Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Burası yeri değil ama yine de söyleyeyim. Türkçe Cortana yolda olabilir. En yüksek oy alan Türkçe listeden kaldırıldı, bu da geleceğinin habercisi olabilir.

Dostum bizim tahminler tuttu sanırım @papakudioflu :haha:

Bilgi için teşekkürler @Sensation

• Beğen
Tepkiler: erndrdyk, afwerker, zaakaan ve 3 diğerleri

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Burası yeri değil ama yine de söyleyeyim. Türkçe Cortana yolda olabilir. En yüksek oy alan Türkçe listeden kaldırıldı, bu da geleceğinin habercisi olabilir.
Ağzınız bal yesin emi:)Ayrıca cortananın Türkçe olarak erken verilmesi gerçekten wp ye baya bir imaj ve güven kazandırır diye düşünüyorum.Haber için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: kaygisiz43, zaakaan, emz ve 1 kişi daha
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Ağzınız bal yesin emi:)Ayrıca cortananın Türkçe olarak erken verilmesi gerçekten wp ye baya bir imaj ve güven kazandırır diye düşünüyorum.Haber için teşekkürler

Final sürümünde...
Ancak muhtemelen final öncesi belli şehirlerde kısıtlı gruplarla test süreci olacak :tebessüm:

Ali Kemal'i de bakarsınız o gruplardan birinde görürüz :kıskıs:

• Beğen
Tepkiler: zaakaan ve Esendağlı
GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
İşte böyle olur Türk abanması. Harikayız bu konuda. İmdbde de Nuri Bilge Ceylanın filmlerine abanıyor bizim millet süper oluyor :)

• Beğen
Tepkiler: mzcoools

skynet

Üye
Ya Türkçe zor diye listeden kaldırdılarsa :D

Rainesto

Rainesto

Üye
İllegal yollardan oyların çoğunluğu nedeni ile kaldırılmış.
-
-
-
-
-
-
-

Atmasyon yaptım

zbahadir

Üye
Oyların her ne kadar etkisi olsa da dünya genelinde kullanılan dillerin çoğunluğuna gelir Cortana dil desteği. Erken sevinmeyelim hem Türkçe bazı diller gibi kullanımı kolay olan bir değil. Bunu çeviri uygulamalarında görebiliyoruz.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Türkçe kökleri çok eski ve sağlam bir dildir. Dünya genelinde de en çok kullanılan diller arasında yeralıyor arkadaşlar. Sadece Türkiye Türkçesi ile diğerleri arasında biraz farklar var. Çok sevindim bu habere. İnşallah hakkını verebilirler de kaliteli şeyler çıkar ortaya.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: zaakaan
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Bakarsınız bu önümüzdeki bir hafta on gün içerisinde verilecek Preview güncellemesinde TR Cortana da gelir :tebessüm:
Hani kullanıcı istekleri listesinden kaldırılmış olması akla bu ihtimali de getiriyor. :eller: @papakudioflu

• Beğen
Tepkiler: zaakaan ve ogzhnoTr
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Bakarsınız bu önümüzdeki bir hafta on gün içerisinde verilecek Preview güncellemesinde TR Cortana da gelir :tebessüm:
Hani kullanıcı istekleri listesinden kaldırılmış olması akla bu ihtimali de getiriyor. :eller: @papakudioflu
listede 520de olsunda bi deneyeyim bende :eller:

yasiiin97

Üye
Windows 10 TP'nin yeni yapısıyla beraber Cortana yeni ülkelere açılacak denilmemiş miydi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum

ON9

ON9

Üye
Cihaz da eski bir prototip zaten
Hayır benim anlamadığım w7 zamanında mı yapılmış bu cihaz. O zamanlar boyle ekran falan mı vardı? Yok şimdi yapıldı ise logo neden eski. Kafamda deli sorular :S
Cortana nın Türkçesi gelsin diye sabırsızlıkla bekliyorum ama bir yandan da İstanbul ağzı ile konuşamamak yüzünden anlaşılmama sıkıntısı çekeceğimi düşününce ödüm kopuyor :) Malum Sivas'lıyıh.

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll, suyunsesi, ogzhnoTr ve 1 kişi daha
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Yapma özgür heyecan doruk yaptı şimdi, olur mu dersin.

skynet

Üye
Siriye inat erkenden gelecek galiba :D

yasirtaha

yasirtaha

Üye
alfa olmasında betaya alıştık zaten

dakamon

dakamon

Üye
Şöyle siriden daha nitelikli olsun da :D Kapıştırırız :D

Üst Alt