Yardım Avea Intouch 4 Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

fadikme

fadikme

Üye
    Konu Sahibi
Avea Intouch 4 Hakkında
Merhabalar. Intouch 4 hakkında birkaç bir şey soracaktım inşallah yardımcı olacak birileri vardır.

Yaklaşık bir hafta önce sıfır aldım. Kamerası dışında güzel geldi gözüme telefon. Arka kamerası sabit modda iyi çekiyor ama hareketli çekimde ve videoda biraz sıkıntılı. Cihazı Avea Launcher ile kullanıyorum. Ama birkaç sorunum var;

1- Bildirim ekranını açtığımda ayarlar kısayollarında ekran döndürme ayarı gibi ayarlar yok ve herhangi bir kısayol bulamadım. Bildirim ekranının özelleştirmesini nasıl yapacağım veya yapılabiliyor mu?

2- Bazen telefon çok kasıyor, özellikle cleanmaster yüklemiştim acayip bir kasma oldu. Önbelleği silebileceğim bir kısayol yok mu? Ayrıca telefonun kasmasından dolayı aldığım yere götürmeli miyim?

3- Seçenekler tuşuna basılı tutup son kullanılan görevleri kaldırdığımda, ana ekrana dönünce geri tuşuna veya ana ekran tuşuna basmama rağmen, ana ekranda seçenekler tuşuna bastığımızda açılan menü açılıyor. Çok sinir bozucu bir durum. Bunun bir çözümü var mı? Yoksa telefonu değiştireceğim.

Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

aliduzgun80

Üye
Telefona sahip değilim ama yinede cevap verim belki işe yarar :)

1- Widgetlere bak varsa orada vardır. Ana ekrana eklersin. Yoksa ekstradan program yüklemen gerekecek onuda ben tavsiye etmem.
2- Cleanmaster saçma bir program görmedim 3-4 ayda bir yükler temiztir kaldırırım. Hem batarya hemde kasma sorunun için greenifyi gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
3-Çözümü bilmiyorum ayarlara bir göz at, olmadı bir telefonu sıfırla.

Bende sana bir soru sormak istiyorum. Bu telefondan benden almayı düşünüyorum.
Çoğu kişi dokunamatiğinde sorun olduğunu söylüyor.Yani iki defa tıklamak falan gerekiyormuş. Sence öyle mi ?

fadikme

fadikme

Üye
    Konu Sahibi
Dostum teşekkürler cevabın için. Bir deneyeceğim ama değişim talep edeceğim servisten. Çünkü gerçekten çok kasıyor cihaz. Hem de kırmızı rengini gönderirler belki.. :D

Sorduğun soruya gelirsek, ben dokunmatik bir sıkıntı görmedim. Ama çok takılıyor telefon. Bundan kaynaklıdır muhtemelen dokunmatik sıkıntısı. Sana kişisel tavsiyem sms atmak vatsapa girmek mail okumak ve arama yapmak dışında bir işlem yapacaksan alma telefonu. Yani oyun oynamayı bir yana koydum internete girmek bile sıkıntı telefonda. Ben tavsiye etmiyorum bir hata ettim aldım. Siz yapmayın :) haaa belki de benim telefonum bozuktur orasını bilemem. Memnun olan da vardır elbette ki.

aliduzgun80

Üye
Arama/Mesajlaşma/Kamera/İnternet haricinde pek kullanmıcaz. 480 TL ye bu telefon çok uygun geliyor.

nev2000

Üye
arkadaşlar siz böyle yazınca elimdeki telefon intouch4 mü diye bakıyorum.
kasam problemi ilk aldığımda bende vardı bunun çözümü gereksiz avea uygulamarını kaldırmak daha sonra lazım olmayan uygulamaları ise dondurmak.
kendi kilit ekranı dahi kasıyor kullanmayın marketten locker indirin kurun ben hilocker kullanıyorum
bu işlem bitince markete girin nova,apez vs indirin ben dodol kullanıyorum kasma bitti
sayfa geçişleri seri olması için geliştirici seçenekleri açın geçiş hızını 0,5 yapın görün hızı
kameradan gayet memnunum tabii gm den geçince fark hissediliyor.
yukarıda yazdıklarım telefon root atmadan yaptıklarım
rootladıkdan sonra ince ayarlar ve xposed ile telefon uçuyor.
ben çok memnunum
internet bağlantısı yavaş demişsiniz ama ben çok memnunum takılmadan youtubeden video izliyorum dosya indiriyorum

Silinen Üye 1978690

Silinen Üye 1978690

Kapalı Hesap
Bendede intouch 4 var senin dedigin sorunlarin hic biri yok kisayola gelince perdeyi asagi indir orada sag ust tarafta menu ikonu var bas oraya kisayollari gorursun .

Üst Alt