Fotoğrafçılık Dünyasının Beklediği DSLR Makinalar

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Fotoğrafçılık Dünyasının Beklediği DSLR Makinalar
Profesyonel fotoğraf makinelerindeki rekabet, ilerleyen günlerde daha da artabilir.

Mobil cihazlardaki kamera çözünürlüğü ve kalite standartları geliştikçe, DSLR fotoğraf makineleri de aradaki farkı korumaya çalışıyor.

Fotoğrafçılık denildiğinde akla gelen makina grubu olan DSLR makinalar gelişen teknolojiden payı düşeni aldığını söylebiliriz. Artık daha kaliteli lensli makinalar, objektifler ve daha bir çok aksesuar görmek mümkün.

Fotoğrafçılığa gönül vermiş kullanıcıların yeni model ve teknolojileri yakından takip ederken, cihazlar arası tercih yapmak oldukça güç bir hal almış durumda. Etkinlik ve fuarlar, tanıtımlar derken kullanıcıların gözü kulağı önümüzdeki bahar ve yaz aylarına odaklanmış durumda.

2015 yılının ilk haberi alanında lider bir konuma sahip Nikon‘dan gelmişti. Nikon D5500 18-55 mm VR II lensli modeli Şubat ayı itibariyle raflardaki yerini almıştı. Giriş seviyesi bir DSLR olan modelin piyasa satış fiyatı ise 1000 dolar olarak açıklanmıştı.

Olympus’un bu modeli ile giriş seviyesi ile profesyonelliğin harmanlama yaptığı görüşü hakim. Kullanıcıların profesyonel çekimin yanı sıra, taşınabilirlik ve diğer faktörleri de gözardı etmediği bir gerçek. Olympus, 1100 dolar fiyatı ile Şubat 2015’de meraklıları ile buluşmuştu.

Samsung NX500 modeli fiyatı ve özelikleri bakımından tüketici dostu olarak lanse ediliyor. Segmentinde bulunan modeller ile ciddi bir rekabet içinde olması beklenen model, Mart ayında satışa çıkmıştı. 800 dolar olarak belirtilen fiyat özellikleri göz önüne alındığında oldukça ekonomik denilebilir.

Pentax K-S2 modeli ise yine Mart ayı içerisinde bütçe dostu olarak lanse edilmişti. PRIME M IIGörüntü İşleme Motoru, 20.1 MPAPS-C CMOS sensörü bulunan modelin piyasa fiyatı yaklaşık700 ile 800 dolar arası değişiyor.

Daha iyi sürekli çekim performansı ve dahili Wi-Fi gibi özellikleri barındıran modelin D7100 ile arasında çokta fark olmadığını belirtmemizde fayda var. Aslında küçük rötuşların yapıldığı modelin, fiyat açısından pahalı olduğu meraklıları tarafından dile getiriliyor. Nisan ayı itibariyle raflarda 1200 dolar fiyat ile satışa sunulması bekleniyor.

Alışılmış tasarımın dışında bir yaklaşım ile tasarlandığı konuşulan model, Canon markası ile bütünleşen kullanıcıların merakla beklediği bir model. Fiyat konusuna ek olarak barındırdığıdonanım özellikleri ile adını sıkça duyacağımız modeller arasında. Nisan ayı itibariyle tüketicisi ile buluşacak olan modelin 850 dolar fiyat ile satışa sunulması bekleniyor.

• Beğen
Tepkiler: boran9999

kanat_58

kanat_58

Üye
Tesekkurler hepsi çok güzel fakat sadece bakmakla yetinebilirim ahh! Param olsa da alsam bir tane

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Tesekkurler hepsi çok güzel fakat sadece bakmakla yetinebilirim ahh! Param olsa da alsam bir tane
Rica ederim, ancak uygun fiyatlı DSLR makinalar konusunda daha detaylı bir araştırmam daha olacak. Haberde de ipuçlarını vermeye çalışmıştım, ilerleyen günlerde Nikon, Canon ve daha bir çok lider firma uygun fiyatlı DSLR makina modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Umarım sizde istediğiniz modele sahip olursunuz. :cool

kanat_58

kanat_58

Üye
İNSALLAH

• Beğen
boran9999

boran9999

Üye
Sevgili Nextman Deyatlı araştırmalarını merakla bekliyorum inş. yeni başlamayı düşünen rkadaşlara yardımcı olur. Ben daha çok makinalardan fazla lenslerle ilgiliyim :) Konuya elimden geldiğince her konuda yardımcı olurum sevgiler.

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Sevgili Nextman Deyatlı araştırmalarını merakla bekliyorum inş. yeni başlamayı düşünen rkadaşlara yardımcı olur. Ben daha çok makinalardan fazla lenslerle ilgiliyim :) Konuya elimden geldiğince her konuda yardımcı olurum sevgiler.
Teşekkürler üstadım, lens konularına da ağırlık veririz :cool ancak makina tercihleri konusunda bir rehber de sizden bekleriz, oldukça başarılı çalışmalarınız var.
:oke:

• Beğen
Tepkiler: boran9999

Üst Alt