl15 mi? Birde işlemci olarak hangisini öneriyorsn? Açıkçası ben 3bin üzerine çıkmayı düşünmüyorum işlemciye 4460 bile düşündüm yani.

Hocam anakart i düşük tutup kasayı 80plus alsak olmaz mi? Birde işlemci 4690dan iyi mi?
Anakartın en düşüğü bunu buldum :D işlemciyi ilerde yükseltirsin sorun olmaz, anakartı mutlaka ama mutlaka en yüksek almaya çalışki ilerde desteği fazla olsun, eğer şimdiden düşük alırsan, mecbur bir kaç yıl sonra değiştirmek zorunda kalırsın haberin olsun, tavsiyem anakart ve ekran kartını olabildiğince yüksek tutmaya çalış.

• Beğen

Üst Alt