P4 X1 kablosunu takınca pc açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Enisina

Üye
    Konu Sahibi
P4 X1 kablosunu takınca pc açılmıyor
2 gün önce bu sorun oluştu pc yi açıyorum açıldıktan 2dk somra kapanıyor tekrar power a basıyorum hemen kapanıyor herşeyi tek tek denedim en son powerden gelen 4 pinli kabloyu çıkardım diğer herşey takık pc yi açtım açıldı ve hiç kapanmadı ama bu kabloyu çıkarınca ekrana görüntü gelmiyor sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ? power yeni aldım sıkıntısı yok.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
2 gün önce bu sorun oluştu pc yi açıyorum açıldıktan 2dk somra kapanıyor tekrar power a basıyorum hemen kapanıyor herşeyi tek tek denedim en son powerden gelen 4 pinli kabloyu çıkardım diğer herşey takık pc yi açtım açıldı ve hiç kapanmadı ama bu kabloyu çıkarınca ekrana görüntü gelmiyor sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ? power yeni aldım sıkıntısı yok.
Sorunu sorunuzun için de yazmışsınız.. Power yeni alındığına göre ya hatalı bir bağlantı söz konusu, ya da hatalı bir ürün..

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
Çıkardığınız dört pini yanlıs takıyorsunuz Çalışıyorsa Sistem Sıkıntı Yapma Yoluna Bak :)

Enisina

Üye
    Konu Sahibi
NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
Çıkarmadan önce sorun olustuysa büyük ihtimal pinlerde Bir sıkıntı vardır ,Yada dişi adı verilen sokette

Enisina

Üye
    Konu Sahibi
P4 X1 kablosunu takınca oluşuyor bu sorun ne yapmamı önerirsiniz.

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
P4 X1 kablosu büyük ihtimal sisteme kısa devre yaptırıyordur ,
2.seçenek reset düğmesi ile power düğmesinin anakarttan yerini değiştirip bilgisayarı reset tuşundan acmak olabilir power düğmeside bozulmuş olabilir

Enisina

Üye
    Konu Sahibi
1.seçenekteki sorunun çözümü varmı ? evde kimse kalmadığı için köydeki eve geçtim ve şehirden 10km uzakta :) can sıkıntısı :)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
RAM vb anakarta bağlı parçalardan çıkartıp taktığın oldu mu ?

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
1.seçenekteki sorunun çözümü varmı ? evde kimse kalmadığı için köydeki eve geçtim ve şehirden 10km uzakta :) can sıkıntısı :)

1.seçenekteki sorunun çözümü bi nevi power suplly değiştirmek yada ikinci seçenekteki yöntemi denemek

Ama ikinci secenek her zaman ikinci secenek olsun ondan önce başka bir kablo ile denemeye bak bu işi eğer sorun yoksa sorun power suplly dedir.Yenisini alman gerekir.

Enisina

Üye
    Konu Sahibi
pc min reset tuşu bozuk ondan dolayı 2 seçenek için şansım yok sanırım power supply değiştircem.
RAM vb anakarta bağlı parçalardan çıkartıp taktığın oldu mu ?
bu sorun oluştuktan sonra pc yi açımca no signal veriyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu. ram i çıkarıp takınca görüntü geliyordu. şimdi sonuç bu oldu.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
RAM yuvasını değiştirip dener misin birde

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
pc min reset tuşu bozuk ondan dolayı 2 seçenek için şansım yok sanırım power supply değiştircem.

bu sorun oluştuktan sonra pc yi açımca no signal veriyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu. ram i çıkarıp takınca görüntü geliyordu. şimdi sonuç bu oldu.

ram sorunundan bahsetmemiştin , ram slotunda bir problem olabilir yada ram de sıkıntı olabilir , adres çakışması olabilir
Hiç mavi ekran hatası aldınmı Peki ?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
işlemcinin güç bağlantısımı yoksa 20+4 pinlik anakart güç bağlantısının 4 pinli ayrı kablosunun dan mı bahsediyorsunuz

Enisina

Üye
    Konu Sahibi
ram sorunundan bahsetmemiştin , ram slotunda bir problem olabilir yada ram de sıkıntı olabilir , adres çakışması olabilir
Hiç mavi ekran hatası aldınmı Peki ?
2 adet ram yuvası var 1 tane ram kullanıyorum 2 yerdede aynı durum oluşuyor.
işlemcinin güç bağlantısımı yoksa 20+4 pinlik anakart güç bağlantısının 4 pinli ayrı kablosunun dan mı bahsediyorsunuz
20 li olandan ayrı olan 4 pinli kablo işlemci kablosu oluyor galiba

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
Farklı ram denemeye calış arkadaşından kuzeninden felan al bir tane

Üst Alt