4000-4500 tl bütçe ile pc toplama yardım!!!

Sponsorlu Bağlantılar

skywolker26

skywolker26

Üye
    Konu Sahibi
4000-4500 tl bütçe ile pc toplama yardım!!!
Arkadaşlar 4000-4500 lira bütcem var. Yeni bir pc toplamak istiyorum yardımcı olurmusunuz?
İşlemci intel 4790K.
Buna uygun o.c edebileceğim bir sistem monitör dahil.

Son düzenleme:

Adilx05

Adilx05

Üye
Anakart olarak x99 Düşünebilirsin. cooler masterın çok güzel sıvı soğutma sistemleri var kasa içi soğutma için onu öneririm. optik sürücü kafana göre bi dvd alırsın fark etmez. Ssd mutlaka ama mutlaka al 240 gb bir ssd işini görür bundada kingston hyperx öneririm. Hdd olarakta 1tblık bişey al depolama için ram bence 8*2 al o anakartta dual channel özelliği var 2 gri sekmeyede takarsan tek 16 gb ram gibi performans alırsın. Dediğim Gibi bir sistem kurarsan 4-5 yıl çok rahat yeni çıkan oyunları oynayabilirsin.

skywolker26

skywolker26

Üye
    Konu Sahibi
Bunlara uyumlu marka model olarak yazabilir misiniz? Örneğin vatan bilgisayarın sitesinden toplamış olarak bir ekran görüntüsüde olabilir. Şimdiden teşekkürler

Adilx05

Adilx05

Üye
Toplama Derken ?
Ben şöyle vereyim : veya Olabilir Ama Bu Çok Aşırı Kaçar Bence. Bu İyidir. Tabiki :) Ve Son Olarakta Takalım :good: Hayırlı Olsun Yeni Sistemin.

skywolker26

skywolker26

Üye
    Konu Sahibi
5200 tl civarı bişey yapıyor dolar düşerse biraz alabilirim :)

Adilx05

Adilx05

Üye
Hocam işte hani bu bu kere aliyim iyi bisey olsun dersen bu sistem 3-4 yıl oyunlarda falan sorun çıkarmaz

skywolker26

skywolker26

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartı hangisi olur yazdıklarımdan aradaki fark ne acaba?

Adilx05

Adilx05

Üye
Hocam onu pek bilemiyorum gpuda bir suru kriter oluyormuş ama bana ikinci daha iyi gibi geliyo :)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
100me
Msi ın nvidia ile birlikte 100 milyonuncu kart revisyonunu kutluyor
Farkı ise her türlü parçası nvidia yeşili
Ve ikinci el fiyatı daha yüksek olacak
Bu karttan sınırlı sayıda var
Ben bu serinin 960 ını aldım onda diğer 960larda olmayan backplate (arkaplaka) var yani daha az ısınıyor

Ama 970 deki farkını tam olarak bilmiyorum ben olsam 100ME yi alırım
Bu arada 4790k alıyorsanız yanına da bi corsair h100i falan alın yoksa overclock biraz hayal o işlemci için

İntel haswell işlemcilerde voltaj kontrolcüsünü işlemciye taşıdı bu yüzden ivy bridge bi işlemciye göre % 15 daha fazla ısınıyor

Ayrıca eskiden çekirdek zarı
IHS kapağına kaynaklanırken
Haswellde ise silikon ve arayada termal macun sürülmüş
Bazı işlemcilerin üretimi sırasında o silikon biraz fazla kaçmış ve termal macun ile IHS kapağı arasında bi boşluk kalmış
Bu da işlemcinin 3 çekirdeği 30 derece iken 4. Çekirdek 95 derecede çalışabiliyor

İnternette intel haswell delidding yazın
Bu sorunun nasıl cözüldüğünü görün

Ve anakart seçiminde ROG veya msi M Power gibi serilerinden bi kart alın
Her z97 o işlemci aynı şekilde voltaj veremez

merlin19

merlin19

Üye
al hocam sana en kral sistem asla AMD den şaşma sistem dediğin Yükü yedimi ram işlemci götürmücek :

İŞLEMCİ:
AMD FX-9590 4.7 GHz, 16 MB, AM3+, 8 Çekirdekli, 220W İşlemci (CPU Fan Yok)
681,28 TL + KDV
ANAKART:
GIGABYTE 990FXA-UD5, AMD 990FX, DDR3, 5X PCIExp, Socket 938 AM3+, CrossFireX & SLI
493,85 TL + KDV
BELLEK - RAM:
GSKILL RipjawsX 16GB (2X8GB) DDR3-1866 Mhz CL10 1.5V (F3-14900CL10D-16GBXL)
354,03 TL + KDV
HARD DISK:
SEAGATE 4 TB SATA III HDD 64MB 6GB/s 5900 rpm ST4000DM000
481,95 TL + KDV
EKRAN KARTI:
GIGABYTE GTX 980 G1 Gaming, 4GB, GDDR5, 256 bit, 1329/7000 Mhz Ekran Kartı
1.871,28 TL + KDV
KASA:
CORSAIR Carbide 400R Siyah 750W Kasa (CC-9011011-750CX)
592,03 TL + KDV

TOPLAM :

4.474,40 TL
KDV (%18) :

805,39
NAKİT / HAVALE (TL) : 5.279,79 TL

Not dünyada ilk 4 çekirdek çıktığında Makinamı topladım yaklaşık 7 yılı geçti işlemci amd 2 gb turbo ekran kartı gigabyt ana kart 8 gb ram 1200 wat power var o dönemde biladere topladım ankaraya götürecektim o ankaradan bir pc ci buldu onunla konuştum bana tam 5500 tl fiyat çekti dedim o ha adam bana abi sende F16 savaş uçağımı alıyorsun dedi bende ben bunu istanbuldan yarısının altına toplarım dedim o dönemde pc işi yapıyordum ithalatcı firmalarda tanıdıklar vardı tüm parçaları gelişine aldım hep kar marjı olmadan ana kart ve işlemci türkiyede yoktu almanyadan getirdiler toplamda 5+1 ses sistemi dahil ödediğim para 1650 tl idi ve 7 yılı geçti tık yok ve toplayan arkadaşa dedim 15 gün test et sonra ben test edicem elimde kalmasın dedim beni az çok tanır neler yapacağımı o makina yani şu anda kullandığım tam 15 gün en ağır oyunlarla sistemlerle aynı anda 17 adet zamanın fifa ları ile tam aynı anda 17 oyun açık bırakılıp testler yapıldı Cpu yüzde 30 u geçmiyordu sonra tam 15 günde ben iş yerimde test ettim şirketin bir köşesine koydum şirkette 45 tane pc vardı patronum gördü bu ne la dedi bizim makinaları toplasak hepsini senin makinanın yarısı etmez dedi :D anlayacağın donanım uyumu güzel olmalı henüz tık yok ve ana kartım dahil işlemcim dahil o gün aldığımda 5 yıl sonraki tüm teknolojileri destekler denildi ve öyle ayrıca çift bios koruması var biri uçtumu yedekten yüklüyor :)

skywolker26

skywolker26

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi herkes farklı konuşuyor. Sen amd iyi diyorsun bazıları intelden asustan şaşma diyor :) ben ne yapim şimdi :) konu daki ekran kartlarını geçtim i7 4790k ya uygun monitor dahil 4500 tl lik bir pc yeter

merlin19

merlin19

Üye
Şimdi herkes farklı konuşuyor. Sen amd iyi diyorsun bazıları intelden asustan şaşma diyor :) ben ne yapim şimdi :) konu daki ekran kartlarını geçtim i7 4790k ya uygun monitor dahil 4500 tl lik bir pc yeter
ilk bilgisayarımı 1993'te aldım övünmek gibi olmasın 14 inç yatay kasa orginal IBM ve sadece 64 MB Hdd var ve kesinlikle Maus yok :) sadece klavye var yani benim diyen pc mühendisti o makinayı açamaz ve halen çalışıyor tabiki Ms-Dos komutları ile açılabiliyor bu kadar deneyim yeter sanırım :) şu kullandığım 8 yıllık neredeyse getirin en kral İ7 4. nesil ezer geçer oyunda performansta denendi test edildi bir kural vardır işi bilen AMD bilmeyen İntell takılır Asus ana kartlarının ne tarz sorunlu olduğunuda söyleyiversinler :) asus un bazı modelleri özellikle Notebook oyun canavarları var ama dediğim gibi karar senin aldığın şeyi ömürlük istiyorsan en ufak birşeyde bir yeri götürmesin diyorsan asla AMD den şaşma derim

skywolker26

skywolker26

Üye
    Konu Sahibi
Warrock (online)
Cod black ops 2
Cs:go
Gta 5
Oynayacak olduğum ilk sıradaki oyunlar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Fx 9590 ı oyun pc sinde kullanmak paraya yazık olur

9 serisi daha çok intel in XEON işlemcisi gibi render işleri için daha uygun
Üstelik 225 watt TDP ne demek!
Corsair h110i gibi soğutucusuz bu işlemciden tam verim alamazsınız
8350 daha uygun
4.5 ghz ye oc yapın 4770 ile kapışıyor

Amd sadece uygun fiyatlı olduğu için alınmamalı :nono:

Ama tavsiyem

Fx 8350 + 990Fx (sağlam bi anakart) + H80 veya seidon 120V gibi bir Soğutucu

Geri kalan intelle aynı olsun fark etmez (Ramin 1866mhz olması amd sistemlerde daha iyi olur buna da dikkat edin)

Üst Alt