Faturalı Başlangıç Paketi gerçekten bu kadar ucuz mu? (9 TL)

Sponsorlu Bağlantılar

semih01sem

semih01sem

Üye
    Konu Sahibi
Başlangıç Paketi gerçekten bu kadar ucuz mu? (9 TL)
Hattımı Turkcell'den Avea'ya taşımak istiyorum. 9 TL'ye 100 DK/100SMS/100MB veriyor. Aradım sordum ek ücret yok dediler. Halen inanamıyorum da bu işte bir pislik var mı tecrübesi olanlar?

Serdeha

Serdeha

Üye
Öyle fazla birşey vermiyorlar ki sadece konuşma yönünden iyi :) interneti desek eğer akıllı telefon varsa elinde 100 mb kendi 1 saate harcar zaten :( Güvenebilirsin problem olmaz.

• Beğen
Tepkiler: semih01sem
KELGER

KELGER

Üye
turkcell 30 dk ve 100 mb ilk gün bedava verdi

İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
100 dk öyle çabuk biter ki şaşar kalırsın dostum. Dk.lar saniye olarak düşmüyor. 6 sn. Den sonra (mesela 15 sn. konuştun) 1 dk. yazıyor. 69 sn. konuştun 2 dk yazıyor.

canko13

canko13

Üye
Türkcell pahalı avea daha uygun .avea heryönden daha avantajlı.

• Beğen
semih01sem

semih01sem

Üye
    Konu Sahibi
100 dk öyle çabuk biter ki şaşar kalırsın dostum. Dk.lar saniye olarak düşmüyor. 6 sn. Den sonra (mesela 15 sn. konuştun) 1 dk. yazıyor. 69 sn. konuştun 2 dk yazıyor.

Dakika ücretlendirme periyodu 6 saniyeymiş. Turkcell'de 100 dakikayı bitiremediğim oluyor ve sadece 100 dakikayı 10 liraya veriyorlar. Ücretlendirme periyodu 1 dakika.

İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
O zaman güzelmiş, tabi sana kalmış karar. Kriterlerin arasında pil tüketimi önemlisi ise bunu da dikkate alman lazım ; ist. İçi Avea'nın pili bittiğinde turkcell ve Vodafonenun şarjı %36 civarı kalıyor (Eğer aynı baz istasyonuna sabit duruyorsun gün boyu önemli değil, çünkü Avea'nın baz istasyonları daha az olduğu için hareket halinde birinden diğerine geçerken bağlanmak için daha çok pil harcar diyorlar.)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Direk link vermek yasak mı? Eğer yasası telefondan nasıl link veriliyor?

• Beğen
semih01sem

semih01sem

Üye
    Konu Sahibi
O zaman güzelmiş, tabi sana kalmış karar. Kriterlerin arasında pil tüketimi önemlisi ise bunu da dikkate alman lazım ; ist. İçi Avea'nın pili bittiğinde turkcell ve Vodafonenun şarjı %36 civarı kalıyor (Eğer aynı baz istasyonuna sabit duruyorsun gün boyu önemli değil, çünkü Avea'nın baz istasyonları daha az olduğu için hareket halinde birinden diğerine geçerken bağlanmak için daha çok pil harcar diyorlar.)
Çok teşekkür ederim bu bilgi için. Sabah telefon evden %100 olarak çıkıyor, eve girdiğimde %80 civarı kalıyor :) Anlaşılan %50 ile döncez eve :) Sorun değil gibi görünse de Avea'da doldur boşalt daha fazla olacağı için pilin ömrü daha çabuk bitecek anlaşılan. Hayırlısı ne diyelim.

Bu arada geçiş sürecindeyim. Herkese teşekkürler :)

KELGER

KELGER

Üye
hem avea hem faturalı iki yanlış bir arada

• Beğen
Tepkiler: Gofrettin115 ve İbrahimakinci
İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Turkcell de SUPER OLAY paketi var. 20 tl. Faturasız, 400 dk her yöne+1000 sms her yöne+ 1 gb internet. Bence çok uygun. Tabi swn bilirsin kendi durumunu öğrenci misin yani 10 yada 20 farkı bir ayda çok fark mıdır sana kalmış. Ama faturalı hiç tavsiye etmem yıllarca tüm operatörleri ve ttnet, Superonline da dahil hepsini görmüş biri olarak, şunu öğrendim; faturalı olursan bi şekilde mutlaka yaslıyorlar. Başta söyleneb vaatlerin hepsi reklam stratejisi...:close_tema:

hasim38

hasim38

Üye

Gunumuzdeki telefonlarda 3000 mah bataryalar varken (iphone hariç ) çok sorun olmayacaktır pil :D