Linux Kullanıcıları Klübü / Kurulum & Yardım & Destek

Sponsorlu Bağlantılar

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
Trenta OS'i onerecem arkadaşlar size. Görünümü mac os x gibi. Yalnız Alpha sürümde Türkçe desteği gelmedi sanırım son güncelleme de ne oldu bilmiyorum. Eğer farklı bir tat istiyorsanız deneyebilirsiniz :tebessüm: Final sürümü birkaç ay içinde yayınlanır diye düşünüyorum şahsen :) Iyi forumlar
Trenta OS'i onerecem arkadaşlar size. Görünümü mac os x gibi. Yalnız Alpha sürümde Türkçe desteği gelmedi sanırım son güncelleme de ne oldu bilmiyorum. Eğer farklı bir tat istiyorsanız deneyebilirsiniz :tebessüm: Final sürümü birkaç ay içinde yayınlanır diye düşünüyorum şahsen :) Iyi forumlar
Sitesinde Ubuntu üzerine kurulduğu yazıyor, sıfırdan kurulum için imaj dosyası var mı elinizde?

Jan

Jan

Üye
Bende Linux mint e geçeceğim şuan Linuz mint kullanıcılar kulübünden Linuxmint-17.1-cinnamo .. indiriyorum :) Laptop uma kuracağım yarın windows 7 artık ayrılık vakti :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Bende Linux mint e geçeceğim şuan Linuz mint kullanıcılar kulübünden Linuxmint-17.1-cinnamo .. indiriyorum :) Laptop uma kuracağım yarın windows 7 artık ayrılık vakti :)
hayırı olsun :)

• Beğen
Tepkiler: Jan
Jan

Jan

Üye
Teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Metalci Melek

Karavelaa

Üye
@MaxiHan Ubuntu 14.04LTS + Linux Mint Cinnamon

iblah60

iblah60

Üye
pisi linux u bi deneyin bugün sanal makineye kurdum hoşuma gitti kde olarak işlev görüyo ama iyi...

• Beğen
Tepkiler: Metalci Melek
UpOneTR

UpOneTR

Üye
Yaklaşık iki aydır ubuntu yüklü biraz sabır ve araştırma ile windowsdan fazla şey yapabiliyorsun :) cs gobile var daha ne olsun

Tek sorunum açılış hızı düşük 1dk felan sürüyor açılması i3işlemci 8gb ram var çözümü ne olabilir

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Ubuntu tr den yardım alabilirsin :)
Selam millet size bir haberim var :)

Önceleri linux üzerinde dalvik vm çalıstırmaya çalışan bir geliştirici vardı. İki yıl önce projeyi durdurmuş. Bende bu arkadaşa bir mail yolladım ve projenin durumunu sordum. Oda bu projeyi ertelediğini bir grupla birlikte android uygulamalarını linux üzerinde çalıştıracak bir projeye başladıklarını soyledi. Şuanlık ortada pek elle tutulur bişey yokmuş. Bakalım sonucu ne olacak :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PrisonerMacTavish ve UpOneTR
UpOneTR

UpOneTR

Üye
Ubuntu tr den yardım alabilirsin :)
Selam millet size bir haberim var :)

Önceleri linux üzerinde dalvik vm çalıstırmaya çalışan bir geliştirici vardı. İki yıl önce projeyi durdurmuş. Bende bi arkadaşa bir mail yolladım ve projenin durumunu sordum. Oda bu projeyi ertelediğini bir grupla birlikte android uygulamalarını linix üzerinde çalıştıracak bir projeye başladıklarını soyledi. Şuanlık ortada pek elle tutulur bişey yokmuş. Bakalım sonucu ne olacak :)
Fevkalade bir haber

PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
64 MB ekran kartı
1gb RAMli 10 yıllık bilgisayarın için yeni linux arıyorum mint elementary OS kasıyor .
O kadar mint kullandıkları ismimiz yok vay arkadaş :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Kubuntu veya xubuntu :)

PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
İkisinden birini denedim ama xubuntu idi sanırım

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Kubuntuyu deneyebilirsin ubuntu dagitimlarinda en hafifi o

Karavelaa

Üye
Programsal olarak en iyi Linux Mint herhalde değilmi ? Ona göre kurayım.Ayrıca Cinnamon mu ? Mate mi ? KDE mi ? Xfce mi önerirsiniz bunlardan biri tasarım amaçlıydı birisi program amaçlıydı unuttum onu :)
Ayrıca Pisi Linux kullanan varmı aramızda ? .Geliştirmek amaçlı katılabiliriz.

Son düzenleme:
iblah60

iblah60

Üye
ben bi kere sanal makineye kurdum pc mi ben den hariç ailem kullandığı için alışamamışlardı ben de 7 ye geri döndüm...

The Pancar

The Pancar

Üye
Hangi linux işletim sistemini tavsiye edersiniz ?

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
bilgisayar özellikleri ne

Üst Alt