SOKULLU MEHMET PAŞA (ahmak paşa)

Sponsorlu Bağlantılar

hosafcı

hosafcı

Üye
    Konu Sahibi
SOKULLU MEHMET PAŞA (ahmak paşa)
bir çoğumuza ilk okuldan beri çok büyük bir insanmış gibi tanıtılan bu paşa aslında gerçekten osmanlının başına gelmiş felaketlerdendir... sadrazamlık makamını korumak için birçok hata yapan bu adamı birçok tarihçi övmektedir... mesela barbaros hayrettin paşanın öğrencisi olan kaptanı deryayı kendisine bir rakip gibi gördüğü için onu ordan uzaklaştırıp yerine çok alakasız birini getirmiştir... ayrıca don-volga projesini bu adam değil 2. selim tasarlamıştır ve uygulanması için sokulluyu görevlendirmşiştir , sokullu ise bu görevi bir muhasebeci olan adama vermiş ve kış ayında binlerce kişi ile kazılara başlamış. hava şartları nedeniyle kazılar durmuş ve malesef don- volga işi yatmıştır. don volga projesi karadeniz ile hazar denizini birbirine bağlayacak olan projedir bu proje sayesinde rusların sıcak denizlere inme işi engellenecek ayrıca asyadaki türklere yardımda bulunulacak birde ticaret önemli dercede gelişecekti ama sokullu denen ahmak buna engel oldu...

Abdusselam ÖNDİN / H O Ş A F !

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Ahmak demek çok yanlış.
Her insanın hataları olabilir ve olmuştur.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
hayırlısı ne diyelim

UnsYusuFxD

UnsYusuFxD

Üye
Ya he he öyle...

hosafcı

hosafcı

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar ben kafamdan uydurduğum bişey yazmıyorum kitaplarını okudum bunun ..ahmakbirazağır olmuş olabilir özürdileirim

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Bir şey soracağım. Yaş kaç? Ciddi soruyorum. Dalga geçmek gibi bir niyetim yok.

Invoke

Invoke

Üye
hee sokullu ahmak. Memlekete bir gram faydanız yok, faydası olmuş olanların arkasından konuşun böyle. İzleyin dandik dizileri, dinleyin cahil adamları sonra gelin sağda solda atın böyle. Aferin, böyle devam edin.

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy, Dede, TeknoÖmer ve 2 diğerleri
KayraBey

KayraBey

Üye
hee sokullu ahmak. Memlekete bir gram faydanız yok, faydası olmuş olanların arkasından konuşun böyle. İzleyin dandik dizileri, dinleyin cahil adamları sonra gelin sağda solda atın böyle. Aferin, böyle devam edin.
Osmanlı adamdı adam. :D

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy
hosafcı

hosafcı

Üye
    Konu Sahibi
kardeş ben kafamdan bişey yazmıyorum duyduklarımı izlediklerimide yazmıyorum tarih kitapları okuyorum.. ayrıca ben burda osmanlıyıda kötülemiyorum osmanlı tarihinde birsürü faydalı hizmet etmiş paşalar kumandanlar var ama yalan yazan tarih bunlara değinmeyip osmanlıya yarardan fazla zararı olan insanları yüceltmiş... İnsanları yanlış bilinçlendirmek gibi bi niyetim yok eğer yanlış gördüğün bir yer varsa söyle tartışalım eğer sn haklıysan düzelteyim... istersen yalan yazan tarihin değinmediği o büyük insanları söyleyebilirim..
Bir şey soracağım. Yaş kaç? Ciddi soruyorum. Dalga geçmek gibi bir niyetim yok.
yaşım 18 , yaş sormak zaten dalga geçmek anlamına gelen birşey değil ki :) lütfen yaşa bakarak bilgi ölçmeyin üstünlük yaşda değil bence :)

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
kardeş ben kafamdan bişey yazmıyorum duyduklarımı izlediklerimide yazmıyorum tarih kitapları okuyorum.. ayrıca ben burda osmanlıyıda kötülemiyorum osmanlı tarihinde birsürü faydalı hizmet etmiş paşalar kumandanlar var ama yalan yazan tarih bunlara değinmeyip osmanlıya yarardan fazla zararı olan insanları yüceltmiş... İnsanları yanlış bilinçlendirmek gibi bi niyetim yok eğer yanlış gördüğün bir yer varsa söyle tartışalım eğer sn haklıysan düzelteyim... istersen yalan yazan tarihin değinmediği o büyük insanları söyleyebilirim..

yaşım 18 , yaş sormak zaten dalga geçmek anlamına gelen birşey değil ki :) lütfen yaşa bakarak bilgi ölçmeyin üstünlük yaşda değil bence :)
Bu sozlerinle kendin kanitlamis oldun zaten.

Türk-X

Türk-X

Üye
Adam hakkında hiç birşey bilmiyorum ama maalesef çürük elmalar ara sıra çıkıyor ve neden hala müfredat böyle devam ediyor anlayamıyorum.

TAMER TURK

TAMER TURK

Üye
Adam öleli 500 yil olmuş simdi bile konuşuluyor helal olsun

hardal00

hardal00

Üye
Yok konusulmasinsin mi onu birakak senimi konusak

• Beğen
Tepkiler: hosafcı
akdeniz77

akdeniz77

Üye
böyle bi ithamda bulunuyosan sağlam kaynaklarla gelmen lazım.

One-Two

Üye
Bir kitap okuyup orada ki bilgileri yalan yanlış her yerde yazmak ne kadar doğru

muhammed4949

muhammed4949

Üye
Hangi tarihi belgelere göre bunu yazdınız?

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Sonuçta padişahımız ona bu yetkiyi verdiyse vardır bir bildiği iyisiyle kötüsüyle yapmış görevini.bizede arkasından ruhuna el-fatiha okumak düşer.
........Amin