Windows 10 Nasıl Etkinleştirilir ? - Çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 Nasıl Etkinleştirilir ? - Çözüm
Merhaba Arkadaşlar.
Forumda bazı arkadaşlarımız Windows 10 etkinleştirme de sıkıntılar yaşadığı için ve arama da etkinleştirme ile ilgili konuya rast gelmediğim için bu konuyu açma gereği duydum.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki Microsoft'un rezervasyon uygulaması Windows 8.1 anahtarını Windows 10 anahtarına dönüştürüyor. Yalnız bu esnada lisans aktifleştirememe gibi durumlar mevcut.
Anlatıma geçeyim.

İlk önce CMD'yi Yönetici olarak çalıştırın. (Windows logosuna sağ tıklayıp Komut İstemi [Yönetici]'den yapabilirsiniz)
Daha sonra da görseldeki gibi her satır alt alta gelecek şekilde her satırı girdiğinizde Enter yapın ve gelen uyarıya Tamam deyin.
Bu arada, ilk satırdaki 0000-0000. kısmı örnektir, siz kendi Lisans Anahtarınızla değiştirin.
Yapamayanlar için nette bulduğum videoyu da ekledim.

CMD'ye gireceğiniz satırlar (satırları tek tek kopyala yapıştır yaparak işlemi kolaylaştırabilirsiniz)

slmgr /ipk 0000-0000-0000-0000-0000

slmgr /skms kms.xspace.in

slmgr /ato

exit

Görsel

Videolu Anlatım
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

@__xXx__

• Beğen
Tepkiler: __xXx__, Murat Alper, bozkirdangelen ve 1 kişi daha

hikmet366

hikmet366

Üye
Ben KMS ile yaptım Teşekkürler Anlatım için

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
ON9

ON9

Üye
Peki elimizde herhangi bir 8.1 keyi yoksa. Denedim olmadı. ???

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Bunlarla uğraşacağımıza kmspico portable ile tek bir tıklamayla yapsak olmuyor mu :D

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Temiz iso 10 na da lisans yapar mi. Ve hangi yöntem canlar .

Son düzenleme:
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Teşekkürler ben etkinleştirme kısmına baktımda dediğin yöntemi yapmadım etkinleştirildi yazıyordu bunu yapmama gerek yok dimi

ON9

ON9

Üye
Lisans Anahtarı olmadan zaten olmaz.

Olur, ben sistem üzerinden etkinleştirmeyi gösterdim.
İlk etapta sadece lisanslı kullanıcılar için geçerli sanırım o zaman. Gerçi benim insider hesabım var idi ama olmadı neyse

Karavelaa

Üye
Teşekkürler.KMSpico da çalışıyor

alasulumurat

alasulumurat

Üye
Peki arkadaşlar benim Windows 8 lisansım var Windows 10 temiz kurulum yapıp 8 keyi ile etkinleştirebilir miyim?

limitsiz

Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Forumda bazı arkadaşlarımız Windows 10 etkinleştirme de sıkıntılar yaşadığı için ve arama da etkinleştirme ile ilgili konuya rast gelmediğim için bu konuyu açma gereği duydum.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki Microsoft'un rezervasyon uygulaması Windows 8.1 anahtarını Windows 10 anahtarına dönüştürüyor. Yalnız bu esnada lisans aktifleştirememe gibi durumlar mevcut.
Anlatıma geçeyim.

İlk önce CMD'yi Yönetici olarak çalıştırın. (Windows logosuna sağ tıklayıp Komut İstemi [Yönetici]'den yapabilirsiniz)
Daha sonra da görseldeki gibi her satır alt alta gelecek şekilde her satırı girdiğinizde Enter yapın ve gelen uyarıya Tamam deyin.
Bu arada, ilk satırdaki 0000-0000. kısmı örnektir, siz kendi Lisans Anahtarınızla değiştirin.
Yapamayanlar için nette bulduğum videoyu da ekledim.

CMD'ye gireceğiniz satırlar (satırları tek tek kopyala yapıştır yaparak işlemi kolaylaştırabilirsiniz)

Görsel

Videolu Anlatım
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

@__xXx__

Merhabalar Hocam,

Orjinal windows 7 Home’dan Windows 10’a güncellediğimde key’e bakıyorum. İnternette birçok sitede PC ‘de çıkan key yazıyor. Bu nasıl oluyor :S

Eski Windows 7 keyim çıkmıyor. Nette olan keyler çıkıyor. Orjinal mi şimdi bu :S

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Peki arkadaşlar benim Windows 8 lisansım var Windows 10 temiz kurulum yapıp 8 keyi ile etkinleştirebilir miyim?

Tabi ki etkinleştirebilirsiniz. Söylediğim gibi; Windows 8.1 anahtarını Windows 10 anahtarına dönüştürüyor.

Merhabalar Hocam,

Orjinal windows 7 Home’dan Windows 10’a güncellediğimde key’e bakıyorum. İnternette birçok sitede PC ‘de çıkan key yazıyor. Bu nasıl oluyor :S

Eski Windows 7 keyim çıkmıyor. Nette olan keyler çıkıyor. Orjinal mi şimdi bu :S
Merhaba.
Onu kafanıza takmanıza gerek yok, MS 1 yıllık ücretsiz kullanım verdiği için aynıdır. Siz kendi lisans anahtarınızı etkinleştirmek isterseniz etkinleştirebilirsiniz yine de.

Son düzenleme:
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kms Olurda Güncellemeleri Kapatmak Lazım Asıl Konu O Yapılandırma Ayarlarından Kapatılıyordu Bir Ara Güncelleme Yaptım Ondan Sonra Oradanda Kapanmıyor Artık Güncelleme Kaldırmışlar

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Kms Olurda Güncellemeleri Kapatmak Lazım Asıl Konu O Yapılandırma Ayarlarından Kapatılıyordu Bir Ara Güncelleme Yaptım Ondan Sonra Oradanda Kapanmıyor Artık Güncelleme Kaldırmışlar
O da ayrı bir sorun, olmayacak zamanda güncellemeleri indirmesi. :dry:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
O da ayrı bir sorun, olmayacak zamanda güncellemeleri indirmesi. :dry:
Başa Bela Tabi Dediğim Gibi Yeni Sürümlerde Güncelleme Kapanmıyor Ama Eskilerde Kapanıyor Zaten Microsoft Kendisi Açıkladı Artık Korsan Kullanamayacaklar Filan Diye Bakalım Hackerlara Kalmiş Bundan Sonraki Maçlar :D

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Başa Bela Tabi Dediğim Gibi Yeni Sürümlerde Güncelleme Kapanmıyor Ama Eskilerde Kapanıyor Zaten Microsoft Kendisi Açıkladı Artık Korsan Kullanamayacaklar Filan Diye Bakalım Hackerlara Kalmiş Bundan Sonraki Maçlar :D
Aynen öyle. :gul:
Bakalım şu ücretsiz kullanım sonrası neler olacak, göreceğiz..

• Beğen
Tepkiler: afatsumlug97 ve DarkredBlue61

Üst Alt