Özgecan Aslan

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Değerli Arkadaşlarım
Şeriat kanunları rayından çıkmış sistemi tekrar rayına sokmaz. Uygulanmayan yasaların durumu ayrıdır, Varolan durumu yönetememek ayrı. Bu nedenle şimdiye kadar şeriat gelsin diye farklı mecraları harekete geçirmek isteyen grupların da istekleri herkes tarafından bilinmektedir. Yasalar insanları ve toplum düzenini korumak için varolsa da uygulamayan yine insandır.

Eğitim, Eğitim, Eğitim. Dinimizin eşsiz Ahlak ve Sevgi zenginliğini içinde barındırmayan insanlara Şeriat'ın Power versiyonunu da getirseniz değişen bir durum olmaz.
Çok basit bir örnek de düşünün. Kısasa Kısas suçların önlenmesine yeterli olmaz. Şeriat'ın olduğu ülkeler güllük gülistanlık mı sanıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy ve 0MG90

KayraBey

KayraBey

Üye
Değerli Arkadaşlarım
Şeriat kanunları rayından çıkmış sistemi tekrar rayına sokmaz. Uygulanmayan yasaların durumu ayrıdır, Varolan durumu yönetememek ayrı. Bu nedenle şimdiye kadar şeriat gelsin diye farklı mecraları harekete geçirmek isteyen grupların da istekleri herkes tarafından bilinmektedir. Yasalar insanları ve toplum düzenini korumak için varolsa da uygulamayan yine insandır.

Eğitim, Eğitim, Eğitim. Dinimizin eşsiz Ahlak ve Sevgi zenginliğini içinde barındırmayan insanlara Şeriat'ın Power versiyonunu da getirseniz değişen bir durum olmaz.
Çok basit bir örnek de düşünün. Kısasa Kısas suçların önlenmesine yeterli olmaz. Şeriat'ın olduğu ülkeler güllük gülistanlık mı sanıyorsunuz.

Kesinlikle katılmıyorum...

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Kesinlikle katılmıyorum...
Katılmadığını biliyorum zaten kardeşim, katılman için söylemedim bana sadece son söylediğime belki örnek verirsin diye söyledim.

0MG90

0MG90

Üye
Değerli Arkadaşlarım

Helal olsun.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
zombaka

zombaka

Üye
Değerli Arkadaşlarım

katılıyorum hatta hemen hemen aynı şeyleri düşünüyorum ama senin kadar güzel yazamıyorum

• Beğen
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Değerli Arkadaşlarım

Bu sistemin rayından çıktığını kabul ediyorsun yani, değişim şart :D

• Beğen
Tepkiler: Dede
zombaka

zombaka

Üye
ama şeriat şarampole yuvarlandı siz zannediyomusunuz kı şerıat gelirse ülke gül bahçesi olcak ondan sonra duyarsınız alevi ateist eşcinsel olduğu için ramazanda oruç tutmadığı için linç edilenleri öldürülen insanları hatta ben şeriat ı eleştirdiğim için bile idam edilebilirim bende müslüman ım ama realist bir insanım

KayraBey

KayraBey

Üye
ama şeriat şarampole yuvarlandı siz zannediyomusunuz kı şerıat gelirse ülke gül bahçesi olcak ondan sonra duyarsınız alevi ateist eşcinsel olduğu için ramazanda oruç tutmadığı için linç edilenleri öldürülen insanları hatta ben şeriat ı eleştirdiğim için bile idam edilebilirim bende müslüman ım ama realist bir insanım
İmanını kontrol et. Şeriat hakkında hiç bir bilgin yok zaten. Boş boş konuşuyorsun

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy
Emrgncy

Emrgncy

Üye

• Beğen
Tepkiler: Dede
KayraBey

KayraBey

Üye
Abi ellerinden öpüyorum ve susuyorum. Bu konuya başka mesajım olmayacak.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bu sistemin rayından çıktığını kabul ediyorsun yani, değişim şart :D
Dünya'da rayında olan bir sistemin görürseniz örnek vermeniz için söyledim kardeşim. Neyse :) sonuç olarak herkes herşeyin gönlünce olmasını ister ancak şeriat öyle kolay kolay kabul edilebilecek bir sistem de değil. Çünkü bu sistemi de Dünya'da kendi ideolojilerine alet eden bir çok topluluk mevcut.

Sonuç olarak :türkiye1:Türkiye Cumhuriyeti:türkiye1: Laik demokratik sosyal bir hukuk devleti olmaya devam edecektir.:turkiye:

• Beğen
Tepkiler: Bay H
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Dünya'da rayında olan bir sistemin görürseniz örnek vermeniz için söyledim kardeşim. Neyse :) sonuç olarak herkes herşeyin gönlünce olmasını ister ancak şeriat öyle kolay kolay kabul edilebilecek bir sistem de değil. Çünkü bu sistemi de Dünya'da kendi ideolojilerine alet eden bir çok topluluk mevcut.

Sonuç olarak :türkiye1:Türkiye Cumhuriyeti:türkiye1: Laik demokratik sosyal bir hukuk devleti olmaya devam edecektir.:turkiye:

Ben şeriat gelince her şeyin dört dörtlük olacağını savunan biri değilim, şeriatın insanlar ve yöneticilerin hayatında, yaşantısında yer bulması ile düzeleceğini savunurum, bu da ancak ahlaki eğitimle mümkündür. O zaman yöneticilerde Hz. peygamber'in güvenilirliğini, Hz. Ebubekir'in sadakat ve cömertliğini, Hz. Ömer'in adaletini, Hz. Osman'ın edep ve hayasını Hz. Ali'nin cesaret ve yiğitliğini görebiliriz...

----------Siyasi Tartışma yaratmaması için yorum düzenlenmiştir.------ Saygılarımla

Tekrardan saygılarımı sunuyorum, varsa kalbini kırdıklarım haklarını helal etsinler..

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Umarım bu yaşadığımız son acı olur. Ve ülkemiz muhassır medeniyetler seviyesinde daha da ilerler. Temel olarak ahlaki eğitim, vatan sevgisini içinde barındıran bireylerin artması dileğiyle.
Bu durumdan sonrası sitemizde siyasi görüşlere girmemesi için. :locked2:

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt