Bilgisayarda Modeme Dokunmadan Reset Atma :) Tamamen Kendi Yapımımdır :)

Sponsorlu Bağlantılar

medicmemet

Üye
gerçekten çok iyi be hergün komşuya inmekten kurtuldum

ksdir63

Üye
ts ban kaldrırmı

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
İnternet kafede denersem sorun çıkar mı :D

mahzunikaya

mahzunikaya

Üye
Selam Arkadaşlar Bilgisayarda Modeme Dokunmadan Reset Atma Programı..
Bu program Ne İşe yarıyor?
Modemi Resetleyip Ne Yapıcaz!!! Diyen Arkadaşlar Olabilir
Yada Resetliceksek Kapatıp Açarız Diyen Arkadaşlarda Olucaktır Ancak bu Kadar Hızlı olamaz
Programın Amacı Rapidshare Hotfile Gibi Sunuculardan Part Halinde Dosya İndiriyorsanız
Bekleme Problemi Olamayacaktır Her Dosya İndirdiğinizde Programı Çalıştırmanız Yeterlidir...

SAYGILARIMLA
Burak GÜZEL (efsndrftc)
Teşekkürler

galata7788

galata7788

Üye
hobaaaa çok iyi oldu :D

himoramo

Üye
link nerde

ByKatre

ByKatre

Üye
çok müthiş :)

fk555897

fk555897

Üye
Teşekkürler

sakocan36

Üye
sağolun

mrt697

Üye
Yapamadım yardım olursan sevinirim bu ip adresinimi yeniliyor

Tkknight

Üye
Çok güzel. Teşekkürler.

Jamerica

Üye
eline sağlık.......

tgrl5000

Üye
Kardeş bu modeme reset atmıyo ip değiştiriyo arasında çok fark var...

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Bu gençlik bu kadar üşengeç ise vay gelecek nesilin haline.
Bu kadar da üşengeç olmayın.

tgrl5000

Üye
Bu gençlik bu kadar üşengeç ise vay gelecek nesilin haline.
Bu kadar da üşengeç olmayın.
saatte 4-5 kez sen de atamazsın biyerden sonra bırakıp onun devam etmesini sende diğer işlerini yapmak istersin.Arama motoru kullanıyorum bazı illegal işler için google ban atıyor daha sonra otomatik olarak değiştirmek istiyorum.Her neyse kendim için vb.net ile basit bir şey yaptım kodlarıda atıyım isteyen olursa kullanır.
Kod:
Imports System.Threading.Thread
Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(sender As Object, e As EventArgs) Handles MyBase.Load
    WebBrowser1.Navigate("http://192.168.2.1/loginmain.html")
    'modem arayüzüne git
    While WebBrowser1.ReadyState <> WebBrowserReadyState.Complete
      Application.DoEvents()
    End While
    ' Yüklendikten Sonra
    WebBrowser1.Document.GetElementsByTagName("input").GetElementsByName("user").Item(0).SetAttribute("value", "admin")
    'Kullanıcı Adı
    WebBrowser1.Document.GetElementsByTagName("input").GetElementsByName("password").Item(0).SetAttribute("value", "ttnet")
    'Şifre
    WebBrowser1.Document.GetElementsByTagName("input").GetElementsByName("gonder").Item(0).InvokeMember("click")
    'Butona Tıkla
      Application.DoEvents()
    End While
    Sleep(1000)
    ' Yüklendikten Sonra
    resetle()
  End Sub

Private Sub resetle()
    WebBrowser1.Navigate("http://192.168.2.1/tools/wait_reboot.html?status_modem=restart_modem")
      Application.DoEvents()
    End While
    Sleep(1500)
    Me.Close()
  End Sub
End Class
Bir adet webbrowser ekleyin forma yeter.Windows Form Application olmalı.Şifre yerini falan editlersiniz kendinize göre.
Not: airties ttnet paneline göre yapılmıştır.Eğer farklı bir modeminiz varsa input namelerini,ip ve giriş adreslerini değiştirerek kullanabilirsiniz.Tamamen tarafımdan kodlanmıştır.
Kodlar: referans gösterilerek paylaşılabilir.

Son düzenleme:
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
saatte 4-5 kez sen de atamazsın biyerden sonra bırakıp onun devam etmesini sende diğer işlerini yapmak istersin.Arama motoru kullanıyorum bazı illegal işler için google ban atıyor daha sonra otomatik olarak değiştirmek istiyorum.Her neyse kendim için vb.net ile basit bir şey yaptım kodlarıda atıyım isteyen olursa kullanır.
Kod:
Imports System.Threading.Thread
Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(sender As Object, e As EventArgs) Handles MyBase.Load
    WebBrowser1.Navigate("http://192.168.2.1/loginmain.html")
    'modem arayüzüne git
      Application.DoEvents()
    End While
    ' Yüklendikten Sonra
    WebBrowser1.Document.GetElementsByTagName("input").GetElementsByName("user").Item(0).SetAttribute("value", "admin")
    'Kullanıcı Adı
    WebBrowser1.Document.GetElementsByTagName("input").GetElementsByName("password").Item(0).SetAttribute("value", "ttnet")
    'Şifre
    WebBrowser1.Document.GetElementsByTagName("input").GetElementsByName("gonder").Item(0).InvokeMember("click")
    'Butona Tıkla
      Application.DoEvents()
    End While
    Sleep(1000)
    ' Yüklendikten Sonra
    resetle()
  End Sub

Private Sub resetle()
    WebBrowser1.Navigate("http://192.168.2.1/tools/wait_reboot.html?status_modem=restart_modem")
      Application.DoEvents()
    End While
    Sleep(1500)
    Me.Close()
  End Sub
End Class
Bir adet webbrowser ekleyin forma yeter.Windows Form Application olmalı.Şifre yerini falan editlersiniz kendinize göre.
Not: airties ttnet paneline göre yapılmıştır.Eğer farklı bir modeminiz varsa input namelerini,ip ve giriş adreslerini değiştirerek kullanabilirsiniz.Tamamen tarafımdan kodlanmıştır.
Kodlar: referans gösterilerek paylaşılabilir.

Emin ol atarım.
Sizler kadar üşengeç değilim, planlı hareket etmesini bildikten sonra her işe yetişirsin. ;)
2 satır kod yazacağın kadar bas düğmeye gitsin.
O bir yana, kullanmasını bildikten sonra ban yemezsin.

tgrl5000

Üye
Emin ol atarım.
Sizler kadar üşengeç değilim, planlı hareket etmesini bildikten sonra her işe yetişirsin. ;)
2 satır kod yazacağın kadar bas düğmeye gitsin.
O bir yana, kullanmasını bildikten sonra ban yemezsin.
Bahsettiğim bir program.Direk google üzerinden yapmıyorum bu işlemleri.yaklaşık 100 kadar kelime aratıyorum ve bunların otomatik olarak listesini alıyorum.Bu tekrarladığım işlemleri kendi elimle yapsaydım bilgisayardan kalkıcak zamanım olmazdı.Birde şunu düşünsene sonsuza dek düğmeye basacağıma bir kez kod yazarım.Bu üşengeçlik değildir.Bu insanın en önemli yeteneklerinden biri olan alet kullanma yetenekleridir.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Bahsettiğim bir program.Direk google üzerinden yapmıyorum bu işlemleri.yaklaşık 100 kadar kelime aratıyorum ve bunların otomatik olarak listesini alıyorum.Bu tekrarladığım işlemleri kendi elimle yapsaydım bilgisayardan kalkıcak zamanım olmazdı.Birde şunu düşünsene sonsuza dek düğmeye basacağıma bir kez kod yazarım.Bu üşengeçlik değildir.Bu insanın en önemli yeteneklerinden biri olan alet kullanma yetenekleridir.

İyi de güzel kardeşim neden gözünüzde bu kadar büyütüyorsunuz ki? 'Sonsuza dek düğmeye basmak' da ne demek?
Modeme her zaman reset atan ve atmasına sebep olacak birşey yapmıyoruz ki günde 5-10 kere reset atalım.
Senin bahsettiğin konudışı, dikkat edersen 2 konu yaratıp karıştırıyorsun. :)
Tamam yazdığın kod modeme reset atmak onu anladık da, statik ip değişme de nereden çıktı? (üsteki yazında Google amcanın selamı varmış)

radyofon

Üye
bu program işe yaramadı resetlıyor ancak yıne hotfıle ve benzerı sıtelerde bekleme yapıyor...
Yapmaz tabii ki de. Bu modemi resetlemiyor. Sadece DNS önbelleğinizi temizliyor ve size modemden yeni bir ip veriyor. Modem resetlenmediği için de modemin internetten aldığı ip aynı kalıyor. Modemin resetlenmesi için kullanıcı adı ve şifresinin de girildiği bir program gerekir.

Üst Alt