diş teli taktırıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

psyconaut

Üye
    Konu Sahibi
diş teli taktırıyorum
Merhaba yakın zamanda diş teli için randevu alıyorum doktorla göruştüm ama bazı sorularım var ne kadar sürede takılıyor takılırken ağrı oluyor mu dişlerimizi fırçalayabilecek miyiz ?

byAndroid

byAndroid

Üye
Bende var 5-10 dk içinde takılır. Takılırken acı yok. Takildiktan sonra 15 gün çorba yiyebileceksin sadece çünkü dişlerin hassasiyet kazanacak ve sert şeyler yiyemeyeceksin. Sonra alışıyor ama. Benim bu 4. Ay yeni takıldı sayılır. Telde bişey yok asıl olay lastik kullanımı. Lastik verirse işin kötü(dün muayenem vardı doktor abla fircaladi hatta beni lastikleri takmadığım için) . Dişlerini fircalayabilirsin tabikide hatta mecbur yoksa dişlerin çürümeye başlar yemek artıkları çok kalıyor telde özellikle pirinç. Bi sıkıntı olursa bana gel

psyconaut

Üye
    Konu Sahibi
Bana bir buçuj iki yıl kadar falan kalıcak dedi benim alt çenem gerideymiş üst dişlerle alt dişler arası yatay mesafe normalde 2 mm olmalıymış ama bende 8-9 mm falanmış diş teliyle 4 mm falan olabilirmiş normalde çene cerrahisi gerekiyormuş bana bi de doktor bana seçenek sundu bi kilitli tel bi de lastikli tel ben kilitli taktırıcam kontroller ne kadar zamanda oluyor ilaç yazıyor mu

byAndroid

byAndroid

Üye
Bende en az 1 yıl takicam senin sorunun benzeri bende var ama tam dersi benim üst çene geride ve onu öne çekmeye çalışıyoruz :D çene de sıkıntı varsa zaten lastik mecburen kullanıyorsun. Kilitli tel nasıl bilmiyorum. Kontroller genelde ayda bir oluyor bazen 1.5 aya da çıkabilir değişiyor. Her kontrolde telleri değiştiriyor.
Çene sorununu geçtim tek dişimde eksik çene sorunu çözdük diyelim dişlerim tam oturmuyor şuanda zaten onları oturtmaya çalışıyoruz

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Kendine bakman iyidir acı neyse çek.

psyconaut

Üye
    Konu Sahibi
Peki diş teli takılıyken herhangi bir dişim çürürse veya yirmilik dişle ilgili bir sorun olursa teli çıkarıp o sorun giderilip tekrar mı tel takılıyor

byAndroid

byAndroid

Üye
Peki diş teli takılıyken herhangi bir dişim çürürse veya yirmilik dişle ilgili bir sorun olursa teli çıkarıp o sorun giderilip tekrar mı tel takılıyor
Büyük ihtimalle öyle olur ben düzenli olarak fircalamaya çalışıyorum Şuan lık sıkıntı çıkmadı

Üst Alt