Tavsiye Asus Zenfone 6 servis sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
    Konu Sahibi
Asus Zenfone 6 servis sorunu
Telefonumu dokunmatik sapıtma nedeniyle üç defa servise gönderdim.
ilkinde yazılım güncellemesi yapıp geri gönderdiler ama sorun devam ediyordu.
ikincisinde dokunmatik panel değişimi yapılmış. Servisten geldiği günün akşamında tekrar yapmaya başladı aynı sorunu. Sonraki gün tekrar gönderdim servise.
Şu an üçüncü kez serviste ve az önce aradım yine yazılım güncellemesi yapıp göndermişler.

Aynı sorundan bir kaç kişi göndermiş ve değişim almışlar. aynı sorun bende olduğu halde neden bana değişim vermiyorlar? Tekrar servise göndermek istemiyorum. yaklaşık 40 gündür serviste telefon.

Tüketici heyetine başvurayım diyorum ama birazcık korku var içimde adamlar neden mahkemeye verdin bizi deyip başıma musallat olurlarsa diye. Böyle bir şey yapabilirler mi?

Başka ne yapabilirim bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Garanti dahilindeyse korkmayın hocam, çoktan değişim olması gerekiyormuş zaten. Bence yasal yollara başvurun

skylinegti

skylinegti

Üye
Üçüncü seferde aynı sorundan servise gönderilip onarılmamışsa kesinlikle tüketici hakem heyetine başvur çünkü %100 sen haklısın...

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Merhabalar,
kesinlikle başvur yasal olarak cihazını 45 gün tutamaz bir kere, hadi tuttu 3. defa aynı sorun yaşandıysa değişime gitmesi gerek.

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
    Konu Sahibi
Hocam sorun sürekli olan bir şey değil bazen alıyorsun eline bi gün boyunca olmuyor bazen de her tuş kilidini açışta ve aralarda kullanırken yapıyor. Sanırım serviste de adamlar eline alıyor bakıyorlar bir şey yok geri gönderiyorlar ya da bildikleri halde uğraşmak istemiyorlar. Ben teknosa üzerinden gönderdim servise adamlar benim dediğimi değil de kendi bildikleri gibi yazıyorlar. Son gönderdiğimde biraz daha düzgün yazdırdım ama fayda etmedi.

Bir daha gönderirsem kendim kargo ile göndereceğim ve sorunu kendim belirteceğim.

minoo

minoo

Üye
Yazılım sorunu varsa değişim vermezler telefona. Donanım ise değişim alabilirsin.
Senin telefonundaki sorun yazılımsalmış.
Ve bence de telefonu Teknosa'dan gönderme, kendin gönder, direkt sen muhattap ol durumla.

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
    Konu Sahibi
Yazılım sorunu varsa değişim vermezler telefona. Donanım ise değişim alabilirsin.
Senin telefonundaki sorun yazılımsalmış.
Ve bence de telefonu Teknosa'dan gönderme, kendin gönder, direkt sen muhattap ol durumla.

Sorun yazılımsal değil. Bende yazılımsal sanıyordum o yüzden lolipopu bekledim onda da devam etti sorun. Hem Yazılımsal olsaydı herkeste olurdu. Sadece ilk seride var bu dokunmatik sorunu.

minoo

minoo

Üye
Hangi teknik servis?

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
    Konu Sahibi
telesevis malesef

minoo

minoo

Üye
Telefon şimdi serviste mi peki?

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Zenfone 5'lerde de kilit düğmesi sorunu vardı. Benim aldığım cihazda da bu sorun vardı. Gönderdim servise direkt olarak yetkili servisle muhattaptım, bir ay sonra değişim verdiler.

• Beğen
Tepkiler: minoo
RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
    Konu Sahibi
Bende pişman oldum teknosa üzerinden gönderdiğime.12 gün sonra gönderdiler servise 12 gün boşa beklemiş oldum. ve telefon servisten ayın 29unda göndermişler daha gelmedi bana.

minoo

minoo

Üye
Oo daha uzun sürer o o zaman

minoo

minoo

Üye
Bi bak, sorun varsa kendin gönder. Göndermeden önce mutlaka çağrı merkezini ara.

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
    Konu Sahibi
Telefon yine gittiği gibi gelmiş...