G2 Stock ROM kuramıyorum![ÇÖZÜLDÜ]

Sponsorlu Bağlantılar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
G2 Stock ROM kuramıyorum![ÇÖZÜLDÜ]
Yaklaşık 3-4gün sonra telefonu garantiye vereceğim ve içinde custom bi rom yüklü
yani şuanda garanti dışı olduğu için stock rom atarak garantiye göndermem lazım Fakat;

bir kaç soru ve sorunlarım var

1- Download mode'un en altınki kutucukta
"USER B100
ROOTED"
yazıyor bu bi sayaç mı eğer öyle ise nasıl sıfırlanır yada oradaki yazı değiştirilir ? veya burada ki yazı yüzünden mi hata veriyor ?

2- LG Mobile support tool romu kurarken bana telefonun pilin sök geri tak sonra aç ve yeniden başlat diye soru soruyor g2 nin kapağı ve pili çıkmadığından güç tuşuna 8 sn basıp resetlenince telefonu tekrar download moda alıp kablosunu takıyorum "Retry" a basıyorum S/W upgrade diyor ve %2 gibi 10 sn takılıp tekrar pili falan çıkar tak diyor yani yazılımı kuramıyorum
aygıt yöneticisinde baktım COM portu olarak telefonu görüyor hatta support tool içindeki custom romu bile tanıyor
ve aklıma içinde yabancı yazılım olduğu için mi yapmıyor diye düşünüyorum nasıl ve hangi yolla stock roma dönebilirim
bazı forumlarda hemdi imei numarasına göre olmayan romu kurarsanız hata verir diyor
ve 2 tane site vermişler imei ye göre rom bulma adına ikiside lg ye ait ve açılmıyor birisi 502 hatası veriyor diğersi ise acayip yazılar yazıyor yani anlamadım

telefon: G2 D802 32GB

ne yapmam gerekiyor

----

LG nin sitesinden V10C romunu indirin ve flahlayın sorununuz eğer benim kile aynı ise
muhtemelen düzelecektir

Son düzenleme:

hakfad

Üye

hakfad

Üye
Buradan bi dene

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Zaten oradan yararlanarak yapmaya çalışıyorum
Sanırım s\w uptade yaparken custom rom ile çalışıyor ama olan romu da silmek istemiyorum eğer yine sorun çıkarsa hard brick olmasından korkuyorum

hakfad

Üye
Kardes drayvirlari yukle pc ye indirdigin kitkat vs. dosyasini yukleme asamasina geldiginde cvm ile yukle pazar gunu yukledim root vs. Gidiyor

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Kardes drayvirlari yukle pc ye indirdigin kitkat vs. dosyasini yukleme asamasina geldiginde cvm ile yukle pazar gunu yukledim root vs. Gidiyor
Ben stock rom kurmak ve gelecek gumcellemeleri de yuklemek için istiyorum zaten ama yukleme daha %2 de hata veriyor sorun bu ben bu yuklemeyi tam olarak yüklemek için ne yapmam gerekiyor

hakfad

Üye
10c olani indir dedigim sekilde yukle yarida kaliyorsa romda sıkıntı olabilir

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
@Luck Star bi bakar mısın ? yarın garantiye vermeyi düşünüyorum ama sıfırlayamadım
hata şu youtube dan videoları da izledim %2 den sonra COM3 (artık hangi port da ise onun numarası) yazıyor ve usb işaretinin etfannaaki çember dönüyor bende ise %2 takılıp konu daki hatayı veriyor acaba driver damı sorun var pc demi yoksa kabloda mı anlamadım hangi sürücüve hangi flash tool ile atarsam sorun düzelir

support tool ile kurtarma yapayım dedim 1.6 gb indirdi yine aynı hatayı verdi (support tool içindeki custom romu tanı ve (S/W Cloudy v3.2 yazıyor sorun bu olabilir mi?)

hakfad

Üye
kardes bu siteden ucunu indir pc ye kur ondan sonra dene ben yaptim hic bir sorun cikarmadi site burasi

hakfad

Üye
@Luck Star bi bakar mısın ? yarın garantiye vermeyi düşünüyorum ama sıfırlayamadım
hata şu youtube dan videoları da izledim %2 den sonra COM3 (artık hangi port da ise onun numarası) yazıyor ve usb işaretinin etfannaaki çember dönüyor bende ise %2 takılıp konu daki hatayı veriyor acaba driver damı sorun var pc demi yoksa kabloda mı anlamadım hangi sürücüve hangi flash tool ile atarsam sorun düzelir

support tool ile kurtarma yapayım dedim 1.6 gb indirdi yine aynı hatayı verdi (support tool içindeki custom romu tanı ve (S/W Cloudy v3.2 yazıyor sorun bu olabilir mi?)
Dene ıstersen

hakfad

Üye

hakfad

Üye

Hepsini indir kir dene bunlarla olmasi lazim

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Hepsini indir kir dene bunlarla olmasi lazim
3 de var
fakat kurulumda sıkınıt çıkarıyor bazıları custom romdan dönüyorsanız 4.2.2 jellybean yükleyip öyle diğer sürüme geçebilirsiniz düyor benim akılıma yattı onu deniyeğim

hakfad

Üye
Kardes bende farkli sitelerden indirdim hata veriyordu burdan indirdim bir sorun cikarmadi

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Kardes bende farkli sitelerden indirdim hata veriyordu burdan indirdim bir sorun cikarmadi
hmm okey bi de bunlarla deniyeyim
yine hüsran yüne hüsran malesef yine olmadı
şuan jelly bean 10c romunu indiriyorum olmazsa artık daha farklı çözümler deniyeceğim

hakfad

Üye
%99 olacak insallah

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Evet arkadaşlar sorunu çözdüm :D:D:DD:D:D

şöyle ki 10C romu kuruldu şuan telefon açıldı şuan masa üstünde v10Ctur,v20Ctur,v30Ctur romları var toplam 5.5gb dosya indirdim
yani eğer sizin telefonunuzda %2 de kalıyorsa e custom romdan direk geçiyorsanız telefon bi önceki sürüm bilgisi olmadan kurulum yamadığı için ya bi sonra ki ya da en eski güncellemeyi yükleyebiliyor yani sadece v10 güncellemesi yüklenebiliyormuş

yalnız telefon %100 de ike pc 80 deydi
pc 85 de iken telefon açıldı benden dil ayarı istedi (çoğu sitede kabloy çekmeyin yazıyordu ama pc de sonra kabloyu kontrol et telefonu göremiyorum hatası verdi ben de çıkartım dil ayarı s yapınca da açıldı

hakfad

Üye
Gozun aydin

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
konuda belirtiğim ROOTED yazısını Unroot a çevirdim daha sonra lollipop (v30C) yükleyince oradaki yazı komple kaltı
garantiye göndereceğim başka bi sayaç vb bi şey var mı ?