Jolla cihazı ana başlığı - genel bilgiler, tartışma

Sponsorlu Bağlantılar

ArMaGeDdOn_87

Üye
Şuanda sailfish'de android 5.0 la gelen yeni api desteklerinden dolayı geri kalmış gibi duruyor. Yakın zamanda yeni birşeyler ortaya koymazlarsa sanırım meego gibi olacak sonu. Çok şeyler beklediğim bir sistemdi malesef pazarlama stratejisinden dolayı geri kalacak ve hatta ölecek gibi görünüyor.
Birleşmesi önemli değil açıkçası, yenilikler ve yeni kolaylıklar üretmeliler. Şuanda insanları cezbedecek fazla yönleri yok.
hangi açılardan geri şu anda ?bana kalırsa jolla bi devrim zaten şu anda ki en iyi işletim sistemi
büyük bi marka ile cihaz piyasaya sürerlerse eğer çok satış yapar

rashitshain

rashitshain

Üye
gelsin gelsin nokianın desteğiyle iyi işler yaparlar
gelsin gelsin nokianın desteğiyle iyi işler yaparlar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
hangi açılardan geri şu anda ?bana kalırsa jolla bi devrim zaten şu anda ki en iyi işletim sistemi
onemli olan hangi açılardan geri olması değil de insanları sailfish e geçirecek yenilikler sunuyor mu? swipe artık kısmen tüm platformlarda kullanılmaya başlandı nihayetinde eksta olmaktan çıktı yani. ben sana soruyorum ne yönden en iyi sailfish mesela, androidde uygulamalar yeterince stabil olmaya başladı, öyle ki sistem uygulamalarının yerine artık 3. parti uygulamalar kullanmak daha iyi oluyor. kısacası bu saatten sonra androidin önüne hiçbir işletim sisteminin geçeceğini düşünmüyorum. meego devam etseydi zamanının androidi ile yarışarak bugünlerde yenilikler sunabilirdi ama sailfish için bu şekilde devam etmeleri durumunda açıkçası fazla gelecek gormuyorum.

Emre

Üye
:oke:

Son düzenleme:
scorpion11

scorpion11

Üye
N9 un zerafeti,estetiği ve inceliğini göremedim :D

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
onemli olan hangi açılardan geri olması değil de insanları sailfish e geçirecek yenilikler sunuyor mu? swipe artık kısmen tüm platformlarda kullanılmaya başlandı nihayetinde eksta olmaktan çıktı yani. ben sana soruyorum ne yönden en iyi sailfish mesela, androidde uygulamalar yeterince stabil olmaya başladı, öyle ki sistem uygulamalarının yerine artık 3. parti uygulamalar kullanmak daha iyi oluyor. kısacası bu saatten sonra androidin önüne hiçbir işletim sisteminin geçeceğini düşünmüyorum. meego devam etseydi zamanının androidi ile yarışarak bugünlerde yenilikler sunabilirdi ama sailfish için bu şekilde devam etmeleri durumunda açıkçası fazla gelecek gormuyorum.
Android te swipe olayı yayılamaz intel ile anlaşmaları gerek "yayılamaz derken %100 olarak" ama zaten samsung ile anlaşması var
Tüm hakları intel' in elinde ;)

Sailfish cihazı alıp biraz kullanmak işin hakikatini ortaya koyuyor bence, dogru artısı ne olabilir fakat MeeGo nun yapamadıkları sailfish te mevcut
geliştikce güzelleşiyor. umarım bir hata yapıpta akibeti MeeGo gibi olmaz ;)

Emre

Üye
Android te swipe olayı yayılamaz intel ile anlaşmaları gerek "yayılamaz derken %100 olarak" ama zaten samsung ile anlaşması var

Sailfish cihazı alıp biraz kullanmak işin hakikatini ortaya koyuyor bence, dogru artısı ne olabilir fakat MeeGo nun yapamadıkları sailfish te mevcut
Swipe Nokianın diye biliyorum :hmmm

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Swipe Nokianın diye biliyorum :hmmm
Nokia ile intel ortak idi Nokia MeeGo projesini iptal edince intel kendi hakkı olanı kullanır
ekip Jolla ile devam edince Nokia nın elinde birşey kalmadı ;) elde var sıfır

Emre

Üye
:oke:

Son düzenleme:
Seglopsi

Seglopsi

Üye

Ben kullanılıyor diyorum sen hakları intelin elinde diyorsun ilyas :D birçok uygulamada kullanılıyor şuanda. En basitinden chrome da bile mevcut swipe özelliği.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Ben kullanılıyor diyorum sen hakları intelin elinde diyorsun ilyas :D birçok uygulamada kullanılıyor şuanda. En basitinden chrome da bile mevcut swipe özelliği.
Yok demek istedigim sistem le uyumlu olması
uygulamada olması cok fazla heyecan yapmaz :D
uygulamayı android te bende kurdum sildim yani :D

rashitshain

rashitshain

Üye
bunu yapsa samsung yapar o da hiç uğraşmaz kendi kırmızı çizgisinden şaşmıyor, nokianın buna el atması daha doğru olur

Emre

Üye
Nokia yapmasın lütfen.

rashitshain

rashitshain

Üye
Ben çok beğeniyorum şahsen​

• Beğen
Tepkiler: ilyas_0177

Emre

Üye
Fairphone 2 prototip

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
furyzer0

furyzer0

Üye
bende jolla yı seviyorum en kısa zamanda cihazını alıp destek olmayı düşünüyorum ancak şu an sailfish os dalvik sanal makinasını kullanıyor bu sanal makina android 4.4 de olan emulator şu anlık kullanıcıya dokunan bir durumu yok çünkü hala %30 lük bir kitkat kesimi var. Ondan dolayı hala kitkat uyumlu yazılıyor uygulamalar. Ancak 1-2 seneye kalmaz ARTa geçmezlerse bir kısım uygulamalar çalışmayacak android tarafından.
Edit:hort yapmışım farkında değilim özür

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: veliahht01 ve BLasTeaR

Üst Alt