Tek Slot Ram mi? Çift Slot Ram mi?

Sponsorlu Bağlantılar

yagizuyar7

yagizuyar7

Üye
    Konu Sahibi
Tek Slot Ram mi? Çift Slot Ram mi?
Arkadaşlar çift slot ram ile tek slot ramin farkı nedir? Performansta hangisi daha üstündür? Tek slot ramler daha ucuz çift slot ramlere göre. Cevaplarınızı bekliyorum :D

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
işlemcini bellek kanalına bağlı örn 4. nesil haswell işlemciler dual chanel destekliyor ve 2 tane bire bir aynı marka model ramin takıldığı zaman performans ssdlerdeki raid mantığı ile hızları artıyor fakat bırakın farklı martkayı
aynı serinin aynı modelini almalısınız ancak ozaman hız artışı gözlenir
önerim hazır ikili aynı kutuda satılan bellekleri seçmeniz

eğer haswell-e türü gibi bi quad chanel kullanan bi işlemciniz varsa 4 tane kullanmalısınız

muhtemelen sizin işlemcini dual chaneldır

• Beğen
Tepkiler: yagizuyar7
yagizuyar7

yagizuyar7

Üye
    Konu Sahibi
işlemcini bellek kanalına bağlı örn 4. nesil haswell işlemciler dual chanel destekliyor ve 2 tane bire bir aynı marka model ramin takıldığı zaman performans ssdlerdeki raid mantığı ile hızları artıyor fakat bırakın farklı martkayı
aynı serinin aynı modelini almalısınız ancak ozaman hız artışı gözlenir
önerim hazır ikili aynı kutuda satılan bellekleri seçmeniz

eğer haswell-e türü gibi bi quad chanel kullanan bi işlemciniz varsa 4 tane kullanmalısınız

muhtemelen sizin işlemcini dual chaneldır
Peki bişey daha sorucaktım. Ben şimdi önümüzdeki haftaya kadar parçaları alıcam montaja hemen başlarım fakat uğraşmak istemiyorum. Sitede bilgisayarcı var montajı ne kadar yapar ki bi fikriniz varmı :D

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Peki bişey daha sorucaktım. Ben şimdi önümüzdeki haftaya kadar parçaları alıcam montaja hemen başlarım fakat uğraşmak istemiyorum. Sitede bilgisayarcı var montajı ne kadar yapar ki bi fikriniz varmı :D

Maalesef
Hep kendim topladım
Hatta başkalarına söylerim toplayacağın zaman bana söyle beraber toplaylım diye o kadar severim

Kasa Kablolama ve düzen hastasıyım
Bütün kablolar arkadan dolaşmalı
Ve sanki kablosuz gibi görünmeli

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref' ve yagizuyar7
Adilx05

Adilx05

Üye
Desteklenen Max. Ram Bilinmeli. Sonra Ramlerin Dual Channel Özelliği Yoksa Aynı Marka Modelde Olsa Bişey Değiştirmez.

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'

Üst Alt