Öneri Samsung Galaxy Note 4 Burn İn Sorunu?

Sponsorlu Bağlantılar

Süper Amoled Ekran Teknolojisinden Memnun Musun?

• Kullanılan toplam oy
    7
omeremre23

omeremre23

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Note 4 Burn İn Sorunu?
Merhaba arkadaşlar; Samsung' un s4 s5 note 3 ve note 4 cihazlarında kullandığı yeni nesil süper amoled ekranlarda burn in sorunu ya da ghost benzeri iz sorunları oluyor mu. Bazı sitelerde oled ekranlarda sürekli bir görüntü durağan kaldığında iz kalıyormuş gibi makaleler okudum. Yeni nesil amoled ekranlarda bu sorun var mı?

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Tam olarak ne demek istediğini anlamadım ama bende bir sorun yok.

@CeRRaNo JoZAeF

xmustx

xmustx

Üye
S3'te de olmadı ki note 3'te olsun ? Bence bu biraz abartılmış bi durum.2 s3 kullandım şu an note 3 kullanıyorum :D

omeremre23

omeremre23

Üye
    Konu Sahibi

Bu biraz kafamı karıştırdı cidden burn gibi bir sorunla karşılaşan varmı?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Amoled ekranlarda ekran tam veya tma yakın bir parlaklıkta aynı görüntüyü uzun süre verirse kalıcı oluyor yani ghistun oluşuyor eğer erken fark edilirse hızlı bir şekilde kırmızı mavi ve yeşil renkler gösteriliyor 1 gün bu şekilde renkler eski hale getirile biliniyor bu ayar ekran koruyucu gibi uzun süre aynı görüntüyü vermeyi engelliyor genelde ejran parlaklığı ile oynarak yapıyor veya disko topu gibi rengarenk görseller gösteriyor

• Beğen
Tepkiler: omeremre23
omeremre23

omeremre23

Üye
    Konu Sahibi
Amoled ekranlarda ekran tam veya tma yakın bir parlaklıkta aynı görüntüyü uzun süre verirse kalıcı oluyor yani ghistun oluşuyor eğer erken fark edilirse hızlı bir şekilde kırmızı mavi ve yeşil renkler gösteriliyor 1 gün bu şekilde renkler eski hale getirile biliniyor bu ayar ekran koruyucu gibi uzun süre aynı görüntüyü vermeyi engelliyor genelde ejran parlaklığı ile oynarak yapıyor veya disko topu gibi rengarenk görseller gösteriyor
hmm peki yeni nesil amoled ekranlarda'da aynı sorun oluşur mu sonuçta o kadar para veriyoruz bu sorunun şimdiye kadar düzeltilmiş olması gerekmez mi?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
hmm peki yeni nesil amoled ekranlarda'da aynı sorun oluşur mu sonuçta o kadar para veriyoruz bu sorunun şimdiye kadar düzeltilmiş olması gerekmez mi?
oluşabilir bunun son nesil ile pek alakası yok amoled panel tipi s3 den beri yani süper amoled aynı fakat çönürlük değişiyor ben note 2 yi 1.5 yıldır kullanıyorum pek bir sorunlar karşılaşmadım hala ilk gün ki gibi renkler canlı
siz yine de uzun süre ekranı açık bırakıp gitmeyin
bu değil ki uzun süre kullanmayın
hayır uzun süre kullanımda bir şey olmuyor aynı görüntüyü zun süre tam parlaklıkta kullanırsanız oluşur statik bir ekranda oluşmaz kullanımınıza bağlı s3 ler de statü bar hiç bir zaman değişmediği içn sorun oluşturuyordu fakat saydan statü baar ile artık o sorunun da önüne geçildi

• Beğen
Tepkiler: omeremre23
omeremre23

omeremre23

Üye
    Konu Sahibi
Yani böyle bir sorun var :(

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
aslında sorun değil koşula bağlı hasar diyelim eğer düzdün kullanısanız hiç bir şey olmuyor örn bazı panellerde ölü pixel sorunu var bazılarında sararma olabiliyor

omeremre23

omeremre23

Üye
    Konu Sahibi
Ona kalsa yere düşse kırılmama ihtimalinden çok kırılma ihtimali var.neden taktın bu kadar anlamadım :)
Zaten düştü geçen 60 cm yüksekten direk yüzüstü betona çakıldı çizik bile olmadı cihaz güzel sağlam ama ben takıntılıyım :D

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ben aldığım günden 2 gün sonra telefonu(note 2) yaklaşık 1.5 metre yükseklikten düştü hemde iki kere (bi daha olmaz diye koydum yine düştü) arka kapağında iki tane
örümcek ağı oluştu

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Ben aldığım günden 2 gün sonra telefonu(note 2) yaklaşık 1.5 metre yükseklikten düştü hemde iki kere (bi daha olmaz diye koydum yine düştü) arka kapağında iki tane
örümcek ağı oluştu
Note 3 ten sonra ki plastiklerde o sorun yok banada olmuştu ace 2 kullandığımda :D

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Merhaba arkadaşlar; Samsung' un s4 s5 note 3 ve note 4 cihazlarında kullandığı yeni nesil süper amoled ekranlarda burn in sorunu ya da ghost benzeri iz sorunları oluyor mu. Bazı sitelerde oled ekranlarda sürekli bir görüntü durağan kaldığında iz kalıyormuş gibi makaleler okudum. Yeni nesil amoled ekranlarda bu sorun var mı?
Teşekkür ederim @teknolojibaranu. Yeni gördüm konuyu kusura bakma. Bu sorun sadece eski plazma tv lerde değil LCD panellerdede mevcut. Ama LCD Paneller daha uzun zaman sonra aynı görüntü kalırsa bundan etkileniyor. Şimdi şöyle bir soruda gelebilir aklınıza, amoled ne? Amoled de bir LCD ekran türü, Zaten değişen ekranın ışıklandırması birde daha ince ve kontras oranın daha fazla olmasıdır. Şu an izlediğimiz LED tv lerin içerisinde olanlar zaten LCD panelleridir. Sadece aydınlatma sistemleri değiştirilip füloransan tipi aydınlatmadan LED tipi aydınlatmaya geçildi. Aradaki fark; füloransanın belli yerlerde olan aydınlatma performansı düşükken LED lambalar daha iyi aydınlatma,daha az enerji,ekranda video oynarken karanlık veya aydınlık olabilecek yerlerde saha iyi performans verir. Baron hoca bilir yada elinizde kitkat samsung note 3 varsa ayarlarda bununla ilgili bir ayar bile vardı. Burdan bakarakta kontrol edebilirsiniz. Şuan rusya kullandığım için çıkmıyor:)

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
omeremre23

omeremre23

Üye
    Konu Sahibi
Lcd ve led panelde burn in gibi sorunların olmadığını biliyorum. Ama amoled ekranlardan emin değilim. Yani bu ekranlarda burn in oluşabilir diyebilir miyiz?

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Lcd ve led panelde burn in gibi sorunların olmadığını biliyorum. Ama amoled ekranlardan emin değilim. Yani bu ekranlarda burn in oluşabilir diyebilir miyiz?
Led ve lcd panel diye 2 farklı panel çeşidi yok. Telfonlarda kullanılanda tv lerde kullanılan panellerde lcd paneldir. Aydınlatma sistemleri led dir. Amoledde daha ince lcd paneldir, kontrast , inceliği ve aydınlatma sisteminden dolayı amoled deniliyor. İşin kötü tarafı bunlardada görüntü sürekli kalırsa panel yanması olur. Ama bir plazma panelden daha geç gerçekleşir yanma.

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Pardon pardon pardon... benim led tv samsungta varmış o ayar, şimdi buldum.

Dediğimiz gibi, led aydınlatmalı lcd panellerdede yanma sorunu vardır.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Şimdi benim note 3te bir fotograf acsam ekran kapanmayi devre disi biraksam amoled yanacak mı?

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Kaç saat devre dışı bırakabiliyorsun?

Üst Alt