[ROOT] [XPERIA Z2/Z3] [ANDROİD 5 LOLLİPOP KOLAY ROOT YÖNTEMİ] [yeni] [V2]

Sponsorlu Bağlantılar

hunharcahk

Üye
kardeşim telefona supersu yükeldim ardında dalvik şeyinede bastım daha sonra reboot dedim reset attı ekranda sony yazısı çıkıtı 3 snde bir titriyo telefon açılmıyor nasıl düzeltebilirim

Death Punch

Death Punch

Üye
Bu xperia update dediğin sitedeki tüm yöntemler tüm xperialar için mi bendeki z3 ü flastoola 4.4.4 e döndürcem de işe yarar mı

ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
    Konu Sahibi
Bu xperia update dediğin sitedeki tüm yöntemler tüm xperialar için mi bendeki z3 ü flastoola 4.4.4 e döndürcem de işe yarar mı

evet işlemler tüm cihazlar için aynıdır. Sadece Z3 için (model nosuda önemli D6603 se 6603 olacak) 4.4.4 sürümünün (sonu .167) ftf dosyasını internetten bulun veya xperifirm de varsa oradan indirin yükleyin size uygun yazılım hazır olduğunda Flashtool ile yükleyeceksiniz oradaki anlatımla

• Beğen
Tepkiler: Death Punch
Death Punch

Death Punch

Üye
Teşekkürler

halithalit341

Üye
yukarıdaki yöntemle rootladığım zaman bootloader açılmaz değil mi?

anil585

anil585

Üye
Önceki arkadaşın dediği gibi 18. işlemde telefon yeniden başladı ama recovery açılmadı.telefon normal başlangıç yaptı.ndr utils geldi.şimdi ne yapmalıyım?

007emin

007emin

Üye
Bu root yöntemi Z3 Plus içinde geçerli mi acaba?

tembelturk

Üye
model numarası d6503
android 5.0.2
derleme 23.2.a.1.62

aynı yöntemle yapabilirmiyim

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
Deli gibi root atmak istiyorum z2 me ama garanti kapsamına cıkar diye elimi sürmüyorum ,
Bu anlatımdan sonra oturup birdaha düşünmem gerekecek sanırsam :)

mives

mives

Üye
Ndr utils ve Supersu hariç tüm diğerlerini silebilirsiniz ndr yi silerseniz recovery silinir supersu zaten root için olmazsa olmaz

Busybox, Xzrecovery ve Kingroot u silmenizde sakınca yok

Uzun bir aradan sonra bir soru sormam icab etti yardımcı olursanız sevinirim.
Android 5.1.1 için kolay bir root çıkmadığı için rootlamadım ve hala 5.0.2 de beklemedeyim, yalnız bugün fabrika ayarlarına geri dönüş yaptım. Dahili depolamayı da sil demiştim. ama fark ettim ki kamera açılmıyor maalesef kamera kapandı diyor. Acaba sorun neden kaynaklanıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
    Konu Sahibi
Uzun bir aradan sonra bir soru sormam icab etti yardımcı olursanız sevinirim.
Android 5.1.1 için kolay bir root çıkmadığı için rootlamadım ve hala 5.0.2 de beklemedeyim, yalnız bugün fabrika ayarlarına geri dönüş yaptım. Dahili depolamayı da sil demiştim. ama fark ettim ki kamera açılmıyor maalesef kamera kapandı diyor. Acaba sorun neden kaynaklanıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

adresinden önce v4 kamera modunu yüklemeyi deneyin. Sorun devam ederse v3 sürümünü deneyin. Bu arada 5.0.2'de beklemenize gerek yok adresinden cihazınıza uygun 5.1.1 prerooted zip ini indirip recoveryden install ile yüklemeniz yeterlidir. (Yükleme sonrası wipe cache/dalvik + reboot) Cihaz 5.1.1'e güncellenecek root ve uygulamalarınz aynen kalacaktır.

mives

mives

Üye
adresinden önce v4 kamera modunu yüklemeyi deneyin. Sorun devam ederse v3 sürümünü deneyin. Bu arada 5.0.2'de beklemenize gerek yok adresinden cihazınıza uygun 5.1.1 prerooted zip ini indirip recoveryden install ile yüklemeniz yeterlidir. (Yükleme sonrası wipe cache/dalvik + reboot) Cihaz 5.1.1'e güncellenecek root ve uygulamalarınz aynen kalacaktır.

Telefonun kamerasını acil olarak kullanmam gerekiyordu ben de güncelleme yaptım. Ve 23.4.A.1.232 oldu. Tabi root gitti. Şimdi ben sanırsam dediğinizi yapak için tekrar 5.0.2 ye dönüp uygulamam lazım. Yada şimdiki haliyle, anlattığınız gibi kolay bir root işlemi var mı? ben baktım bulamadım.
Bir de
1. pre-root.zip dosyasını uyguladıktan sonra, dosyayı silmemizde bir sakınca varmıdır?
2. Bu pre-root.zip orjinal yazılım olarak mı algılamamamız lazım?

mives

mives

Üye

Evet sorunu, 5.0.2 yi tekrar flashladım root işlemlerini tekrar yaparak prerooted. Zip dediğin gibi uyguladım şuan rootlu 23.4.A.1.232 kullanıyorum.
Teşekkür ederim.

mives

mives

Üye
5.1.1 den 5.0.2 ye dönmek istiyorum. Çünkü WhatsApp ile çakışıyor sanırım. Mesaj göndereceğim zaman alıcı ekle ye girdiğim zaman herhangi bir kişi seçtiğimde iki tane o kişiye ait iki numara gösteriyor herdefasında bu insanın canını sıkıyor. WhatsApp kaldırınca bu sorun kalkıyor. Tek tıklama ile kişileri seçebiliyorum. 5.0.2 bu sorun ilk başta yoktu bir daha denemem lazım.

İşte asıl sorunun başladığı nokta şu Flashtool ile driverlerini yükledim. Fakat telefonu bağladığımda device connect in fastboot Mode yazıyor. Normalde bildiğim kadarıyla flasmode yazması lazım. Devam etmeyi denemedim. Sonuç ne olur. Bir de diyelim oldu root ve xz recovery uygulayabilir miyim?

ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
    Konu Sahibi
5.1.1 den 5.0.2 ye dönmek istiyorum. Çünkü WhatsApp ile çakışıyor sanırım. Mesaj göndereceğim zaman alıcı ekle ye girdiğim zaman herhangi bir kişi seçtiğimde iki tane o kişiye ait iki numara gösteriyor herdefasında bu insanın canını sıkıyor. WhatsApp kaldırınca bu sorun kalkıyor. Tek tıklama ile kişileri seçebiliyorum. 5.0.2 bu sorun ilk başta yoktu bir daha denemem lazım.

İşte asıl sorunun başladığı nokta şu Flashtool ile driverlerini yükledim. Fakat telefonu bağladığımda device connect in fastboot Mode yazıyor. Normalde bildiğim kadarıyla flasmode yazması lazım. Devam etmeyi denemedim. Sonuç ne olur. Bir de diyelim oldu root ve xz recovery uygulayabilir miyim?

Telefonu ses artırma değil ses kısma tuşuyla bağlamanız gerek ses artırma fastboot ses kısma flashmode a geçirir cihazı 5.0.2 de root ve recovery kurabilirsiniz

muzo27

muzo27

Üye
Dostum bende root ve bussybox hata vermedi ama xrecovery'den flash moda giremiyorum nedendir acaba

Üst Alt