Notebook değişik sorunlar...

Sponsorlu Bağlantılar

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Notebook değişik sorunlar...
Şimdi olay çok uzun yardımcı olursanız sevinirim.İlk olarak notebook özelliklerimi yazayım
ASUS K52JT
RAM 4GB
Ekran Kartı:Ati Radeon HD6370M
Win7 kullanırken kasmalar başladı sorunun virüs vb. kaynaklandığını düşündüm.Combofix,trend micro vs... hep yaptım aynı sorun devam ediyor.Format attım win7 tekrar.Ama ekran kartının en son güncel driver'ini atınca ekran kararıyor hiç bir şekilde gelmiyor ama eski sürümünde bir şey yok.Yeni sürümü atmak istememin sebebi ekran kartının daha stabil olması ve sorunların çözülebilme olasılığı.Neyse eski sürüm yükleyip devam ettim.Sonra mavi ekran hatasına düşüyor.Hata şu river irql not less or equal benzeri bir şey.Yeniden başlatıyorum sorun devam ediyor.Güvenli modda driverları kaldırıyorum.Sorun devam ediyor.İnternette araştırmama göre bu sorun driver uyumsuzluğundan felan kaynaklanıyormuş.Yine format attım.Format atar atmaz driver yüklerken yine bu sorun geldi.Yine format win8 yükledim.Win8 de ekran kartı sorunu devam ediyor.Bunda eski-yeni sürüm farketmeksizin ekran kararıyor(ekran parlaklığı full'ken bir şey yok kısmaya başlayınca kararıyor).Sonradan ubuntu yükledim.Ubuntu da hiç bir sorun yok ama işte istediğim oyunu oynayamıyorum.O yüzden şuan win8 yüklü yardımcı olursanız sevinirim.
Ayrıca donmalar sizce bu nedenden kaynaklanıyor olabilir mi ? yoksa ram takviyesimi yapmalıyım.

Son düzenleme:

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Güncel

Üst Alt