Xperia Z2 ve Z3 plus Root Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

007emin

007emin

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Z2 ve Z3 plus Root Yardım
Z2 ve Z3 plus telefonlarına root nasıl atabilirim? yardımcı olabilecek var mı?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Merhaba arkadaşlar bu konumuzdaki işlemler ile sizde kolay bir şekilde Sony Xperia Z3 cihazınıza root haklarını atayabileceksiniz.

Sistem gereksinimleri:
*Bootloader kilidi kırılmış bir Xperia Z3
*Sitemizde yer alan CWM ve TWRP Yükleme işlemini cihazınıza uygulamış olmalısınız.

İndirmeniz gereken dosyalar:
SuperSU dosyası
Bu dosyayı indirin ve olduğu gibi cihazınızın hafızasına atın

Nasıl yüklerim?
1) Cihazınızı kapatıp ses açma ve ses kısma tuşlarına aynı anda basarak açarak özel recovery menüsüne girin.
2) install zip from sdcard kısmından bu dosyayı seçin ve yes ile yükleyin.
3) Cihazınızı reboot system now kısmından yeniden başlatın.

007emin

007emin

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız benim telefon Z3 Plus, bu işlemler Z3 te yapılmış Z3 Plus ta da etkili olur mu

baho66

Üye
Yukarıdaki işlemden önce yapılması gereken bir şey yok mu?

Burhan1995

Burhan1995

Üye
facebook.com/klabalikyapma

ekleyin nasıl yapıldığını söyleyeyim. Z3 veya Z3+ Z5 hiç fark etmez.. Bende Z3 var D6603
Çok uzun araştırmalar sonunda öğrendim.. Bende yapamıyordum.. Artık çok basit geliyor bana :)

Eğer İsterseniz burdan da anlatırım..

gfb_10

Üye
facebook.com/klabalikyapma

ekleyin nasıl yapıldığını söyleyeyim. Z3 veya Z3+ Z5 hiç fark etmez.. Bende Z3 var D6603
Çok uzun araştırmalar sonunda öğrendim.. Bende yapamıyordum.. Artık çok basit geliyor bana :)

Eğer İsterseniz burdan da anlatırım..
Hocam z3+ nasıl yapılır rica etsem anlatırmısın

Burhan1995

Burhan1995

Üye
dl.androplus.org/Xperia%20Z4%20Tablet%20SGP712_SGP771/%5BOLD%5D%20TWRP-2.8.7.0.img

şu dosyayı indir. kopyala yeni sekmeye yapıştır ve ara. Direkt iniyor zaten. İndikten sonra Zipten çıkar iki dosya da masaüstünde olsun.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
download.chain :smdance: fire.eu/743/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.52.zip?retrieve_file=1 :ifadesiz:(boşluğu sil):ifadesiz:

Ve bunu da indir telefonun kendi hafızasına at olduğu gibi. hafıza kartına değil. ZİP olarak at.

Flashtool programı ile boot .img bu dosyayı telefona flashlayın. İnşallah nasıl yapılacağını biliyorsundur, yani flashtool kullanmayı biliyon mu ? biliyorsan sıkıntı yok.

Sonra telefonu yeniden başlat, ama dikkat et daha SONY logosu çıkarken bildirim ışığı MOR yanacak tam o sırada ses kısmaya 3 defa hızlı hızlı bas. karşına hemen TeamWin programı Çıkacak. En baştaki INSTALL a bas. Sonra Telefonun kendi hafızasındaki SuperSU .zip dosyası var hani en başta atmıştık ya işte onu seç. Alttaki mavi çubuğu sağa doğru kaydır kurulum başlasın. bittikten sonra Successfully yazacak mavi yazı ile.. root işlemi tamamdır. Reboot System e bas. Telefon yeniden başlıyacak hiç bir tuşa basma artık. Telefon açılacak ve root olmuş olacak.

burda ayrıntılı anlattım :gun1: Z2 .. Z3 .. Z3+ .. Z5 .. Z5 premium ROOT Atma Bölümü - MaxiCep

gfb_10

Üye
dl.androplus.org/Xperia%20Z4%20Tablet%20SGP712_SGP771/%5BOLD%5D%20TWRP-2.8.7.0.img

şu dosyayı indir. kopyala yeni sekmeye yapıştır ve ara. Direkt iniyor zaten. İndikten sonra Zipten çıkar iki dosya da masaüstünde olsun.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
download.chain :smdance: fire.eu/743/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.52.zip?retrieve_file=1 :ifadesiz:(boşluğu sil):ifadesiz:

Ve bunu da indir telefonun kendi hafızasına at olduğu gibi. hafıza kartına değil. ZİP olarak at.

Flashtool programı ile boot .img bu dosyayı telefona flashlayın. İnşallah nasıl yapılacağını biliyorsundur, yani flashtool kullanmayı biliyon mu ? biliyorsan sıkıntı yok.

Sonra telefonu yeniden başlat, ama dikkat et daha SONY logosu çıkarken bildirim ışığı MOR yanacak tam o sırada ses kısmaya 3 defa hızlı hızlı bas. karşına hemen TeamWin programı Çıkacak. En baştaki INSTALL a bas. Sonra Telefonun kendi hafızasındaki SuperSU .zip dosyası var hani en başta atmıştık ya işte onu seç. Alttaki mavi çubuğu sağa doğru kaydır kurulum başlasın. bittikten sonra Successfully yazacak mavi yazı ile.. root işlemi tamamdır. Reboot System e bas. Telefon yeniden başlıyacak hiç bir tuşa basma artık. Telefon açılacak ve root olmuş olacak.

burda ayrıntılı anlattım :gun1: Z2 .. Z3 .. Z3+ .. Z5 .. Z5 premium ROOT Atma Bölümü - MaxiCep
Hocam bu işlemleri botlader kilidi açmadan da yapabilirmiyiz. Birde bu flashtool sürümünde 33+ driver yüklenmiyor Z3+ seçeneği çıkmıyor neden acaba şimdiden teşekkürler

Burhan1995

Burhan1995

Üye
:salincak:

şurdan indir. hem z3+ için hemde z3+ dual için..

buodam

Üye
Olmuyor malesef.. Galiba botloader kilidini açmak lazım.

Üst Alt