internet üzerinden ürün satmak istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

c0u

c0u

Üye
    Konu Sahibi
internet üzerinden ürün satmak istiyorum
gittigidiyor sahibinden veya başka sitelerden ürün satan var mı ? Nasıl oluyor satış işlemi , satış sonrası para nasıl elimize geçiyor bi bilgisi olan varsa bi yardım edebilir mi ? Teşekkürler..

MYGDYNAMO

MYGDYNAMO

Üye
Ben bilgisayarımı sattım adam kesin alıcı ise get ile yada havale yada kapıda ödeme ile gönderiyorsun adam ödemeyi yapıyor herşey karşılıklı oluyor

anılbaran

anılbaran

Üye
gittigidiyor da iyidir amam oradan satış yapmadım. Sahibinden ile get sistemini kullanabilrsin. %8 sanırım senin satışından pay gidiyor siteye.

mesela 650 tl ye satıyorsan 50 tl gidiyo işte.Sana 600 tl yatıyor hesaba.Alıcı 650 ödüyor tabi alırken. Alıcı ürünü alma butonuna tıklıyor. Ödemeyi yapıyor.Ama siteye ödüyor parayı . Para sitede kalıyor.Sonra sen belli bir iş günü içinde kargoyu adrese yolluyosun. Ondan sonra kargo göndereyi no yu site de bi bölüm var oraya giriyosun. Ve kargonun alıcıya ulaşmasını bekliyorsun. Ürün ulaşınca alıcı kontrol ediyor kırık çıkık veya üründe teknik bir sorun var mı diye..Bakıyor eger sorun yoksa onay veriyor. Site de parayı bankaya yolluyor para 3-5 gün içinde veya duruma göre daha kısa veya daha uzun bi şekilde para yatıyor. O aşamaları siteden takip edebiliyosun.Get ile sattıgn içinde bir iki ay sonra maliyeden onaylı fatura geliyor. Satış yaptıgına dair.

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Ben sahibinden sitesinde PS2 ve 2 adet monitor sattım. Müşterilerle görüşüp sattım birisi benim 2 sokak aşağımda oturuyormuş :)

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
bende de dolu çöp var nerden satsam acaba elektronik hepsi.gittigidiyor dan yapamadım

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
ram vs :)

Dark-Evil

Dark-Evil

Üye
Ben sahibinden sitesinde PS2 ve 2 adet monitor sattım. Müşterilerle görüşüp sattım birisi benim 2 sokak aşağımda oturuyormuş :)
birşey soracağımda ben sahibinden ps2 veya ps1 almayı düşünüyorum , ben oradan aldım diyelim bir sıkıntı çıkma ihtimali varmı?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
birşey soracağımda ben sahibinden ps2 veya ps1 almayı düşünüyorum , ben oradan aldım diyelim bir sıkıntı çıkma ihtimali varmı?
Satıcıya göre değişir. 2. el alıyorsun sonuçta. Bozuk ürün satabilirler. İyi araştır adama güvenirsen alırsın. Ben sattım koyduğum ilk gün sattım hemde. Sorunsuz bir alışveriş oldu. Alanda memnun satanda

• Beğen
Tepkiler: Dark-Evil
yunus4554

yunus4554

Üye
usta varmi elinde tlfn satiyo musun

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
gittigidiyor sahibinden veya başka sitelerden ürün satan var mı ? Nasıl oluyor satış işlemi , satış sonrası para nasıl elimize geçiyor bi bilgisi olan varsa bi yardım edebilir mi ? Teşekkürler..
Eger online mağaza almak istersen irtibata geçmeni isterim
Örneğin hepsiburada com gibi .
Whatsapp için pm bekliyorum

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Yok 1 tane vardı kendime ait onu da sattım

Galerici nin arabası olmazmış, kendi kullandığı arabasını da müşteri çıkar çıkmaz satarmış

İnşaat mütayiti nin de evi olmazmış, her oturduğu evi müşteri çıkınca satarmış..
Tabi emlakçı da öyle..

Şimdi bir de telefoncu bu kervana dahil olmuş oldu.. : ) ) )

Üst Alt