Ekran karti yardim.

Sponsorlu Bağlantılar

esed44498

esed44498

Üye
    Konu Sahibi
Ekran karti yardim.
Sorum su ekran karti yansa bilgisayar acilirmi yani kullanmak olur mu.
Win7 32bit kullaniyorum bilgisayarim asus eee pc 1201k directX taimla calistiriyorum ekran bolumune girince top bellek 0
3d cizim filan hepsinin karsisinda yok yaziyor ekran karti ismi yerine standart vga ekran karti yaziyor.
Sorunun driver den kaynaklandigini dusundum ama hic bir yerde standart vga grafik ekran karti driver bulamadim.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Sorum su ekran karti yansa bilgisayar acilirmi yani kullanmak olur mu.
Win7 32bit kullaniyorum bilgisayarim asus eee pc 1201k directX taimla calistiriyorum ekran bolumune girince top bellek 0
3d cizim filan hepsinin karsisinda yok yaziyor ekran karti ismi yerine standart vga ekran karti yaziyor.
Sorunun driver den kaynaklandigini dusundum ama hic bir yerde standart vga grafik ekran karti driver bulamadim.
Windows her hangi bir donanımın orjinal driverini bulamadığı zaman standart değerleri yükler.
Bu bir şekilde sistemin çalışmasını sağlar, ancak gerçek anlamda o driverin özelliklerinden de kullanıcı yararlanılmamış olur.

esed44498

esed44498

Üye
    Konu Sahibi
Windows her hangi bir donanımın orjinal driverini bulamadığı zaman standart değerleri yükler.
Bu bir şekilde sistemin çalışmasını sağlar, ancak gerçek anlamda o driverin özelliklerinden de kullanıcı yararlanılmamış olur.
Yani driver yuklersem sorun cozulur
Ekran karti yanmamisdir

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Driverler muhtmelen yüklü ki ekran kartınız yok
Yani işlemcinin içindeki dahili grafik birimi diyelim bu şeye ekran kartı demek ekran kartlarına hakaret gibi

Intel gma3100 falan olması lazım laptop değilse sanırsam netbook veya minibook olmalı

O alet 2000 senesine ait oyunları bile düşük ayarlarda zor oynatır
Zaten oyun pcsi de değil internet ofis kullanımı için tasarlanmış bi cihaz yani windows da sorun yok
Yanarsa senin cihazın açılmaması normal

Üst Alt