Galaxy W i8150 Wonder [[ROM][LP][5.1.1_r3][LMY48B] CyanogenMod 12.1 (20150701-UNOFFICIAL)

Sponsorlu Bağlantılar

axpe

axpe

Üye
    Konu Sahibi
[[ROM][LP][5.1.1_r3][LMY48B] CyanogenMod 12.1 (20150701-UNOFFICIAL)

Neler Çalışıyor?
  • Ses
  • Çağrı Alma ve Verme
  • Doanım Sensörleri (Light, Orientation, Compass, Proximity, Acceleration)
  • Eski Sensörler / Sanal Sensörler (Gravity, Linear acceleration, Rotation vector)
  • Wifi
  • Bluetooth
  • USB yığın bellek
  • HW gui hızlandırılmış
  • HW videoyu hızlandırılmış
  • Kamera
  • VOIP Görüntülü Arama
  • Flaş
  • Wifi/USB Bağlantısı
  • VSYNC
  • MicroSD exFAT desteği
  • zRAM
  • Veri bölümü için F2FS desteği

Bilinen Sorunlar:

• 720p video kaydında uygulamada çökmeler olabilir. Bu nedenle sorun düzelene kadar 480p video kaydı yapınız.

Kurulum Kılavuzu:

Not: Galaxy W için CM hiçbir şekilde garanti vermemektedir.Bu yazılımı kendiniz risk alarak yüklüyorsunuz. Bu yazılımı yükledikten sonra garanti ihlal edilebilir.

• Yüklemeyi yapmdan önce CWM 6.0.4.5 kulanınız.
  • Galaxy W Android 4.4 KitKat Kurulumu:

CWM Kurulum İşlemleri:

1. Wipe data/factory reset
  2. Wipe Cache partition
  3. "advanced” kısmından “clear dalvik cache
  4. mounts and storage ” kısmından “format /system” ve “format /data

~~~~Önemli NOT~~~~
23.12.2014 tarihli sürümden itibaren CWM güncellemesi gerekmektedir. Lütfen CWM 6.0.5.1 sürümüne güncelleyin. Yeni güncelleme ile artık istediğiniz GAPPS sürmünü yükleyebileceksiniz. CWM güncellemesi için sırayla yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmıştır.

• İlk olarak dosyasını indirip normal olarak flashlayın ( install from sdcard. )
  • Daha sonra "advanced" menüsünden "reboot recovery" yapın ve CWM yeniden başlasın. Artık istediğiniz gibi en son CM12yi ve GAPPSi yükleyebilirsiniz.

İndirme Linkleri (Download):

ROM:
GAPPS:

Konu Sürekli Güncelenecektir!

Kaynak:
Kod:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-w/development/rom-cyanogenmod-12-1-test20150612-t3134115

http://www.olcayertas.com/samsung-galaxy-w-gt-i8150-android-4-4-2-kitkat-kurulumu/

http://www.sinanilyas.com/makale/53/samsung-galaxy-w-wonder-i8150-clockworkmod-recovery-cwm-yukleme.php

http://forum.xda-developers.com/android/software/tk-gapps-t3116347

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mkahya, Fx.sasser ve haydelanduka

Hasand.

Hasand.

Üye
teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: axpe
onrgcr

onrgcr

Üye
beyler benden öneri sakın wondera cm12 yüklemeyin çok hatalı ve kasıyor belki şık görünebilir ama performansına değmez illa şık olsun diyorsanız performansla işim olmaz diyorsanız yükleyin aksi durumda cm9 tabanlı güçlendirilmiş yada sade bir cm11 yükleyin sizi tatmin edecektir.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
beyler benden öneri sakın wondera cm12 yüklemeyin çok hatalı ve kasıyor belki şık görünebilir ama performansına değmez illa şık olsun diyorsanız performansla işim olmaz diyorsanız yükleyin aksi durumda cm9 tabanlı güçlendirilmiş yada sade bir cm11 yükleyin sizi tatmin edecektir.
Hocam size katılmıyorum. Bu sürüm çok stabil. Kitkatla aynı performansı veriyor ancak pil tasarrufu müthiş. Bence en iyi pil kullanimina sahip rom. Ben tavsiye ediyorum. Evet bazen kasiyor ama sorun olmaz bence yani hem bu sürüme overclockda yapılmış isterseniz 1800 mhz ye çekebilirsiniz işlemciyi.

onrgcr

onrgcr

Üye
Hocam size katılmıyorum. Bu sürüm çok stabil. Kitkatla aynı performansı veriyor ancak pil tasarrufu müthiş. Bence en iyi pil kullanimina sahip rom. Ben tavsiye ediyorum. Evet bazen kasiyor ama sorun olmaz bence yani hem bu sürüme overclockda yapılmış isterseniz 1800 mhz ye çekebilirsiniz işlemciyi.
Kardeş öyle diyorsanız öyledir sizin için deneyeceğim ancak size sorum olacak tasarımda bi değişiklik var mı yani launcher barlar felan editlenmiş mi yada orjinal mi? romun ekran görüntüleri var ise atabilir misiniz?

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Kardeş öyle diyorsanız öyledir sizin için deneyeceğim ancak size sorum olacak tasarımda bi değişiklik var mı yani launcher barlar felan editlenmiş mi yada orjinal mi? romun ekran görüntüleri var ise atabilir misiniz?
Hocam bu sürümde ekran görüntüsü alinamiyor ancak eve gidince atarim size aksama dogru. Hocam size tavsiyem kendi launcherini degil nova launcheri kullanin. Bjrde link2sd yukleyip gerekesiz buldugunuz uygulamalari silin. O zaman farki goreceksiniz. Hocam son olarak ilk kurduktan sonra gmail hesabi eklerken telefon feci kasiyor onun icin sabirli olun. Eminim sizde begeneceksiniz. Arayuz olarak da birebir google themasiyla ayni ancak uygulamalar menusu assagi dogru kaydirmali olmus htc gibi onuda isterseniz degistirebilirsiniz ancak dedigim gibi nova kullanin bence.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Tasarim olarak da bence kilit ekrani ve durum cubugu gercekten eskisine gore cok guzel yani kitkat ve jelly beana gore. Ama onlardan biraz yavas bunuda belirteyim ben ciktigi gunden beri kulaniyorum yani biraz hantal ama arayuz muthis ve bence butun romlardan guzel.

bayfeat

bayfeat

Üye
Konuyu canlandırdığın için teşekkürler üstad :) c12 yi 1 hafta kullandım aralıklarla telefon takılıyor bu hata bence büyük bir arıza giderilmişse çok güzel olmuştur. görsellik olrak cm 12 cok güzel :) dahada gelişir eminim beklemede kalalım :)

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Konuyu canlandırdığın için teşekkürler üstad :) c12 yi 1 hafta kullandım aralıklarla telefon takılıyor bu hata bence büyük bir arıza giderilmişse çok güzel olmuştur. görsellik olrak cm 12 cok güzel :) dahada gelişir eminim beklemede kalalım :)
Bende bu kanıya vardım hocam beklemedeyim stabilleşene kadar.

haydelanduka

haydelanduka

Üye

Neler Çalışıyor?
  • Ses
  • Çağrı Alma ve Verme
  • Doanım Sensörleri (Light, Orientation, Compass, Proximity, Acceleration)
  • Eski Sensörler / Sanal Sensörler (Gravity, Linear acceleration, Rotation vector)
  • Wifi
  • Bluetooth
  • USB yığın bellek
  • HW gui hızlandırılmış
  • HW videoyu hızlandırılmış
  • Kamera
  • VOIP Görüntülü Arama
  • Flaş
  • Wifi/USB Bağlantısı
  • VSYNC
  • MicroSD exFAT desteği
  • zRAM
  • Veri bölümü için F2FS desteği

Bilinen Sorunlar:

• 720p video kaydında uygulamada çökmeler olabilir. Bu nedenle sorun düzelene kadar 480p video kaydı yapınız.

Kurulum Kılavuzu:

Not: Galaxy W için CM hiçbir şekilde garanti vermemektedir.Bu yazılımı kendiniz risk alarak yüklüyorsunuz. Bu yazılımı yükledikten sonra garanti ihlal edilebilir.

• Yüklemeyi yapmdan önce CWM 6.0.4.5 kulanınız.
  • Galaxy W Android 4.4 KitKat Kurulumu:

CWM Kurulum İşlemleri:

1. Wipe data/factory reset
  2. Wipe Cache partition
  3. "advanced” kısmından “clear dalvik cache
  4. mounts and storage ” kısmından “format /system” ve “format /data

~~~~Önemli NOT~~~~
23.12.2014 tarihli sürümden itibaren CWM güncellemesi gerekmektedir. Lütfen CWM 6.0.5.1 sürümüne güncelleyin. Yeni güncelleme ile artık istediğiniz GAPPS sürmünü yükleyebileceksiniz. CWM güncellemesi için sırayla yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmıştır.

• İlk olarak dosyasını indirip normal olarak flashlayın ( install from sdcard. )
  • Daha sonra "advanced" menüsünden "reboot recovery" yapın ve CWM yeniden başlasın. Artık istediğiniz gibi en son CM12yi ve GAPPSi yükleyebilirsiniz.

İndirme Linkleri (Download):

ROM:
GAPPS:

Konu Sürekli Güncelenecektir!

Kaynak:
Kod:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-w/development/rom-cyanogenmod-12-1-test20150612-t3134115

http://www.olcayertas.com/samsung-galaxy-w-gt-i8150-android-4-4-2-kitkat-kurulumu/

http://www.sinanilyas.com/makale/53/samsung-galaxy-w-wonder-i8150-clockworkmod-recovery-cwm-yukleme.php

http://forum.xda-developers.com/android/software/tk-gapps-t3116347
Yeni sürüm geldi hocam isterseniz konuyu bir güncelleyin.

bayfeat

bayfeat

Üye
yeni sürüm geldi :)

theekizo

theekizo

Üye
hocam yeni sürümü kurup kullanan varsa bi görüşlerini alabilir miyiz ??

haydelanduka

haydelanduka

Üye
güncelleme gelir ozaman :)
Belkide benden kaynaklı bir sorundur ama stabilite baya artmış son sürümde. Mobil veri çalışmıyor dediğim de apn ayarlanmamış oluyor siz apnyi ayarlarsanız sanırım çalışacaktır.

• Beğen
Tepkiler: bayfeat
theekizo

theekizo

Üye
Gapps dosyalarini kurunca da kasma olmuyor mu

• Beğen
bayfeat

bayfeat

Üye
Belkide benden kaynaklı bir sorundur ama stabilite baya artmış son sürümde. Mobil veri çalışmıyor dediğim de apn ayarlanmamış oluyor siz apnyi ayarlarsanız sanırım çalışacaktır.
dediğin gibi öyle bir problem olabilir apn ile ilgili.. bakalım neler görecegiz şarj konusunda sörürücü oldugu kesin :D takılmlar mevcutmu önceden takılmalar çoktu..

• Beğen
Tepkiler: haydelanduka
haydelanduka

haydelanduka

Üye
Gapps dosyalarini kurunca da kasma olmuyor mu
Yani kasıyor ancak ilk gün kullandığınızda kasacaktır sonra siz kendi performans ayarlarınızı yaparsınız stabilite oluşur. Mesela ben link2sd kurup gereksiz uygulamalari donduruyorum yada siliyorum, seeder kuruyorum ve kesinlikle wondera bunu yükleyecekseniz nova launcher kurun kesinlikle.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
dediğin gibi öyle bir problem olabilir apn ile ilgili.. bakalım neler görecegiz şarj konusunda sörürücü oldugu kesin :D takılmlar mevcutmu önceden takılmalar çoktu..
Takılmalar yine var ancak çok değil. Ama siz mesela bir uygulamayı açıp böyle hızlı hızlı işimi halledeyim diyorsanız pek hızlı değil ancak eski sürümlerden çok çok hızlı tabi ben bunu nova launcheri kullandığım zaman farkettim[emoji1] .

• Beğen
adanalı1

adanalı1

Üye
Çok sıkıcı bir rom beyler.kasıntı haddinden fazla haberınız ola

• Beğen
Tepkiler: haydelanduka

Üst Alt