Yardım iPhone 5 iOS 8.3 fazla kasıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

sekajmer

sekajmer

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 5 iOS 8.3 fazla kasıyor.
Bir kaç gün önce iPhone 5 aldım . iOS 8.3 ile geldi.
Uygulama açmakta veya oyunlarda sorun olmuyor gayet stabil ve hızlı Çalışıyor.
Fakat uygulama geçişlerinde sadece animasyonlarda kasıyor .
Ikinci olarak bildirim merkezi ve denetim merkezinde takılma oluyor.
Bulanıklığı kapattığımda sorun tamamen çözülüyor . Fakat görüntü hoş olmuyor.
Oyun oynayanlar bir Fps ( saniyedeki kare Hızı ) düştüğünde olan şeyin aynısı oluyor .
iTunes'tan sıfırlama Yaptım fakat hala devam ediyor .
Donanımsal bir problem olabilir . Temizlenme ile düzelebilir.
Benim düşüncem GPU( grafik işlemci ) da sorun olabileceği . Çünkü sadece görsellik isteyen yerlerde kasıyor . Öneriniz nedir ?
Cihazın garantisi yeni bitti.

SpyChef

SpyChef

Üye
Yine servise gidin ve danışın derim. Daha fazla geç olmadan bu işlemi yapın

alical33

alical33

Üye
iTunes üzerinden temiz kurulum yapmayı dene güncellemeyi telefon üzerinden yaptıysan

sekajmer

sekajmer

Üye
    Konu Sahibi
Hiç biri çözüm olmadı. Yine de Teşekkürler sanırım donanımda bir sorun var:)

legolas29

legolas29

Üye
iOS sürümü arttıkça performans Düşüyor

0MG90

0MG90

Üye
Bir süre sonra bu kasmalar normal olacak alışman lazım veya telefonu direk sat.

legolas29

legolas29

Üye
Benim cihaz iPod touch 5 hocam 8.2 de duruyor valla şuan normal işte daha da güncellemem telefon alırsam da 5s den aşağı almam geç olsun iyi olsun telefon

3onur5

3onur5

Üye
benimde iphone 5 im var youtube a girip video müzik vb. falan dinlerdim 8.3 ten sonra aşırı kasmaya başladı tam ekran yaptıgım zaman 3-4 sn ekran kararıyo ve sonra video yu tam ekran görebiliyorum bi nevi pazarlama taktiği yeni apple lardan alalım diye :D

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
iPhone 5/s bundan sonraki güncellemeleri yapmasın. İnfaz güncellemeleri olacak.

0MG90

0MG90

Üye
İnfaz ne ya sanki telefon çökecek
Kasacak işte

sekajmer

sekajmer

Üye
    Konu Sahibi
4,4s gibi uygulama açılışları yavaş olsa anlarım. oyunda kassa onu da anlarım ama sadece geçiş animasyonlarında kasıyor. saydamlığı kapatınca hiçbir sıkıntı olmuyor :) Tuhaf bir durum

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
4,4s gibi uygulama açılışları yavaş olsa anlarım. oyunda kassa onu da anlarım ama sadece geçiş animasyonlarında kasıyor. saydamlığı kapatınca hiçbir sıkıntı olmuyor :) Tuhaf bir durum
Şimdi ben daha önceden 6 Plus kullandığım zamanlar forumda çok fazla animasyon var yavaşlatıyor dediğimde yanlış anlaşılıyordu. Tabi bir süre sonra alıştımda sizdekide öyle bir durum olabilir. Sonuçta bu cihaz iOS 6 cihazı yerinizde olsam 4s'i gördükten sonra 7'den üstüne çıkmazdım.

sekajmer

sekajmer

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi ben daha önceden 6 Plus kullandığım zamanlar forumda çok fazla animasyon var yavaşlatıyor dediğimde yanlış anlaşılıyordu. Tabi bir süre sonra alıştımda sizdekide öyle bir durum olabilir. Sonuçta bu cihaz iOS 6 cihazı yerinizde olsam 4s'i gördükten sonra 7'den üstüne çıkmazdım.
görsel olarak 8 ve üstünden hoşlanıyorum. sanırım en doğrusu 5s e geçmek olacak :)

silivriserdar

silivriserdar

Üye
görsel olarak 8 ve üstünden hoşlanıyorum. sanırım en doğrusu 5s e geçmek olacak :)
Bende bir hata sonucu iOS 7.1.2 jeal breakli sürümden iOS 8.3'e Geçmek zorunda kaldım. Bende de bazı uygulamalardan atıyor. iOS 7.1.2 de wife çekim gücü ve bağlanma süresi daha kısaydı iOS 8.3 ile daha geç bağlanıyor. Şimdi 4 gözle iOS 8.3 sürüme jeal break çıksın diye bekliyorum.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Stabil iOS 8 surumunde jailbreak bulursan kal bence. iOS 9 iPhone 5'i bitirme versiyonu olacak buyuk ihtimal.

sekajmer

sekajmer

Üye
    Konu Sahibi
Bende bir hata sonucu iOS 7.1.2 jeal breakli sürümden iOS 8.3'e Geçmek zorunda kaldım. Bende de bazı uygulamalardan atıyor. iOS 7.1.2 de wife çekim gücü ve bağlanma süresi daha kısaydı iOS 8.3 ile daha geç bağlanıyor. Şimdi 4 gözle iOS 8.3 sürüme jeal break çıksın diye bekliyorum.
sanırım 8.3' e çıkmayacak. 8.4' e artık bende bekliyorum
Stabil iOS 8 surumunde jailbreak bulursan kal bence. iOS 9 iPhone 5'i bitirme versiyonu olacak buyuk ihtimal.
İphone 5 daha ne kadar güncelleme desteği alacak ?

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
iOS 9 son güncellemesi.

Üst Alt