Windows ve Linux

Sponsorlu Bağlantılar

fatih_0415

Üye
    Konu Sahibi
Windows ve Linux
Arkadaşlar win8.1'in yanında linux mint kurdum açılışta hangisinden başlansın diye soruyor açılıyor pc vs.. Sorum şu linux u nasıl kaldırabilirim şimdi kullanamadım kaldırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz...Not : linux ve windows u aynı diske kurdum sanırım (c ye)

franklinda

franklinda

Üye
aynı diske kurma gibi bir şansınız yok biri windows kurulumu hasar görürdü aynı diskin farklı bir bölümündedir ve kaldırınca windows bölümüne girmeme gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz bunun için işlem bittikten sonra sistem onarım kısmından başlangıç onarımı yapabilirsiniz çünkü grub yükleme yöneticisi devralmıştır muhtemelen boot yönetimini ama sorun olmadan onarım bitince açılacaktır sistem

fatih_0415

Üye
    Konu Sahibi
aynı diske kurma gibi bir şansınız yok biri windows kurulumu hasar görürdü aynı diskin farklı bir bölümündedir ve kaldırınca windows bölümüne girmeme gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz bunun için işlem bittikten sonra sistem onarım kısmından başlangıç onarımı yapabilirsiniz çünkü grub yükleme yöneticisi devralmıştır muhtemelen boot yönetimini ama sorun olmadan onarım bitince açılacaktır sistem
Teşekkürler yardımınız için ama nasıl kaldıracağımı ve sistem onarım kısmı?? Ndan nasıl onarım yapacağımı biraz daha ayrıntılı anlatabilirmisiniz çok anlayamadım da :D

franklinda

franklinda

Üye

bu iki konu sana yardımcı olacaktır :)

• Beğen
Tepkiler: fatih_0415

fatih_0415

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürller

fatih_0415

Üye
    Konu Sahibi
dün de aynı isimde bir konu açmıştım windows 8.1 yüklü olan biilgisayarıma linux kurdum şimdi linux u kaldırmam gerekiyor nasıl kaldırabilirim linux u ? Not:linux u kurmak için f diski bölümlendirmiştim ama linuxu oraya kuramadım d yede kurmamışım c ye mi kurdum bilmiyorum ... önceki arkadaşın attığı linklerdekileri denedim hata verdi vss yardımlarınızı bekliyorum :)

Son düzenleme:

Üst Alt