Asus X550JK-X550JX Sizce Hangisi Alınmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi

Rygebin

Rygebin

Üye

technogamer2345

Üye
Kötümü :oha2:.Neye dayaranarak?:hmmm
Neden kötü ve o fiyata ne önerirsin asus gtx850m den?

Mesela şöyle değerlendirelim.
Sizin alacağınız notebooktan beklentileriniz yazılımları çalıştırsın ve oyunları oynatsın.Fakat sizin önerdiğiniz bilgisayar oyunları düşük kalite oynatacağı gibi,programları ise çok rahat açar.Örneğin o bilgisayarda i7 çok gereksiz olmuş denebilir.i5 lede çok rahat işlerinizi halledebilirsiniz.
Şimdi size önereceğim bu sizin beklentilerinizle tam uyuyor.
Eğer azıcık daha bütçeniz olsaydı Monster almanız hepsinden daha mantıklı olurdu. :ok2:

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Bu notebook bütün oyunlarda full de oynuyor evi geçince videolarını da atayım

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
+ben ek olarak RAM + sdd alcam adamlar bunu stock halinde yapıyorlar
Yanlış anlama ama bence iyi sallıyorsun.90-130 fpsde battlefield4 oynanıryor @Akif_52
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
120 fps full de cs go

technogamer2345

Üye
Kardeşim senin neyi almak istediğin bellimi ki ? Sen sallamayı geç neler neler yapıyorsun.Üstüne birde iftira.Sen konunda bu notebook'tan bahsetmişsin.Bende buna göre değerlendiriyorum.Alacağın şey bu kadar belliydide,bu kadar çok biliyordunda sen niye böyle bir konuyu açtın ?
Verdiğin notebook zaten güzel.Benim verdiğim ondanda güzel.Konuda belirttiğin ise GT model bir ekran kartını taşıyor.Bu ekran kartıylada zaten çoğu konuda sıkıntı yaşayacağın kesin.

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim senin neyi almak istediğin bellimi ki ? Sen sallamayı geç neler neler yapıyorsun.Üstüne birde iftira.Sen konunda bu notebook'tan bahsetmişsin.Bende buna göre değerlendiriyorum.Alacağın şey bu kadar belliydide,bu kadar çok biliyordunda sen niye böyle bir konuyu açtın ?
Verdiğin notebook zaten güzel.Benim verdiğim ondanda güzel.Konuda belirttiğin ise GT model bir ekran kartını taşıyor.Bu ekran kartıylada zaten çoğu konuda sıkıntı yaşayacağın kesin.
İlerki mesajları okudunmu sen ilk mesaja bakarak cevap veriyorsun.Sondaki mesajlarda gtx850 geçiyor görmeden sen sallıyorsun asıl.

technogamer2345

Üye
İlerki mesajları okudunmu sen ilk mesaja bakarak cevap veriyorsun.Sondaki mesajlarda gtx850 geçiyor görmeden sen sallıyorsun asıl.

Ben sallamıyorum efendim.Senin gtx850m diyerek kastın nedir ? Bundan önceki mesajında "Asus" derken bir sonraki mesajında "Gtx 850m" demişsin.
Bunlar birbiriyle uyuşuyormu ? Konu laptop önerisi iken her hangi bir ekran kartının söz konusu olmasıda nedir ?

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Ben sallamıyorum efendim.Senin gtx850m diyerek kastın nedir ? Bundan önceki mesajında "Asus" derken bir sonraki mesajında "Gtx 850m" demişsin.
Bunlar birbiriyle uyuşuyormu ? Konu laptop önerisi iken her hangi bir ekran kartının söz konusu olmasıda nedir ?
Hala üsteki mesajları oku diyorum.Tamam boşver bırak ya

Jus7ice

Jus7ice

Üye
yardımlaşacak mısınız yoksa kavga mı edeceksiniz sonuç bana da lazım

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi

yardımlaşacak mısınız yoksa kavga mı edeceksiniz sonuç bana da lazım
Büyük ihtimal x550jk alıcam +8gb ram +240 sdd plus2.Ama bazı sitelerde 4 eklenebilir yazmış ve hdd değiştirmek garantiyi bozuyor denmiş bakalım

Jus7ice

Jus7ice

Üye
bana da bu tip bir pc lazım tanıdık birisi için alırken sağlam bişey alalım diyoruz

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
peki x550jk hakkında ne söyler yazılım +oyun olarak kullancam.yüksek oyunları ne oranda çalıştırır.i5 olması süphelendiriyor beni ama

ben şuan 550jk yı kullanıorum full ayarlarda 4 gb ram ile rahat açıyor gta 5 i ama ısınması oluyor o yüzden fan şart

technogamer2345

Üye
Hala üsteki mesajları oku diyorum.Tamam boşver bırak ya

Asus'Un gtx850m lerinden istediğini söylemişsin ben ise zaten eli ayağı düzgün bir modele yönlendirmeme rağmen ( konu başındaki ürünle kıyasladığımı tekrar hatırlatayım. ) sen hala gtx850m nin performansından bahsediyorsun.Bahsettiğin notebook u bile hatırlamıyorsun.boş kavgalar boş düşünceler.Takıntı var sende.

Konu dağınıklığından dolayı diğer üyelerdende özür diliyorum.
Sonuca varırsak bu fiyat civarı alınabilecek en doğru notebook dur.
Çıkabilirseniz Monster'in 2700 TL lik modeli daha avantajlıdır.
Fakat verdiğim asusta gayet iyi bir model.Sıkıntıya sokmaz.
Konu başındaki Nvidia'nın GT sınıfındaki ekran kartı oyunlar için pekte uygun değil.
Sanırım @Karavelaa 'nın da bahsettiği x550jk ise GTX 850m ekran kartını taşıyor.Verdiğim Asus daha ileriye dönük.

Alanlara hayırlı olsun.

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Asus'Un gtx850m lerinden istediğini söylemişsin ben ise zaten eli ayağı düzgün bir modele yönlendirmeme rağmen ( konu başındaki ürünle kıyasladığımı tekrar hatırlatayım. ) sen hala gtx850m nin performansından bahsediyorsun.Bahsettiğin notebook u bile hatırlamıyorsun.boş kavgalar boş düşünceler.Takıntı var sende.

Konu dağınıklığından dolayı diğer üyelerdende özür diliyorum.
Sonuca varırsak bu fiyat civarı alınabilecek en doğru notebook dur.
Çıkabilirseniz Monster'in 2700 TL lik modeli daha avantajlıdır.
Fakat verdiğim asusta gayet iyi bir model.Sıkıntıya sokmaz.
Konu başındaki Nvidia'nın GT sınıfındaki ekran kartı oyunlar için pekte uygun değil.
Sanırım @Karavelaa 'nın da bahsettiği x550jk ise GTX 850m ekran kartını taşıyor.Verdiğim Asus daha ileriye dönük.

Alanlara hayırlı olsun.
Tamam uzatmayalım konuya dönelim.
şimdi jx serisine +8gb ram +sdd atınca 2500'e geliyor.
@Akif_52 ayrıca gtx850 gtx950'e göre oyunlarda daha yüksek puanlar almıştır.
Şunuda belirteyim gtx850 ile gtx950 arasında çok fark yok 200tl kadar sonuçta.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
k555ln-xo398d
alıcam bende içine ssd ile 4gb ram taktırıcam.hddsini caddy ile bağlatıcam.

Innovation Pork

Üye
GT'lerden uzak dur oyun oynayacaksan. Bu modeli tavsiye ederim tam bir F/P cihazı. 950M bir tık daha iyidir 850M'den 128 bit ayrıca bu da. GTA V Very High'da 40-50 FPS alıyor bu arada.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
oyun değil akademik benimki ayrıca param anca buna yetiyor ve ben bu zamana kadar lowda oynamış adamım koymaz bana merak etme. Tafsiye için sağol