12 Temmuzda alınacak sistem.

Sponsorlu Bağlantılar

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
12 Temmuzda alınacak sistem.

Merhaba maxicep ailesi,
Ben 12 temmuzda pcyi alıyorum son kez olurunuzu ve önerilerinizi almak istedim.
Öncelikle bana çok güzel önerilerde bulunan jelly beanci hocam olmak üzere hepinize teşekkürler.
@Jelly Beancı

Son düzenleme:

Karavelaa

Üye

Merhaba maxicep ailesi,
Öncelikle bana çok güzel önerilerde bulunan jelly beanci hocam olmak üzere hepinize teşekkürler.
@Jelly Beancı
WD HDD yi değiştirmeni öneririm.

Karavelaa

Üye
Ne yapayım hocam, siz ne önerirsiniz ve neden önerirsiniz?
Seagate almanı öneririm.Vatan da çok bulunmasada.Çünkü WD lerin ucuz olmasının tek nedeni çin malıdır.Çok erken bozuldu benimkiler.4 tane hemde

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
badmus

badmus

Üye
Ram konusunda tek slot 8 yerine çift slot 4+4 yapmanı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: haydelanduka
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye

Merhaba maxicep ailesi,
@Jelly Beancı

12 Temmuz'a kadar çok şey değişir. O zaman neyin ne olacağını kimse bilemez. En iyisi alacağına yakına tavsiye istemen daha doğru olur. Bütçe 2000-2500 lira civarında galiba öyle mi?

• Beğen
badmus

badmus

Üye
Şöyle bi sistem de ben yaptım. Amd kullandım. Bunu da düşünebilirsin.

• Beğen
haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
12 Temmuz'a kadar çok şey değişir. O zaman neyin ne olacağını kimse bilemez. En iyisi alacağına yakına tavsiye istemen daha doğru olur. Bütçe 2000-2500 lira civarında galiba öyle mi?
Evet hocam ama ben artık kesinleştirdim kafamda şimdiden cevap almak istedim sonra açınca geç olabilor diye korktum açıkçası artık @Jelly Beanci hocaminda olurunu alırsam tamamdır ancak kendisi ya konuyu görmedi yahut da meşgul.

Son düzenleme:
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Evet hocam ama ben artık kesinleştirdim kafamda şimdiden cevap almak istedim sonra açınca geç olabilor diye korktum açıkçası artık @Jelly Beanci hocaminda olurunu alırsam tamamdır ancak kendisi ya konuyu görmedi yahut da meşgul.

Tamam, siz yine kafanızda kararlaştırın. Benim kast ettiğim o zamana kadar bakarsın daha iyi herhangi bir bileşenin fiyatı düşer yada yeni ürün yayınlanır yani her an her şey olabilir o yüzden dedim. Ben de epeydir bileşen sektöründeyim, size yardımcı olmak ve zarara uğramamanız için söyledim.
Siz bilirsiniz :)

• Beğen
haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Tamam, siz yine kafanızda kararlaştırın. Benim kast ettiğim o zamana kadar bakarsın daha iyi herhangi bir bileşenin fiyatı düşer yada yeni ürün yayınlanır yani her an her şey olabilir o yüzden dedim. Ben de epeydir bileşen sektöründeyim, size yardımcı olmak ve zarara uğramamanız için söyledim.
Siz bilirsiniz :)
Anladım hocam teşekkürler.

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
sistem genel olarak gayet iyi ama bir iki püf noktayı unutmuşsun. r9 380 nitro ve i5 4460 için 600w yeteceğini düşünmüyorum. 650-750 watt arası psu alman sistemin için daha iyi olur.(700w önerimdir) performans açısından sistemin rahat çalışır.
birde hdd değiştirmene gerek yok wd nin ürünleri gayet kalitelidir.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
sistem genel olarak gayet iyi ama bir iki püf noktayı unutmuşsun. r9 380 nitro ve i5 4460 için 600w yeteceğini düşünmüyorum. 650-750 watt arası psu alman sistemin için daha iyi olur.(700w önerimdir) performans açısından sistemin rahat çalışır.
birde hdd değiştirmene gerek yok wd nin ürünleri gayet kalitelidir.
Hocam recep baltaş hocamın videolarını izledim i7 4770k 4.4 ghz ve asus r9 380 directcu 2 nin oyundaki toplam güc tüketimi 300w civarıydı.

adanalı1

adanalı1

Üye
Neden i7 tercih etmıyosun kardesım

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ramleri dual chanel almanız size ssdlerde raid gibi okuma ve yazma hızında artış sağlar fakat hızın artması için tek şartı vardır ramlerin bire bir aynı olması lazım bu demek değil ki ben 2 yil sonra ikinci el ya da aynı seriden ram alip dual channel yapanilirim

Ramler aynı bateri çubukları gibi aynı kutudan çıkan ramler birlikte çalışabilirliği test edilmiş anlamına gelir

Ikincisi ekran kartının performans karşılığı neredeyse BireBir R9 285 ile aynı (zaten r9 285. R9 290x den bile sonra çıkıp GCN mimarisini kullan ilk kart sanırım amd yaniden adlandırma yaparak 285 i 380 yapmış
Kendisi GCN mimarisinse olduğu için de yeni gelen VSR gibi 300 serisine ait özellikleri bile kullanabiliyor
Isterseniz gpuboss dan 380 ile 285 bakın ve fiyatlarına bakın
Eğer aklınıza yatarsa bütçeden baya bi para artirabilirsiniz

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Ramleri dual chanel almanız size ssdlerde raid gibi okuma ve yazma hızında artış sağlar fakat hızın artması için tek şartı vardır ramlerin bire bir aynı olması lazım bu demek değil ki ben 2 yil sonra ikinci el ya da aynı seriden ram alip dual channel yapanilirim

Ramler aynı bateri çubukları gibi aynı kutudan çıkan ramler birlikte çalışabilirliği test edilmiş anlamına gelir

Ikincisi ekran kartının performans karşılığı neredeyse BireBir R9 285 ile aynı (zaten r9 285. R9 290x den bile sonra çıkıp GCN mimarisini kullan ilk kart sanırım amd yaniden adlandırma yaparak 285 i 380 yapmış
Kendisi GCN mimarisinse olduğu için de yeni gelen VSR gibi 300 serisine ait özellikleri bile kullanabiliyor
Isterseniz gpuboss dan 380 ile 285 bakın ve fiyatlarına bakın
Eğer aklınıza yatarsa bütçeden baya bi para artirabilirsiniz
Hocam size çok teşekkür ederim. Sizce sapphire r9 285+samsung 840evo 120 gb mi, sapphire r9 380 nitro 4gb mı? Ssd yi sonra da ekleyebilirim benim gonlum bu yuzden r9 380.

Üst Alt