S3 suyla temas ?

Sponsorlu Bağlantılar

By_Efe

Üye
    Konu Sahibi
S3 suyla temas ?
Arkadaşlar telefonum tezgah üstünde duruyordu. Lavabodan su gelmiş ben yaklaşık 10-15 dk sonra farkettim sanırım. Kamera kısmı altta kalacak şekilde duruyordu. Telefonu elime aldıgımda baya su almıştı. Aldım elime arka kapağı açtım bataryayı çıkarttım. Sim kartı microsd kartı çıkarttım bi buzdolabı poşedine bataryayla birlikte koyup kaybolacak şekilde pirinç ekledim ve ağzını bağladım. Sonra gözüme sim kart ilişti. Alt çip kısım hafif siyahımsı olmuş. Acaba kısa devre felan mı yaptı ? Yani muhtemelen bi kısa devre söz konusu gibi çünkü telefon kapanmıştı elime aldığımda. Önerileriniz neler ?

The Pancar

The Pancar

Üye
2 gün pirinçte dursun

• Beğen
Tepkiler: By_Efe

jongass

Üye
Aynen iki gun pirincte beklet, su ile temasta ani müdahale onemlidir biraz gec kalmissiniz ama yine de kesin konusmamak lazim telefonunuz çalışabilir

• Beğen
Tepkiler: By_Efe

By_Efe

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar pirinçte bekledi telefon. Şimdi çıkardım ve denedim açıldı ama dokunmatik çalışmıyor ne yapabilirim ?

Ekranda herhangi bişey yok. Herşey gayet normal sadece dokunmatikte dokundugumda algılamıyor

Edit: Yeniden başlattım telefonu. Dokunmatik kısmen gecikmeli olarak çalışıyo. Müzik açmaya çalıştım. Müzikleri oynatıcıdan açtım ve 4 dklık müziği 30 saniyede çalıyomuş gibi gözüküyo. Ses yok zaten ama şöyle bi durum var süre olarak 5-10-15 olarak ilerliyo. yani her saniye çalması gereken şeyi 5e saniyeyle çalmaya çalışıyor. sim kartı okumuyo
şarja taktığımda dokunmatik çalışmıyo
Wifi çalışıyor kamera çalışıyo diğer tüm aksamlar gördüğüm kadarıyla aktif şekilde çalışıyor. Ha bide bu s3 alttaki dokunmatik geri ve seçenek tuşuda çalışmıyor.

Önerileriniz nedir arkadaşlar

Son düzenleme:

By_Efe

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar her işlemden sonra bıraktım telefonu tekrar pirincin içine. Şuanda bi sıkıntı yok hoparlör çalışıyor dokunmatik sorunsuz çalışıyor. Eski haline döndü. Yaklaşık 30-35 saat pirincin içinde bekledi. Şuan normal birşekilde çalışıyor

Teşekkürler

The Pancar

The Pancar

Üye
Arkadaşlar her işlemden sonra bıraktım telefonu tekrar pirincin içine. Şuanda bi sıkıntı yok hoparlör çalışıyor dokunmatik sorunsuz çalışıyor. Eski haline döndü. Yaklaşık 30-35 saat pirincin içinde bekledi. Şuan normal birşekilde çalışıyor

Teşekkürler
artık daha dikkatli olursunuz :) ucuz atlatmışsınız

By_Efe

Üye
    Konu Sahibi
artık daha dikkatli olursunuz :) ucuz atlatmışsınız

Valla pek ucuz atlatamadım sanırım. Şuanda ahize ve mikrofonda sorun var. Ahizeden ses gelmiyo hiç bi yeri aramadıgım halde değişik değişik sesler geliyo. Ek olarak mikrofondanda ses gitmiyor. Sanırım Bluetooth kulaklık kullanıcam bi süre

Bunun yapılması için komple ekranın sökülmesi gerek herhalde

yunus4554

yunus4554

Üye
usta arkadasimda aynisi oldu sen prince koy ve 3 gun daha beklet varya super olur tlin hic bi sorunu kalmaz mikrafn da duzelir aynisi basimizada geldigi icin

Siycey

Siycey

Üye
2 gün prinçte durduktan sonra açılmazsa kısa devre yapmıştır böyle durumlarda anında elektirğini kesmek gerekiyor telefonun.