Lütfen bakın delirecem ??

Sponsorlu Bağlantılar

tufless

tufless

Üye
    Konu Sahibi
Lütfen bakın delirecem ??
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 4 5 aydır birazdan bahsedeceğim durumdan muzdaribim. Arkadaşlar normalde internetim var. Fakat dsl ve internet ışığı gidip geliyor. Başvurmadığım yer kalmadı çözemediler. Fakat birşey farkettim. Telefonumla modeme bağlandığım zaman bir güncelleme yapmak istediğimde dsl ve internet ışığı sönüyor. güncellemeyi iptal ediyorum geri geliyor hemen. Bu durumdan nasıl kurtulucam. Bazen de telefonla bağlanmasam dahi bu dsl ve internet ışığı gidiyo ama bu çok az oluyor. Bu yardımcı olun lütfen

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Nasıl yani? Sönünce bir daha yanmıyor mu, yoksa aralıklı/hızlı yanıp sönüyor mu?
Eğer bu bahsettiğim gibiyse veri aktarımı yani kullandığınız için adsl ışıkları yanıp sönmesi normaldir.

O değil de, siz niye bu kadar takıldınız ki? Kullanmanızı etkiliyor mu?
Etkilemiyorsa sorun etme :)

tufless

tufless

Üye
    Konu Sahibi
Tamamen sönüyorr :D İnternet gidiyor bu yüzden. Problem bu yüzden yoksa neden kafaya takıyım :D

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
modemi sıfırlamayı denedin mi ?

tufless

tufless

Üye
    Konu Sahibi
Onlar fayda etmiyor usta. Modem eski diye gidip modem aldım yine fayda etmedi.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
modemi değiştirdiğin halde aynı durumsa hattaki kablolarda sorun olabilir, internet paketinde sorun olabilir, bilemiyorum sorun garip doğrusu..

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Kutudan eve giden kabloda sorun olabilir aynı sorun bendede vardı kabloyu degistirerek cozebildim.

byAndroid

byAndroid

Üye
Bu sorun bendede vardı hızdan kaynaklı ama hızı kaldıramıyordu tesisat sanırım. 1 mps internette hiç gitmezken 8 mps internet hiç gelmiyor. 4 mps şuan biraz düzenleme yapmışlar sanırım önceden daha çok gidiyordu. Şuan çok az gidiyor internet. Modemden alakalı değil sorun bende sırf sorun modemde diye değiştirdim yine aynı sonuç değişen yok yani. Kısacası herşey ttnet te bitiyor berbat bir firma sömürüp duruyorlar valla herkesi

kanat_58

kanat_58

Üye
Ayni problemi bende yasadim modeme bağlanan kablonun ucunu değiştirdiler yine ayniydi bu sefer disardan hallettiler yani telefon hattindan ve ttnetin oradan hallettiler bence yeni sağlam bir kablo cektir

KimHyuna

KimHyuna

Üye
tekink servis e başvur modem i değiştirsinler belki düzelir

tufless

tufless

Üye
    Konu Sahibi
Ttneti arıyorum sorun bizde değil sizde diyorlar. Arka sokakta santral var ortaya söylüyorum bi sorun bulamıyoruz diyorlar. Valla delirecek durumdayım. Artık binanın içindeki kabloyu değiştiricez son çare kablolar çok eski belki hızı iyi iletemiyor olabilir. Şuan tek mantıklı gelen bu. Cevaplarınız içinde çok teşekkür ederim arkadaşlar.
Birde bu bina içindeki kabloyu elektrikçiler çeker mi acaba ? Ne kadar bi ücrete patlar bize başından geçen var mı ?

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Ttneti arıyorum sorun bizde değil sizde diyorlar. Arka sokakta santral var ortaya söylüyorum bi sorun bulamıyoruz diyorlar. Valla delirecek durumdayım. Artık binanın içindeki kabloyu değiştiricez son çare kablolar çok eski belki hızı iyi iletemiyor olabilir. Şuan tek mantıklı gelen bu. Cevaplarınız içinde çok teşekkür ederim arkadaşlar.
Birde bu bina içindeki kabloyu elektrikçiler çeker mi acaba ? Ne kadar bi ücrete patlar bize başından geçen var mı ?
Benim ilk böyle olduğunda modem kaynakliydi modemi değiştirdim düzeldi aradan altı ay filan geçti yine aynı sorun olunca ttnet aradım Sorun bizden kaynaklanıyor dediler ve cozemediler enson çare turktelekom arıza bildirdim telefon hattında Sorun var diye gelen arkadaş sağolsun internetle ilgili sorunlada ilgilendi ev içindeki kablolardan sorun olduğunu soyledide sorunu cozebildim :)

Elektrikçi sanırım 80-100 tl arası birşey alabilir.

Adilx05

Adilx05

Üye
Kışın Benimde Başıma Gelmişti Ana Hattan Eve Gelen Hat Kablosunun Bağlı Olduğu Yer Paslanmış Ttnete Arıza Bildirimi Yaptım Geldiler Değiştirdiler Bence Servis Sağlayıcınıza Haber Verin Kabloları Bi Kontrol Etsinler.

snake01

snake01

Üye
DOstum modemin arayüzüne erişim sagla ve oradaki GunceL aktiviterini iptal et !!! o azamn derdin ortadan kalkar

Üst Alt