Haber İlk Bakışta Yeni Windows 10 ve Yenilikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Hayır tabiki

Hangi 3.mesajdan bahsediyorsun, mobil ve pc görünümde diğer sayfada bir yorum mu atladım :hmmm
yedekleme yapmamıza gerek yok yani bilgisayarımızdaki herşey duruyor yani :)
Hayır tabiki

Hangi 3.mesajdan bahsediyorsun, mobil ve pc görünümde diğer sayfada bir yorum mu atladım :hmmm

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici

Güncelleyince değişiklik olmaz lakin aynı sürüm ve sürücülerle çakışması muhtemel bu nedenle ben sıfır kurulum tavsiye ederim veya virtualbox ile test etmeyi,zira Final sürüm değil sonuçta.

yeminli06

yeminli06

Üye
ben şimdi w10 technical indiriyorum ama nasıl kuracağım ile ilgili video var mı? 4gblık usb bellek var elimde

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
bu kadar dosya nasıl yedeklenir :ehe

bi karar verin :) yoksa daha 230 gb kopyalanıyor
Güncelleyince değişiklik olmaz lakin aynı sürüm ve sürücülerle çakışması muhtemel bu nedenle ben sıfır kurulum tavsiye ederim veya virtualbox ile test etmeyi,zira Final sürüm değil sonuçta.
bende en iyisi virtualbox lie test edeyim

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
abi çok yavaş indiriyor ya güncellemeyi yarım saatte yüzde 1 indirdi sora biraz hızlanır gibi oldu ama

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
windows updateden yaptım
ama ciddi bir kasma var ayarlar açılmıyor ve birazı ingilizce windowsun başlatma hızı düşmüş + açılışta işletim sistemi seçin diyor ve windows 10 ve windows rollback var ben varsayılanı windows 10 yaptım 19 bug buldum şimdilik çok eksik var
ve not hiçbir dosya silinmedi :ehe
ve gereksiz bir kasma var bilgisayar normal açıkken bile kasıyor
windows buttonu çalışmıyor :( :vur
Başlat açılmaz oldu :D
başlat bendede açılmıyor
kastığı için camdan aşaığı atacaktım yemedi :ehe
okadar parayı düşününce
21 inc 1920x1080p
2 adex gtx titan
32 gb ram
Intel Xeon E7-8800 v2

• Beğen
Tepkiler: Rainesto ve Murat Alper
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Arkadaşlar öncelikle bir bilgi karmaşasını düzeltelim.
Kullandığınız sürüm ne olursa olsun update desteğinde güncelleme alabilirseni dosyalarınız silinmez ancak geri yükleme noktası mutlaka oluşturun.
Sistem Update mutlaka yavaş ve sonrasında sorunlu olacağını belirttim, yine belirteyim.
İmkanınız varsa sistem imajınızı Acronis tarzı programlarla alın, sonrasında oluşturduğunuz Win 10 teknik önizlemeyi rahatlıkla kurun.
Acronis yedeklemelerinin nasıl yapıldığına dair Youtube kanalında görsel olarak bulabilirsiniz.

Sistem yavaş diyen arkadaşlara şu kadarını söyleyim. 2GB Ram- i3 2.2 Ghz işlemci 2.5 inç 160 Gb Sata 5400Rpm HDD ile gayet sorunsuz ve oldukça hızlı çalışmaktadır. Sonuçta teknik önizleme Final sürüm değil .

Bu tür riskleri almak istemeyen arkadaşlar VirtualBox üzerinde Pc'de deneyebilirler :oke:

• Beğen
Tepkiler: Yusuf0111_Oğuzhan
Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
Arkadaşlar öncelikle bir bilgi karmaşasını düzeltelim.
Kullandığınız sürüm ne olursa olsun update desteğinde güncelleme alabilirseni dosyalarınız silinmez ancak geri yükleme noktası mutlaka oluşturun.
Sistem Update mutlaka yavaş ve sonrasında sorunlu olacağını belirttim, yine belirteyim.
İmkanınız varsa sistem imajınızı Acronis tarzı programlarla alın, sonrasında oluşturduğunuz Win 10 teknik önizlemeyi rahatlıkla kurun.
Acronis yedeklemelerinin nasıl yapıldığına dair Youtube kanalında görsel olarak bulabilirsiniz.

Sistem yavaş diyen arkadaşlara şu kadarını söyleyim. 2GB Ram- i3 2.2 Ghz işlemci 2.5 inç 160 Gb Sata 5400Rpm HDD ile gayet sorunsuz ve oldukça hızlı çalışmaktadır. Sonuçta teknik önizleme Final sürüm değil .

Bu tür riskleri almak istemeyen arkadaşlar VirtualBox üzerinde Pc'de deneyebilirler :oke:
başlangıçtaki işletim sistemi seçin sorusunu nasıl geçebilirim

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
başlangıçtaki işletim sistemi seçin sorusunu nasıl geçebilirim
Siz varolan sistemin üstüne kurmuşsunuz. Easyboot programı ile silebilirsiniz Win10 ama bazen boot dosyalarında sorun olabiliyor. Kod bilginiz yeterli seviyede değilse EasyBoot için önce YouTube Videosunu bir izleyin derim
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: Yusuf0111_Oğuzhan
Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
Sorunum çözüldü. Nasıl yaptığımı anlatayım :

1. İlk önce varsayılan işletim sistemimi değiştirdim. İlk önce bunu nasıl yaptığımı anlatayım. "Bilgisayar"a sağ tıklayıp Özelliklerdeyin.Açılan pencerede sol taraftan Gelişmiş sistem ayarlarıbağlantısına tıklayın. Açılan pencerede Gelişmiş sekmesini seçtikten sonra Başlangıç ve Kurtarma başlığı altındaki Ayarlar butonuna tıklayın. Varsayılan işletim sistemini dilediğiniz gibi ayarladıktan sonra kaydedip çıkın. Şimdi işletim sistemini silebiliriz.

2. Başlat Menüsü arama satırına msconfig yazıp "Enter"a basın. Windows 10 da bunu çalıştıra yazın. Açılan pencerede Önyüklemesekmesini açın. Silmek istediğiniz sistemi seçili bıraktıktan sonra "Sil" deyin. Ardından Tüm önyükleme ayarlarını kalıcı yap kutusunu işaretledikten sonra Tamam deyin.

İşlem tamamlandığında 2. işletim sistemi sisteminizden sorunsuzca kaldırılmış olacak.
pc normal hıza döndü :yuru

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Nextman
remzi33

remzi33

Üye
Arkadaşlar wi-fi ile ilgili şöyle basit bir sorun var bende: Modemimi defalarca "Otomatik olarak bağlan" diye işaretliyorum. Ama bilgisayarı her kapatıp açmamda o işaret kalkmış oluyor ve modeme ben tıklamadan bağlanmıyor. Bir de sizde de öyle mi bilmiyorum ama wi-fi simgesine tıklayınca win8.1'de sağ taraftan bir menü açılırdı. Win10'da direk "Settings-Ağ & İnternet - Wi-Fi" Bölümü açılıyor

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
Arkadaşlar wi-fi ile ilgili şöyle basit bir sorun var bende: Modemimi defalarca "Otomatik olarak bağlan" diye işaretliyorum. Ama bilgisayarı her kapatıp açmamda o işaret kalkmış oluyor ve modeme ben tıklamadan bağlanmıyor. Bir de sizde de öyle mi bilmiyorum ama wi-fi simgesine tıklayınca win8.1'de sağ taraftan bir menü açılırdı. Win10'da direk "Settings-Ağ & İnternet - Wi-Fi" Bölümü açılıyor
bende öyle bir sorun yok ama evet ayarları açıyor direk çokta sorun olmaması lazım bence :oke:

Rainesto

Rainesto

Üye
Sorunum çözüldü. Nasıl yaptığımı anlatayım :

1. İlk önce varsayılan işletim sistemimi değiştirdim. İlk önce bunu nasıl yaptığımı anlatayım. "Bilgisayar"a sağ tıklayıp Özelliklerdeyin.Açılan pencerede sol taraftan Gelişmiş sistem ayarlarıbağlantısına tıklayın. Açılan pencerede Gelişmiş sekmesini seçtikten sonra Başlangıç ve Kurtarma başlığı altındaki Ayarlar butonuna tıklayın. Varsayılan işletim sistemini dilediğiniz gibi ayarladıktan sonra kaydedip çıkın. Şimdi işletim sistemini silebiliriz.

2. Başlat Menüsü arama satırına msconfig yazıp "Enter"a basın. Windows 10 da bunu çalıştıra yazın. Açılan pencerede Önyüklemesekmesini açın. Silmek istediğiniz sistemi seçili bıraktıktan sonra "Sil" deyin. Ardından Tüm önyükleme ayarlarını kalıcı yap kutusunu işaretledikten sonra Tamam deyin.

İşlem tamamlandığında 2. işletim sistemi sisteminizden sorunsuzca kaldırılmış olacak.
pc normal hıza döndü :yuru

Disk temizleme ile Windows.oldu sildiniz mi

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
abi verilerimi kaybetmeden nasıl 8.1 a geri dönebilirim

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye

biri şuna bi baksa sağ tuş ile tıkladığımda bazı şeyler geliyor ama sol tuşta başlat bir tepki vermiyor

Üst Alt