Telefonuma virüs girdi nasıl temizlerim ?

Sponsorlu Bağlantılar

TeufeL-07

Üye
    Konu Sahibi
Telefonuma virüs girdi nasıl temizlerim ?
Arkadaşlar telefonu fabrika ayarlarınada döndürdüm, hard formatta attım, antivirüslerlede tarattım ama hala browser ler kendi kendine sekmeler açıyor ardı ardına. Uyarı ekranları açıp duruyor. Çok kötü birşey arkadaşlar lütfen acil yardım edin hiçbiryere giremez oldum.

Telefonda hafıza kartı falan takılı değil. Ama sim kartı var sim karta bulaşmış olabilirmi ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
rom at ?

• Beğen
Tepkiler: TeufeL-07
Dark-Evil

Dark-Evil

Üye
Custom ROM atmayı deneyin , birde kendi kendine sekme açarken bir siteye yönlendiriyor mu ?

• Beğen
Tepkiler: TeufeL-07
AHKE

AHKE

Üye
site reklamıdır o

• Beğen
Tepkiler: baskahmet

TeufeL-07

Üye
    Konu Sahibi
Hiç rom atmadım şimdiye kadar. Çözüm % 100 çözüm olacaksa atarım. Ne dersiniz ?
Custom ROM atmayı deneyin , birde kendi kendine sekme açarken bir siteye yönlendiriyor mu ?

Evet ard arda başka başka siteler açılıyor. Launcher deniyordum ordan bulaştı. Açılan sitelerle hala launcherle ilgili. Birde uyarı ekranları geliyor hata gibi ama saçmalık. Yok note 3 ünüz yavaş hızlansın yok virüs bulaimış gibi. Costum room atsam % 100 düzelirmi ? Şimye kadar roomsuz kullandım hiç yapmadım.

Dark-Evil

Dark-Evil

Üye
Hiç rom atmadım şimdiye kadar. Çözüm % 100 çözüm olacaksa atarım. Ne dersiniz ?

Evet ard arda başka başka siteler açılıyor. Launcher deniyordum ordan bulaştı. Açılan sitelerle hala launcherle ilgili. Birde uyarı ekranları geliyor hata gibi ama saçmalık. Yok note 3 ünüz yavaş hızlansın yok virüs bulaimış gibi. Costum room atsam % 100 düzelirmi ? Şimye kadar roomsuz kullandım hiç yapmadım.
custom rom atsanda fayda etmez , o girdiğin sitelerdeki reklamlar , onlar bendede çıkıyor , yani site reklamları virüs değil :)

• Beğen
Tepkiler: Gofrettin115
Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
:D Aynen dark

• Beğen
Tepkiler: Dark-Evil
Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Minmin guard buda güzel xposed gerektirir

• Beğen
Tepkiler: Dark-Evil

TeufeL-07

Üye
    Konu Sahibi
custom rom atsanda fayda etmez , o girdiğin sitelerdeki reklamlar , onlar bendede çıkıyor , yani site reklamları virüs değil :)

Yok bahsettiğim site reklamları değil. Birden olmaya başladı. Mesela bu sitede bu yorumu yazmaya çalışırken yorum yazma yerine her dokunduğumda 3 5 sayfa birden açıyor.

Yok bahsettiğim site reklamları değil. Birden olmaya başladı. Mesela bu sitede bu yorumu yazmaya çalışırken yorum yazma yerine her dokunduğumda 3 5 sayfa birden açıyor.
Arkadaşlar cihazı rootladım. Ad away yükledim hala o lanet siteler açılıp duruyor.

AHKE

AHKE

Üye
açılır pencereleri yani pop uplari engelle de tarayıcından

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Launcherler aracılığı ile böyle bir virus bulaşaçağını sanmiyorum.
Freestore gibi bir uygulama yuklediyseniz kaldırın ve cihaz rootlu ise öncelikle root explorer ile System/etc/hosts dosyasını silin.
Sonra luky patcher yukleyin ve araclar/reklam engelle seçeneğini kullanın işe yaramasi gerekir.
Aslinda format attiysaniz cihazda sorun kalmamasi gerekir.

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

• Beğen
Tepkiler: baskahmet ve kralberk13

TeufeL-07

Üye
    Konu Sahibi
Launcherler aracılığı ile böyle bir virus bulaşaçağını sanmiyorum.
Freestore gibi bir uygulama yuklediyseniz kaldırın ve cihaz rootlu ise öncelikle root explorer ile System/etc/hosts dosyasını silin.
Sonra luky patcher yukleyin ve araclar/reklam engelle seçeneğini kullanın işe yaramasi gerekir.
Aslinda format attiysaniz cihazda sorun kalmamasi gerekir.

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

Cihazı fabrika ayarlarına dönürdüm, hard reset attım, rootladım, room attım. Hala sorun devam ediyorduki neden olduğunu çözdü. Sorun launcherler değil launcherleri yüklediğim komşunun internetiymİş. Aynı ağa bilgisayarla bağlandığımda ondada takır takır saçma sapan sekmeler açmaya başlad. Sorun %100 bağlandığım ağda. Bunu nasıl çözerim ? Birde çözdükten sonra etc klasörünü root explorerle sildikten sonra ad away kullanmasam bile sorunum geçermi ? Yardımcı olduğun için çok teşekkürederim.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Etc/hosts silip luky patcher ile reklam engellemesi yap işe yaraması gerekir.
Yada firefox kullanip reklam eklentisini kur.

afer459

afer459

Üye
Aynen reklamdır 100%

TeufeL-07

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar sorun bağlandığım ağda. Etc host dosyasını silip ad awayıda devre dışı bıraktıktan sonra başka ağa bağlandığımda bilgisayardada telefondada sorun düzeldi.

snapdroid

snapdroid

Üye
Mübarek bazı programlar durduk yere reklam hortlatiyo bildirim çubuğunda reklam çıkarsa reklama uzun bas uygulama bilgilerine gir ordan kafana göre yazp.
Sistem prog. Ise fabrika ayarlarına al verileri sil vs. Yap
Bizim arkadaş Reklamlı minecraft kurmuştu öyle hallettim

Üst Alt