Lütfen Yardım Edin Nexus 7 bilgisayara bağlanmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

merakliseyit

Üye
    Konu Sahibi
Lütfen Yardım Edin Nexus 7 bilgisayara bağlanmıyor
Merhaba

Tabeletimi root ve unlock yaptım.Daha sonra slimrom autodroid yükledim.Yükledikten sonra bilgisayarı görmemeye başladı.Ne açıkken ne kapalıyken nede bootloader mod ta bilgisayarı görmüyor.Arkadaşımdada nexus 7 var aynı romu onada yükledik aynı bilgisayarda onunki bağlanıyor benimki bağlanmıyor.Yüklerken yaptığım tek fark benimkinde TWRP kullanarak Wipe/Advantage Wipe/dalvik,system,cache,data,internal storage ve factory reset yaptım.Onunkinde sadece dalvik system ve cache i wipe ettim. Sanırım silmemem gereken bişeyler silidm ve şu anda bilgisayar görmüyor.Usb bellek takınca çalışıyor veri transferi yapıyorum ancak bilgisayara bağlayamıyorum.LÜTFEN YARDIMCI OLUN...

Daha önceki nexus 7 imdede buna benzer bişey gelmişti başıma ancak ozaman usb de çalışmıyordu ve açıkken şarjda olmuyordu sadece kapalı konumda şarj oluyordu.Servise götürdüm şarj bölümü arıza yapmış dediler iade aldılar.Şimdiki tabletimde açık kapalı şarj oluyor usb okuyor usb veri transferi yapıyor.Sorun nerede ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun

Invoke

Invoke

Üye
TWRP'den yaptığın işlemle hiç alakası yok durumun. Clean flash yapmışsın daha iyi. PC'den şarj da mı olmuyor?

Sürücüler yüklü değildir derdim ama öncesinde çalıştığına göre yüklüdür.
Ayarlar>Depolama>USB bilgisyar bağlantısı>MTP seçilidir zaten ama tiki kaldırıp tekrar seçin.
Farklı kabloyla farklı usb portunda deneyin.

merakliseyit

Üye
    Konu Sahibi
TWRP'den yaptığın işlemle hiç alakası yok durumun. Clean flash yapmışsın daha iyi. PC'den şarj da mı olmuyor?

Sürücüler yüklü değildir derdim ama öncesinde çalıştığına göre yüklüdür.
Ayarlar>Depolama>USB bilgisyar bağlantısı>MTP seçilidir zaten ama tiki kaldırıp tekrar seçin.
Farklı kabloyla farklı usb portunda deneyin.

Öncelikle vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim.2 kablom var ve 2 side orjinal kablo kaldıki samsung telefonumda deniyorum kablolar çalışıyor.Farklı usb portuda denedim. usb 2,0 usb 3,0 fark eder diye onlarada dikkat ettim depolamadan mtp seçtim olmadı diğerini seçtim olmadı tikleri kaldırdım olmadı tekar mtp yaptım olmadı.Driver lar yüklü çünkü arkadaşımın nexus 7 sinede aynı romu yükledik onunki sorunsuz bağlanıyor.Problem nerdedir bi türlü anlamadım?????

Invoke

Invoke

Üye
Valla kusura bakma ama ben de anlamadım. :/

merakliseyit

Üye
    Konu Sahibi
Valla kusura bakma ama ben de anlamadım. :/

Şarj soketi bozuk desem şarj oluyor usb bellekten veri transfer ediyor bu durumda soket bozuk değil öyle değilmi? Bilgisayarla arasında bir husumet var ama çözemedim gitti

kanat_58

kanat_58

Üye
Stock romu tekrar yükle tekrardan custom romu yükleyip arkadasinkine yaptiginin aynisini kendi telinede yap

merakliseyit

Üye
    Konu Sahibi
Stock romu tekrar yükle tekrardan custom romu yükleyip arkadasinkine yaptiginin aynisini kendi telinede yap

Usb den twrp kullanarak yükledim hatta bilgisayara bağlanıyorken yüklü olan romun yedeği vardı onu geri attım yine bağlanmadı