HTC One rom yükleme yardım

Sponsorlu Bağlantılar

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
rom yükleme yardım
daha önce hiç yüklemedim nasıl yüklendiğinide bilmiyorum araştırdım biraz yanlış bişey yapmaktan korkuyorum yardımcı olabilecek

kralberk13

kralberk13

Üye
@kaankulahli

Rygebin

Rygebin

Üye
Merhaballar , hangi telefona yükleyeceksiniz, HTC'nin özel bootlock kilitleri olması lazım.

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
merhaba htc one m7 ye yüklemek istiyorum kilit falan bir sürü şey var bugün bayağı araştırdım root falan yapmak için bi program indirdim sanırım yaptım king root diye bi program ama kilit falan nasıl açılıyo nasıl yapılıyo bilmiyorum yardımcı olur musunuz

Rygebin

Rygebin

Üye
ilk önce bu sürücüleri kurun..

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
bu kurulu şuan

Rygebin

Rygebin

Üye
Htc'de bootloader kilidi kırma resmi ve yasal olduğundan işlemleri HTC Devsten devam edeceksiniz.

Rygebin

Rygebin

Üye
Oraya üye oldunuz mu?

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
developer şeyine üye oldum evet

Rygebin

Rygebin

Üye
E postanıza bir kodda geldi o zaman adb droverları da indirdiniz.?

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
yok orasını yapamadım sadece üye oldum üyeliği aktive ettim gerisini yapmadım

Rygebin

Rygebin

Üye
E postanıza bir anahtar gelmedi mi?

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi

bu geldi sadece başka bişey gelmedi

Rygebin

Rygebin

Üye
buraya devam edin burada yazacaktır

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi

burasını mı diyorsunuz

Rygebin

Rygebin

Üye
Win olarak indir

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
indirdim

Rygebin

Rygebin

Üye
Baya bir karışık diyebilirim M8 de daha basit ama çok karışık M7 de

Cihazınızı kapatınSes azaltma tuşuna basılı kalarak cihazınızı açın. Açılan menüden Fastboot bölümünün üzerindeyken güç tuşuna basın(açma/kapama/ekran kilidi açma tuşu)USB kablo ile cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.Yukarıdaki bağlantı aracılığıyla indirdiğiniz zip dosyasını C:\ dizinine çıkarın. (Örneğin adb dosyası C:\adbvefastboot\adb.exe yolunda olmalı)Windows + R kısayoluyla ya da başlat menüsünden “Çalıştır” uygulamasını bulup, açın. Karşınıza gelen pencereye cmd yazıp giriş yapın.Açılan konsol ekranında cd c:\adbvefastboot komutunu uygulayın. (Bu komutla çalışacağımız dizine geçmiş oluyoruz)fastboot oem get_identifier_token komutunu konsola yapıştırın ve Enter tuşuyla onaylayın.Önceki işlemin ardından aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi cihazınıza özel üretilen bir kod göreceksiniz. <<<< Identifier Token Start >>>> ve <<<< Identifier Token End >>>>kodlarını kapsayacak şekilde işaretleme yapın ve CTRL+C kısayolu ya da pencereye sağ tıklayıp “Düzenle > Kopyala” bölümünden kopyalıyoruz (INFO ya da bootloader yazan yerleri kopyalamıyoruz)Alttaki resimdeki örnek kod gibi bir kodu kopyaladıktan sonra şu adresteki “My Device Identifier Token” bölümüne kendi kodumuzu yapıştırıyoruz ve Submit butonuna tıklıyoruz. Bu adımları özellike kodu doğru bir şekilde elde edemediğiniz sürece işlem başarısız olacaktır.Şimdi cihaz bağlantımızı sonlandırmadan HTCDev’den gelecek olan binary dosyasını bekliyoruz(htcdev.com’a kayıt olurken verdiğiniz mail adresine gelecek). En geç 10 dakika sonra HTCDev’den gelen e-postayı açıyoruz ve ekteki Unlock_code.bin dosyasını indirip C:\adbvefastboot dizinine atıyoruz.Unlock_code.bin dosyasını başarıyla aldıktan sonra konsolda fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin kodunu çalıştırıyoruz ve ekranımızda şöyle bir uyarı beliriyor: Ses aça tuşuyla “Yes” seçeneğinin üzerine gidiyoruz ve güç tuşuna dokunarak bu işlemi onaylıyoruz ve Bootloader kilidini başarıyla kaldırmış oluyoruz.Cihazımız fabrika ayarlarına dönerek yeniden başlıyor.

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
cmd kısmını yapamadım AdbWinApi.dll eksik diyor indirdim nereye atacağım bu dll dosyasını

Üst Alt