GM Discovery 2 [Güncellendi] CyanogenMod 12.1 (5.1.1) V3

Sponsorlu Bağlantılar

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
    Konu Sahibi
2 amper şarj elti ile sarj etmeyi dene.Şarj eletini takmadan recovery e girmeyi dene.recoveryde şarj et biraz.
2 amper şarj elti ile sarj etmeyi dene.Şarj eletini takmadan recovery e girmeyi dene.recoveryde şarj et biraz.

leonkennedy35

leonkennedy35

Üye
arkadaşlar ben bu romu yükledim tel kapandı şarj almadı bugu sonradan gördüm tel acılmıyor bildirim ısıgı yanıyor fakat servise gönderdim 240 tl ücre istediler teli nasıl yapabilirim ?
Bana bu olay 2-3 kez oldu hatta şarj olurken yüzde 0 pil ibaresini ilk bu telefonumda gördüm :D Telefonu sarja tak yaklaşık bi 10 dk bekle açılacaktır. Tahminimce telefon şarjdayken, şarj olduğundan daha fazla pil harcadığından oluyor.

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
    Konu Sahibi
cm12.1 romda kapalı şarj olmadığı için telefon açılmaya yeteri kadar sarş olmadığı için tekrar kapanacaktır twrp de şarj etmeyi dene.Twrp nin durum çubuğunda % görebilirsiniz.2 amperlik şarj aleti bulmak yararınıza.Samsung S4 sonrası çıkan telefonlarda kesin var.önce çıkanlardan emin değilim.%10 olduğunda açabilirsiniz.Telefon açıkken şarj olur.

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
CM12'ti şarj sorunu yüzünden bıraktım, Sorun telefonda mı, ROMda mı, Android Sürümünde mi anlamadım. çok hızlı gidiyo şarj

• Beğen
Tepkiler: karakule1421
Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
    Konu Sahibi
Çinliler ve Ruslar Miui den başka birşey görmüyorlar.Deli Gibi miui 7 portluyorlar .Cyanogen adamların umrunda bile değil.Kendi başımızayız.Gelde çık işin içinden.:ehe:ehe

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2587160 ve yunusdgnprfrs
TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Doğru söylüyon 4pda ve BBS'de bakıyom hep MIUI ne var bunda anlamadım ki, Hadi ruslar az çok AOSP felan yapıyolar ama çinliler hep MIUI. Gerçi Xiaomi Çin malı bu sebebten ötürü olabilir
XDA'da konu açtım bakalım ne diyecekler

leonkennedy35

leonkennedy35

Üye
Bizim telefonlarda lolipop için şuan uğraşmıyorlar belki ama mt6592 soc u için genel olarak bir lolipop uğraşı var. Mesela: .
Çinliler ve ruslar uğraşmıyorsa bunları telefonlarımıza ilk yaptığımız gibi port edicez başka çare yok.
XDA'da konu açtım bakalım ne diyecekler
Xda'daki konunun linkini verirmisin?

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Bizim telefonlarda lolipop için şuan uğraşmıyorlar belki ama mt6592 soc u için genel olarak bir lolipop uğraşı var. Mesela: .
Çinliler ve ruslar uğraşmıyorsa bunları telefonlarımıza ilk yaptığımız gibi port edicez başka çare yok.

Xda'daki konunun linkini verirmisin?
Dünden beri cevap yok, attığın linkteki rom acaba bizim telefonlardad çalışır mı, adam video ile portlamayı anlatmış deneyip buraya yazarım;
XDA Linki:
ROM'da bug varmış başkaları seni arayamıyomuş, ama sen onları arayabiliyomuşun, linki daha koymamış
Note: BlissPOP (5.1.1) adlı rom var link koymuş, indirip portlamayı deniyeceğim, portlaması çok karışık değil gibi, rehber gibi bişey hazırlamış adım adım yapmayı deniyeceğim, umarım yapabilirim.
*BlissPOP romunu adım adım dediği gibi portladım, rom boot oldu ama sorunları var, Kamera çalışmıyor, SIM kartını görüyor ama sinyal bulamıyor, bunların dışında DPI bozuktu onları düzelttim. Şarj ve stabilite konusunda normal vesiyondan çok daha iyi. ama sim olayı çözülmezse bi işe yaramaz :/

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2587160
Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
    Konu Sahibi
Anabant görmüyor mu? nvram görmüyor ise boot.img içinden halledebilirim.
şuan cm12 de olan
bunu kurup deneyebilir mi ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yükleyen kişiler var mı ROM u ?
Çünkü deneyip cihazında sorun çıkaranlar olmuş.

tayfur422

tayfur422

Üye
Bana bu olay 2-3 kez oldu hatta şarj olurken yüzde 0 pil ibaresini ilk bu telefonumda gördüm :D Telefonu sarja tak yaklaşık bi 10 dk bekle açılacaktır. Tahminimce telefon şarjdayken, şarj olduğundan daha fazla pil harcadığından oluyor.
ama ben çöktü sanıp orjinal yazılımı yükledim yüzde 84e kadar geldi ve bildirim ısıgı yandı ben cıkarttım hemen hard brick olur die
cm12.1 romda kapalı şarj olmadığı için telefon açılmaya yeteri kadar sarş olmadığı için tekrar kapanacaktır twrp de şarj etmeyi dene.Twrp nin durum çubuğunda % görebilirsiniz.2 amperlik şarj aleti bulmak yararınıza.Samsung S4 sonrası çıkan telefonlarda kesin var.önce çıkanlardan emin değilim.%10 olduğunda açabilirsiniz.Telefon açıkken şarj olur.
ama ben çöktü sanıp orjinal yazılımı yükledim yüzde 84e kadar geldi ve bildirim ısıgı yandı ben cıkarttım hemen hard brick olur die

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
    Konu Sahibi
sorun değil ben deneme amaçlı %50 deyken usb yi çıkarttım.Sp flash tool normal taktığında görmez ama ses kısma + usb ses açma + usb gibi çeşitli kombinasyonlar dene görüp yazılımı yüklüyor.keşke servise göndermeden buraa yazsaydınız garanti dışı bırakmış olabilirler.

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Şuan port ettiğim blissPOP'u upload ediyorum buraya link atarım bakmak isteyenler bakabilir, (Port ettim sayılmaz 1-2 dosya yer değiştirdim konuda yazdığı gibi). Eğer bu blissPOP'un Sim kartı sorunu giderilirse şuanki CM12.1'den çok daha iyi olur. Beliki cm12,1 kullanılarak bu blisspop yapılabilir. eğer bilseydim yapmayı denerim. Eğer yardım edecek varsa kendi bilgisayarımmda yapıp deneyebilirim.
Ayrıca, Kamera çalışıyor fakat Yeşil bi ekran çıkıyor fotoğraf çekmeye çalışırken kapanıyor, Camera FV-5 deneyip buraya yazarım sonuçları
Romda 1-2 bug daha buldum,
Ses yok ve IMEI'yi görmüyor neden bilmiyorum, IMEI tekrar giriyim dedim rom'da EngineerMode yok :/
Anabant görmüyor mu? nvram görmüyor ise boot.img içinden halledebilirim.
şuan cm12 de olan
bunu kurup deneyebilir mi ?
Evet çalışıyor ama çok lag var ve Gallery'ye kaydetmiyor kendi içinde açıyo, 480p olarak iyi çekiyo ama 1080p'de çok kasıyo

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
    Konu Sahibi
sim kart sorunu %90 boot.img icinde modem dosyasinda
romu upload ettikden sonra denerim

• Beğen
TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Upload'ı iptal ettim şuan şehirdışındayım internet upload hızı çok yavaş, ve ayrıca bu rom Şuanki cm12.1'e göre daha sorunlu şarj'ı ilk seferlerde çok iyiydi ama sonralardan normal versiyondan daha kötü oldu. ama isterseniz upload edip atarım

• Beğen
Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
    Konu Sahibi
siz de umut varmı umutluysanız denemek isterim.

• Beğen
TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Yani :/ O zaman upload etmeye başlıyım. MTKROMS'da adam demiş bu rom kişisel kullanım içindir paylaşanlara elimden gelen her yasal işlemi yaparım demiş. :/ Denemek isteyenler olursa özelden link'i veririm o zaman.
Denemek isteyen varsa indirsin baksın
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
    Konu Sahibi
Hocam şimdi bundaki buglar neler

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Ses yok/ Sim kartını görüyor fakat IMEI ve Radyo sinyali yok, Kamera uygulamasında Yem yeşil bi ekran çıkıyor, fotoğraf/video çekmeye çalışınca kamera kapanıyor. Başka hata göremedim.

Üst Alt