[Yardım]Termal macun sürmeden önce yapılması gerekenler ?

Sponsorlu Bağlantılar

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
[Yardım]Termal macun sürmeden önce yapılması gerekenler ?
Arkadaşlar yaklaşık 4 ay önce imzamda ki sistemi topladım. İşlemci i5 4690K ancak O.C'siz ve stok fanla kullanıyorum. Bugün fanı kaldırıp baktım termal macun harap olmuş gibi duruyordu. Vatandan termal macun alıp sürücem fakat doğal olarak eski macun işlemcinin üzerinde ve fanın altında yapış yapış duruyor. Bunları temizlemenin kolay yolu nedir ?

Luck Star

Luck Star

Üye
Kolonya + pamuk ile veya kurumuş peçete ile silebilirsin. Kesinlikle çıplak elle sürme , elinde yağ bulunduğu için zararı dokunur. aynı şekilde işlemci fanı soğutucu borularına da dokunmamak gerekir.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Anladım. Macunun siparişini verdim. Geldiğinde temizlerim o şekilde.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Macun olarak ne sipariş ettiniz
Ben zalmanın kolay sürülebilen macunu aldım
50 derecenin üstünü görmüyorum (8350 işlemci ,hyper tx3 evi soğutucu)

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Macun olarak ne sipariş ettiniz
Ben zalmanın kolay sürülebilen macunu aldım
50 derecenin üstünü görmüyorum (8350 işlemci ,hyper tx3 evi soğutucu)

Bu arada eldiven kullanırsam sıkıntı çıkmaz dimi ? Veya kullanmazsam sıkıntı çıkar mı ? İnternette çok görüyorum işlemci, soğutucu, ekran kartı gibi parçalara çıplak elle elliyor herkes. Olmazsa macunu uygulamadan önce elimi temizlerim. İşlemcide statik elektrik sonucu çıkabilecek bir sorunun olabileceğini sanmıyorum..

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
sakın elinizle sürmeyin hava boşluğu kalıyor
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
bu videoda nasıl sürerseniz nasıl sonuç alırsınız anlatılıyor ben de bundan var

Siycey

Siycey

Üye
Kağıt havluyla silebilirsin ben işlemciyi yıkamıştım direk şuan hala aynı işlemci sayesinde atıyorum bu mesajı bide ne kadar ince sürersen o kadar etkisini görürsün.

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
şu işi bilgisayarcılar kaça yapar?

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Kağıt havluyla silebilirsin ben işlemciyi yıkamıştım direk şuan hala aynı işlemci sayesinde atıyorum bu mesajı bide ne kadar ince sürersen o kadar etkisini görürsün.
700 liralik işlemciyi suyun 5 metre yanına bile yaklaştirmam :gul:
şu işi bilgisayarcılar kaça yapar?
5-10 liradan fazla degildir..
Bu arada arkadaşlar Vatanın internet şubesinde çıkan bi problem nedeniyle o macunu alamadım.

bu macundan sipariş verdim.

Üst Alt