Lenovo Tab2 A7-30H Arama Özelliği Kazandırma!!!

Sponsorlu Bağlantılar

balcis2

Üye
arkadaşlar ben de bu mevzuyla uğraştım ve S000018'den S000019'a (H versiyon geçtim), sonrasında cihazın kendi içindeki güncelleme kontrolüyle 3 kere sürüm yükselterek şu an lollipop kullanıyorum.

postu dh'den kopyalıyorum.

"cihaz tab2 a7 30h. geldiği güncel kitkat sürümü de 4.4.2 S000018 idi. ben sp flash tool'la yine kitkat'ın S000019'una geçtim, bu sürüm de bize verilmiyor ancak devamında güncelleme var. yani gereken en kısa yolu rom atarak geçtim.

sonrasında cihazda güncelleme kontrolüyle bir kitkat sürümü daha geldi, sonra bir lolipop sürümü, sonrasında da en güncel bir lolipop sürümü daha geldi, yani bu son 3 güncellemeyi cihaz üzerinden, 'nun kendi yazılımıyla yaptım.

cihaz uygulama izinleri hariç tamamen türkçe, yalnız önceden de hedeflemediğim üzre H sürümü yükleyip güncellediğim için dialer, yani özelliği yok ama sim kart takıp uygulama yüklersem olabilir sanıyorum; dediğim gibi hedefim bu olmadığı için sıkıntı çıkarmadı.

bir de ben nasıl kurduğumu anlatayım.
S000019 yazılımını indirdim (30H i bu HC değil).
i normal olarak tanıyor ancak kapalıyken com port'tan görmüyordu.
buradan indirdiğim sürücülerin win7 x64 versiyonunu yük im.
içinden çıkan sp flash tool'u çalıştırdım (root olarak çalıştırmazsanız hata veriyor tecrübeyle sabit)
sp flash tool'da scatter'ı ip download dedim (cihaz takılı değil)
kapalı cihazı takarken ses kısma (açmayla da denedim ikisinden biri) tuşuna basarak 'ye bağladım.
sonrası kendiliğinden oluyor bekemek kafi.

cihaz 10, win7 sürücüsü yükledim. sürüm S000019, içinden çıkan sp flash tool'u kullandım."

yalnız tekrar söyleyeyim sim kart takılı değil ve arama uygulamasını görmedim, gece çok da kurcalayamadım açıkçası, belki kart takıp dialer indirirsem açılabilir.

rom linki:

efeysk

Üye
hocam ben 5. şıktaki linkten sürücü indiremedim diğer linklerde yönlendiriyor ama son linkte yönlendirmiyor lütfen bir yolunu gösterir misin

balcis2

Üye
sonrasında paylaşılmış, bu konuda sonra atılan postlara bakar mısın?

ZzeBaNii

Üye
Cwm den flashlanan lollipop rom linki:

Root yapmak isteyenler de iroot uygulamasiyla yapabilirler digerlerini denemeyin calismiyor
slm hocam ben yüklemeye çalıştığımda bu 30hc için senin cihaz 30h diyor bi arkadaş flash tool ile format atıp sorunu düzettim demiş bu sorun için flash tool ile nasıl format atıldığını anlatabilir misin kısaca şimdiden teşekkürler

xayko

Üye
Herkese teşekkürler. Meret artık arama özelliğine kavuştu. Üstelik güncelleme de aldı. Gerçi son yüklediğim şey denmidir, öncekiden midir 5.0.1. oldu. Yalnız benim başka bir sorum var. FM radyo gitti bu sürümde. Onun apk sı falan bulunur mu?
slm hocam ben yüklemeye çalıştığımda bu 30hc için senin cihaz 30h diyor bi arkadaş flash tool ile format atıp sorunu düzettim demiş bu sorun için flash tool ile nasıl format atıldığını anlatabilir misin kısaca şimdiden teşekkürler
banada öyle didi, sp flash tool ile yaptım.

• Beğen
Tepkiler: korayanarlar
ufukerguden

ufukerguden

Üye
ahizeden ses geliyormu yoksa kulaklik mi kullanmak gerekiyor

murat aks

Üye
slmkar arkadaslar ben bi turlu bu a7 30 h olayını anlamadım.kaç kere sitelerden alışveriş yaparken vaz gectim.bana burada ki rom ve işlemlerin işe yarayacağı bi tablet linki verebilirmisiniz.hiç bir sitede yazmıyo .bilgisi olan biri ornek verdiğim linklere bakıp bi cvp verebilirmi fiyatları 250 ile 400 tl arasında değişiyor .bana telefon olarakda kullanabileceğim imkanı varsa GPS de bulunan ve bircok istede 435517 rakamla verilen ve ikinci bi şekle göre kenarları daha koşeli model birşey lazım .
benim bulduklarım

3.4. sıradakilerde var gibi ama onlarda sekil olarak kalın kenarlı bişi
şimdiden tşkler.

xayko

Üye
ahizeden ses geliyormu yoksa kulaklik mi kullanmak gerekiyor
geliyor.
slmkar arkadaslar ben bi turlu bu a7 30 h olayını anlamadım.kaç kere sitelerden alışveriş yaparken vaz gectim.bana burada ki rom ve işlemlerin işe yarayacağı bi tablet linki verebilirmisiniz.hiç bir sitede yazmıyo .bilgisi olan biri ornek verdiğim linklere bakıp bi cvp verebilirmi fiyatları 250 ile 400 tl arasında değişiyor .bana telefon olarakda kullanabileceğim imkanı varsa GPS de bulunan ve bircok istede 435517 rakamla verilen ve ikinci bi şekle göre kenarları daha koşeli model birşey lazım .
benim bulduklarım

3.4. sıradakilerde var gibi ama onlarda sekil olarak kalın kenarlı bişi
şimdiden tşkler.

murat aks

Üye
arkadaslar lenovo a7 30h aldım .burdan telefon ozellik işini yapayım derken coktü.ilk acılıstıa lenovo yasısı geliyo bi 2 sny kadar dürüyor.reset atıyo kendine yeniden yazı geliyor.3-4 kere yaptıktan sonra tamamen kapanıyor.bilgisyara tanıtma işini beceremeyinceve iroot la root ettikden sonra flasyhify denen progrmam girip boot gibi bişi buldum sanırım.ziplı lolipop içine girdim.kapattım .sonrası yukardaki gibi oldu.ses acma yada azaltma ile başlayan ve power tusu kullandıgımız sd kard yukleme bolmene giren ve test bölümüne giren yere girmiyor.yardımcı olabilecek var mı

Son düzenleme:

avcibilek

Üye
SANIRIM ROM ÇÖKMÜŞ. YENİDEN DENE AMA FORUMDA BENİM BULDUĞUM FLASH TOOLS LA AT.
FORUMDA YAZIYOR SP Flash Tool v3.1344.0.212 BU SÜRÜM FLASH TOOLSU

murat aks

Üye
toolsu indirdim ama bahsedilen target bin işini yapamadım nerde bu targer bin :)) bide sürücüleri yukleyemiyorum.hep hata calışma durdu gibi bişi söylüyor.tablet bir günlük kendi rekorumu kırdım :) aklıma geldi .tablet tools ile baglanackakadar acık kalmıyor ::)

muzisyen_kku

Üye
Cwm den flashlanan lollipop rom linki:

Root yapmak isteyenler de iroot uygulamasiyla yapabilirler digerlerini denemeyin calismiyor
merhaba bende biraz geç oldu ama bu cihazdan aldım. şuan indiriyorum ancak çooook yavaş iniyor kısıtlamadan dolayı imiş. başka bir yerde linki varmı
birde direk bunu indirip dediğiniz şekilde kurunca direkmi aktif olacak arama özelliği

ufukerguden

ufukerguden

Üye
hep bi çelişkili yorumlar net anlatim lazim bence o yuzden almadim cihazi.

murat aks

Üye
Kardeşler cozdum işi androidmtk isimli site var.oradaki stock ROM denilen orijinal ROM indirin. 1 GB boyutunda.tools programını kurun.t
Driverler filan hepsi içinde.kısa yollarını aticam birazdan bilgisayara driverler yukleyin.tablet kapalı iken takın.programı çalıştırın.yükleme 100 e geldiği tmmdir.IMEI giderse de onunda programı var.tek dikkat edilecek konu imla nette ki komutta AT + ile başlayan bölümde at ile + arasında bir karakter boşluk var oda olmazsa + dan sonrada boşluk koyun.kesin olacaktır.sonra burada ki ilk link lolipop ROM da SD karta atıp kurun .hepsini yer kolay gele.

İ!ei giderse de MTK enginering isimli program apk indir kullanimi kolaydır
İsteyene yardımcı olurum elimden geldigince

muzisyen_kku

Üye
Kardeşler cozdum işi androidmtk isimli site var.oradaki stock ROM denilen orijinal ROM indirin. 1 GB boyutunda.tools programını kurun.t
Driverler filan hepsi içinde.kısa yollarını aticam birazdan bilgisayara driverler yukleyin.tablet kapalı iken takın.programı çalıştırın.yükleme 100 e geldiği tmmdir.IMEI giderse de onunda programı var.tek dikkat edilecek konu imla nette ki komutta AT + ile başlayan bölümde at ile + arasında bir karakter boşluk var oda olmazsa + dan sonrada boşluk koyun.kesin olacaktır.sonra burada ki ilk link lolipop ROM da SD karta atıp kurun .hepsini yer kolay gele.

İ!ei giderse de MTK enginering isimli program apk indir kullanimi kolaydır
İsteyene yardımcı olurum elimden geldigince

kardeşim slm özeline msj attım haber bekliyorum yardımcı olursan çok mutlu olurum.

murat aks

Üye
Arkadaslar Exdialer pro isimli cvirici var.onu kulanmanizi tavsiye edwrim.konusurken ekran karartiyor tam telefon hissi veriyor nette mevcut isteyene link atarim

ufukerguden

ufukerguden

Üye
murat kardesim sana guveniyorum alacagim tableti yalniz bimeks teknosa vatana baktim bulamadim nerden aldiniz siz turkcellde var onlarda taksit yapmiyor

muzisyen_kku

Üye
murat kardesim sana guveniyorum alacagim tableti yalniz bimeks teknosa vatana baktim bulamadim nerden aldiniz siz turkcellde var onlarda taksit yapmiyor

kardeşim n11 den almanı tavsiye ederim gayet uygun fiyatla satılıyor. ben ordan aldım. yardımcı olabildiysek ne mutlu. yapmanda bizde yardımcı oluruz. "murat aks" arkadaşımda var zaten ...

ufukerguden

ufukerguden

Üye
eyvallah bakiyorum simdi.

muzisyen_kku

Üye
ben 1adet daha almayı düşünüyorum yedek amaçlı ama bakalım. bulamadıysan link atayım

Üst Alt