Notebooktan anlayan arkadaslar bir kac dakikasini ayirabilir mi?notebook alacagim da

Sponsorlu Bağlantılar

bb_onur

bb_onur

Üye
    Konu Sahibi
Notebooktan anlayan arkadaslar bir kac dakikasini ayirabilir mi?notebook alacagim da
Hocalar ben yazilim yazmak icin bi notebook almak istiyorum mekatronik muhendisiyim aklimda bu notebook var iyi midir veya daha iyisi gerekir mi bu hafta alacagim yardimci olursaniz sevinirim.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Sadece Yazılım yazmak içinse yeterli olur

Rygebin

Rygebin

Üye
Hocalar ben yazilim yazmak icin bi notebook almak istiyorum mekatronik muhendisiyim aklimda bu notebook var iyi midir veya daha iyisi gerekir mi bu hafta alacagim yardimci olursaniz sevinirim.
Yazılım yazmak için ne kadar yeterli olur pek bir fikrim yok ama nvidia 920 m in 1 GB belleği mutlaka yetersiz kalacaktır. İşlemci tarafı fena değil ama çok aşırı bir yazılım değilse yapılabilir

bb_onur

bb_onur

Üye
    Konu Sahibi
Yazilacak yazilim programlari:
Eclipse
C plus plus full
C shurp
Solidworks 2015
AutoCad 2014 ve 2015
Matlab 2008b
Sizin oneriniz nedir hocam fiyats nalizi yapiyorum yani bi alt ust sinir yok srastirip kafama yatani alacagim

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Yazilacak yazilim programlari:
Eclipse
C plus plus fu ll
C shurp
Solidworks 2015
AutoCad 2014 ve 2015
Matlab 2008b
Sizin oneriniz nedir hocam fiyats nalizi yapiyorum yani bi alt ust sinir yok srastirip kafama yatani alacagim
Solidworks 2015 ve autocad yazılım programı değil ki :ah
Solid için quadro ekran kartlı bilgisayarlar bile bazı assembly lerde can çekiyor

Tavsiyem eğer solid de kullannacsksanız bi 4000 tl yi gözden çıkarın yoksa
Bi model yaparsınız birleştirmeye kaldığınızda bu pc 4-5 parçayı ilişkilendirdikten sonra Kasım kasım kasılır

Solid için en en az 4gb öneririm mümkünse 16 ve üzeri
Ben bi render alayım dedim pcnin 8gb ramini realview 360 kullanıyordu

bb_onur

bb_onur

Üye
    Konu Sahibi
Solidworks 2015 ve autocad yazılım programı değil ki :ah
Solid için quadro ekran kartlı bilgisayarlar bile bazı assembly lerde can çekiyor

Tavsiyem eğer solid de kullannacsksanız bi 4000 tl yi gözden çıkarın yoksa
Bi model yaparsınız birleştirmeye kaldığınızda bu pc 4-5 parçayı ilişkilendirdikten sonra Kasım kasım kasılır

Solid için en en az 4gb öneririm mümkünse 16 ve üzeri
Ben bi render alayım dedim pcnin 8gb ramini realview 360 kullanıyordu
Yani onerdiginiz bi notebook var mi hocam sitesiyle birlikte gonderirseniz sevinirim

Son düzenleme:
Jus7ice

Jus7ice

Üye
valla hocam listedeki programlara bakınca senin işin öyle ucuz bir pc ile hallolmaz alırken iyisini al sonra pişman olmayasın

bb_onur

bb_onur

Üye
    Konu Sahibi
valla hocam listedeki programlara bakınca senin işin öyle ucuz bir pc ile hallolmaz alırken iyisini al sonra pişman olmayasın
bu idarelik midir yoksa daha iyisi alinmali midir

Üst Alt