Kendi yapımım: Windows için kişisel asistan uygulaması siz yazın o yapsın komutlarınıza cevap versin

Sponsorlu Bağlantılar

BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
asistan bari tam asistan olsun video ççekmed ekle :)

kralberk13

kralberk13

Üye
cihan kardeşim tek benim yorumumu alma genel olarak al :) mesela arayüz geliştirilsin böyle pasif duruyo

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
yeni sürüm üzerinde çalışmaya başladım gelmesi planlanan özellikler
*ekran görüntüsü ve ekran videosu çekme:) :maxicep:

• Beğen
Tepkiler: BozKurt0102
BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
  • Beğen
Tepkiler: cihanata_1
cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
başarılı fakat ''eczane'' yazdığımda yanlış olduğunu söylüyor :))
internet varmıyı yazdığımdada hatalı olduğunu söylüyo
galiba tüm komutlarda sorun var türkiye haritasındada sorun var
v11i bugün içinde yayınlayacağım hoşunuza gidecek birkaç özellik ekledim son ekleme düzenlemelden sonra yayınlanacak hata meselesine gelirsek son yayınladığım sürümü test ettim ve bende tüm komutlar düzgün çalıştı komut verirken bir hata yapmadığına emin misin?:)

Sir Ketmut

Sir Ketmut

Üye

Bu hatayı alıyorum.

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
v11 yayınlandı! denemek isteyen tüm değerli maxicep üyeleri konuya davetlidir yorumlarınızı bekliyorum :maxicep:
v11 yenilikler
----------------
*müzik listesi oluşturma özelliği eklendi(müzik listem)
*isiminle hitap etmemi istiyorsan ismini gir uyarsını açıp kapatma özelliği eklendi(uyarı aç/uyarı kapat)
*asistana komut vererek istediğiniz dosyayı açtırabilme özelliği eklendi komut tanımlamak için komut ekle komutunu verin
dosyayı açtırmak için komut girme bölümüne tanımladığınız dosya adını girip F2 ye basın
*ekran görüntüsü alma özelliği eklendi(ekran görüntüsü almak için asistan açıkken klavyeden inserte basın)
@Bilişim Profesörü @kralberk13 @torba15

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: BozKurt0102
BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
hmmm iyice gelişiyor :) tutar bu asistan yakında :) video çekme de bekliyoruz bizi diğer programlardan kurtar

• Beğen
ANIL

ANIL

Admin
Teşekkürler, konuyu sabitledim.

• Beğen
BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
@cihanata_1 hayırlı olsun sabit oldu konu :) tutar demiştim

• Beğen
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
windows için sesli asistan programı(kendi yapımım) ;)
---------------------------------------------------------------
r asistanın websitesi [email protected] asistan hakkında soru şikayet ve önerileriniz için mail adresini kullanabilirsiniz tüm değerl form üyeleri sitemize davetlidir:)
asistan ne işe yarar
--------------------------
asistan bilgisayarda bazı işlemleri sizin yerinize yapabilen bir windows programıdır

nasıl kullanılır
---------------
yapmakistediğiniz işlemi yazın ve göndere tıklayın sesli cvevap verir,işleminizi gerçekleştirir
örn: hava nasıl komutu hava durumu bilgisi gösterir
----------------------------------------------------------------
GÜNCEL SÜRÜM (v11.0) link
-------------------------------
link :
v11 yenilikler
----------------
*müzik listesi oluşturma özelliği eklendi(müzik listem)
*isiminle hitap etmemi istiyorsan ismini gir uyarsını açıp kapatma özellipi eklendi(uyarı aç/uyarı kapat)
*asistana komut vererek istediğiniz dosyayı açtırabilme özelliği eklendi komut tanımlamak için komut ekle komutunu verin
dosyayı açtırmak komut girme bölümüne tanımladığınız dosya adını girip F2 ye basın
*ekran görüntüsü alma özelliği eklendi(ekran görüntüsü almak için asistan açıkken klavyeden inserte basın)

*parantez içerisinde yazılanlar anlatılan özelliğin komutudur

*ASİSTAN PORTABLE PROGRAMDIR RARIN İÇERİSİNDEKİ KLASÖRDEN asistan.exe Yİ AÇARAK KULLANABİLİRSİNİZ:)

ESKİ SÜRÜMLER
--------------------

v1(portable)/şifresiz zip klasöre çıkart çalıştır-yandex disk link

v2
........
yenilikler
------------
*harita ve hava durumu artık entegre browserle değil chrome uygulaması ile açılacak
*hesap makinası açma özelliği eklendi(komut: hesap yap)
*sesle komut verme özelliği üzerinde çalışıyorum ilerleyen versiyonlarda eklenecektir:)
*asistanın bazı özelliklerini kullanabilmek için bilgisayarda google chrome yüklü olması şarttır
v2 link(şifresiz rar/yandex disk/ portable)
----------------------------------------------------

v3.0
---------------------------------------------------
yenilikler
------------
*googlede veya vikipedide arayabilme(gönder butonunun altındaki yazı kutusuna aranacak kelimeyi yazın ve googlede ara/vikipedide ara butonuna tıklayın:)
*hangi ozelliklerin komutları program içine liste halinde yazıldı
ÖNEMLİ:asistan internet bağlantısı gerektirir ve asistanın internet tarayıcıya bağlı olan özelliklerini kullanabilmek için bilgisayarınızda google chrome yüklü olmalıdır
link(yandex.disk/portable/exe)

kendi yapımım sesli metin okuyucu (tts) programı(windows için)
****(v1) özellikleri***
------------------------
*yazdığınız metni sesli okuyabilme
* .txt dosyasını okuyabilme
portable-yandex disk link
rarın içerisinden windows application3.exeyi açın ve kullanın:)
***link****

:maxicep: cihanta_1 :)
v2
-------------------------------
yenilikler
------------
*.txt dosyalarının içeriğini seslendirebilme
*metin girerek veya .txt dosyasından seslendirilen metinleri .mp3 dosyasuı olarak indirebilme
link(yandex.disk/portable)
v4.0
---------------------------

*hata düzeltmesi ve düzenlemeler yapıldı
*tv kanal yayını açma özelliği eklendi(atv,show tv,star tv,tv8 bunlardan birini yazın ve göndere/entere basın
*klavyeden entere basarak ta komut gönderebilme
****BU SÜRÜMDEN İTİBAREN CHROME YÜKLÜ OLMA ZORUNLULUĞU KALDIRILDI WEB BROWSERE BAĞLI ÖZELLİKLER VARSAYILAN WEB TARAYICINIZ İLE AÇILACAKTIR*****

*hata düzeltmesi ve düzenlemeler yapıldı
*tv kanal yayını açma özelliği eklendi(atv,show tv,star tv,tv8 bunlardan birini yazın ve göndere/entere basın
*klavyeden entere basarak ta komut gönderebilme

--------------
v5.0
-----------
v5.0 yenilikler
---------------------
*arka plana resim ekleme özelliği eklendi(ap komutunu verin ve açılan pencereden resim seçin)
*geliştiriciye mesaj gönderme özelliği eklendi(görüş bildir komutunuverin ve açılan formu doldurup formun altındaki gönder butonuna basın)
*email gönderme özelliği eklendi(email komutunu verin ve açılan formu doldurup formun altındaki gönder butonuna basın)
*email gönderme ve geliştiriciye mesaj gönderme özelliklerinde mesaj gönderirken eposta hesabınızın şifresi istenmektedir şifrenizi sadece YAZILIM sizin emailinizle eposta sunucusuna giriş yaparken kullanacaktır şifrenizi girmenizde bir sakınca YOKTUR
link:

Kardeşim seni tebrik ederim, sen de o ışığı gördüm. Türkiye'den böyle geliştiriciler görmek beni çok mutlu ediyor ve desteğim sonsuz!
Her zaman yanındayım :oke:
Başarılarının da devamını diliyorum, inşallah iyi bir yere gelirsin de MS Ekibi seni fark eder:tebessüm:

Yalnız senden bir ricam olacak :blush: :D

Rica etsem ilerleyen zamanlarda uygulamanın şu arayüzünü değiştirirsen çok iyi olur.
Böyle basit ve kullanışsız görünüyor, modern ve sade arayüz çok iyi olacaktır, Cortana gibi bir arayüz olsun yeter, kendine has bir simge yapabilirsin arama yaparken oynasın falan :gul:
O kadar da değil ama arayüz ve icon güzel olur :oke:

• Beğen
cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim seni tebrik ederim, sen de o ışığı gördüm. Türkiye'den böyle geliştiriciler görmek beni çok mutlu ediyor ve desteğim sonsuz!
Her zaman yanındayım :oke:
Başarılarının da devamını diliyorum, inşallah iyi bir yere gelirsin de MS Ekibi seni fark eder:tebessüm:

Yalnız senden bir ricam olacak :blush: :D

Rica etsem ilerleyen zamanlarda uygulamanın şu arayüzünü değiştirirsen çok iyi olur.
Böyle basit ve kullanışsız görünüyor, modern ve sade arayüz çok iyi olacaktır, Cortana gibi bir arayüz olsun yeter, kendine has bir simge yapabilirsin arama yaparken oynasın falan :gul:
O kadar da değil ama arayüz ve icon güzel olur :oke:
bir arayüz daha tasarlamayı düşünüyorum cortana gibi basit birşey istediğiniz arayüzü seçebilelim bu arada yorumun için teşekkürler:)

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
bir arayüz daha tasarlamayı düşünüyorum cortana gibi basit birşey istediğiniz arayüzü seçebilelim bu arada yorumun için teşekkürler:)

Her zaman, şimdiden Rabb'im kolaylık ve sabır versin :)

BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
bir kullanıcı daha katılmış aramıza hoşgeldin :)

• Beğen
cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
@Dogus Pertez @ANIL üst konulardan alınmasının sebebi nedir? :)
bu arada birazdasn v12yi yayınlayacağım :maxicep:

• Beğen

Üst Alt