İp Adresimi Bilen Birisi Neler Yapabilir ? [ÖNEMLİ]

Sponsorlu Bağlantılar

Buraxlive

Buraxlive

Üye
    Konu Sahibi
İp Adresimi Bilen Birisi Neler Yapabilir ? [ÖNEMLİ]
Demin bir iş için birini teamwiever ile bilgisayarıma bağladım ip ile alakası olmadığı halde İpconfig yazıp ip adresine vs baktı kodu yanlış girdim dedi içime kuşku düşürdü. Bu komuttaki bilgiler ile ne yapabilir ?. Kendimi nasıl korumaya alabilirim? bilen birilerinden acil şekilde cevap bekliyorum.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Modem evinizdeyse açıp kapayın IP değişsin. IP adresi ile ne yapılabilir demektesin, eğer Güvenlik Duvarın ekstra olarak Internet Security veya Microsoft'un güvenlik aracı yüklü değil ve açık değilse bilgisayarına erişim sağlamak için kullanabilir. Fakat yapması için bir nedeni olduğunu düşünmüyorum, sonuçta siz yardımda bulundunuz.

• Beğen
Tepkiler: Buraxlive
Buraxlive

Buraxlive

Üye
    Konu Sahibi
Yorumunuz için teşekkür ederim. Durumumuz biraz farklıydı bir güvensizlik üzerine baglantı kurduk zaten. Kendiside bana pek güven veremedi o yüzden emin olmak istiyorum. Onun baktıgı İP internet ipsi mi bilgisayarın ip simi ? modemi kapatıp açarsam baktığı bilgiler ile tekrar bir baglantı kurabilir mi ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Ne yapacağını kestiremediğimden dolayı modemine girip şifrelerini de değiştirme ihtimali var, eğer modem girişi için kendin bir şifre belirlememişsen varsayılan şifreleri deneyip içerdeki ayarları değiştirebilir. Bunun içinde modemine girip giriş şifreni ayrıca değiştirmeni de öneririm. Birde uzak masaüstü bağlantın da açık ise kapat, sorun çıkmayacaktır diye umuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Buraxlive
Buraxlive

Buraxlive

Üye
    Konu Sahibi
Ne yapacağını kestiremediğimden dolayı modemine girip şifrelerini de değiştirme ihtimali var, eğer modem girişi için kendin bir şifre belirlememişsen varsayılan şifreleri deneyip içerdeki ayarları değiştirebilir. Bunun içinde modemine girip giriş şifreni ayrıca değiştirmeni de öneririm. Birde uzak masaüstü bağlantın da açık ise kapat, sorun çıkmayacaktır diye umuyorum.

Modemi kapatıp açtım,uzak masaüstü baglantısını da kapattım herhalde daha sıkıntı olmaz, bilgisayar benim değil başkasındayım emanet bilgisayar o yüzden biraz hassasım. Başka bir öneriniz varmı bunun dışında alabileceğim bir önlem güvende olduğundan emin olmak istiyorum banka bilgileri facebook vs hesapları aktif bilgisayarda ulaşılmaması lazım.

Uchiha İchigo

Uchiha İchigo

Üye
seni rahat soyabilir parolalarına erişebilir :D

Uchiha İchigo

Uchiha İchigo

Üye
ip değiştir yeter :D bi tarayıcı geçmişini tamamen temizle temp dosyasını sil ayrıca kaydettiğin parola felan varsada temizle de :D bu kadar :D

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
Modem resetlemeyi denedin mi ? Oyunda ne zaman ip ban yesem modemi resetlerim :D

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
teamwiever programını bilgisayarından uninstal et.
1-Bankacılık işlemlerinde kullandığın bütün şifrelerini değiştir.
2- Bilgisayarındaki Windows Güvenlik Duvarını Açık tut..
3- Bilgisayarını ve modemini tamamen kapat ve yeniden aç.
4- Kullandığın e-posta şifrelerini tamamen değiştir..
5- Artık rahat ol, canını sokma..Elinden geleni yapmış oluyorsun : ) )
Fazlada canını sıkma, sana yardımcı olmak istediğini de düşün...

Son düzenleme:

Üst Alt