web sitesi .htaccess dosyası düzenleme yardım(anlayanlar içeri)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
web sitesi .htaccess dosyası düzenleme yardım(anlayanlar içeri)
arkadaşlar sitemde olmayan bir sayfaya gidildidiğinde çıkan 000webhostun 404 sayfası yerine 404.jpg adlı bir resme yönlendirmek istiyorum .htacces dosyasına kod eklenerek yapılabildiğini öğrerndim dosyayı editlemeyi denedim ama editkledikten sonra site .htacces dosyasını görmedi .htacces dosyasını özelden göndersem editleyip göndereblirmisiz? anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler:)
404 resim linki:

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
@Ozan abi sen bu konuda yardımcı olabilirmisin? :)

Ozan

Ozan

Admin
@Ozan abi sen bu konuda yardımcı olabilirmisin? :)
404 Sayfasını direkt olarak bir resme yönlendiremek çok mantıksız olur onun yerine

ErrorDocument 404 /404.php

şeklinde htaccess kuralını .htaccess dosyasında belirtirseniz 404.php ye yönlendirecektir. 404.php de ana dizinde resim gösteren bir dosya olabilir ve üst bilgi (header) olarak kesinlikle 404 gönderilmesini tavsiye ederim.
header("HTTP/1.0 404 Not Found");

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
404 Sayfasını direkt olarak bir resme yönlendiremek çok mantıksız olur onun yerine

ErrorDocument 404 /404.php

şeklinde htaccess kuralını .htaccess dosyasında belirtirseniz 404.php ye yönlendirecektir. 404.php de ana dizinde resim gösteren bir dosya olabilir ve üst bilgi (header) olarak kesinlikle 404 gönderilmesini tavsiye ederim.
header("HTTP/1.0 404 Not Found");
ErrorDocument 404 /404.jpg eklededim sadece 404 not found yazısı çıkıyor?:)

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
hallettim @Ozan abi çok teşekkürler sadece tam sayfa resim gözüküyor resme tıklayınca ana sayfaya gidiyor :locked2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt