Dolandırıldım çaresi var mı?2330

Sponsorlu Bağlantılar

n73balikesir

Üye
    Konu Sahibi
Dolandırıldım çaresi var mı?2330
Yaşlı ninem ucuz ama orijinal bir telefon al dedi.bakındım sahibinden.com'da mycell diye bir site nokia 2330 70+10kargo=80 tl ye satıyor orijinal dedi aldık.sevindi ninem bir hafta sonra oğlum bak bu çalışmıyor sim yok gözüküyor telefoncuya götürdüm çinden gelen toplama telefonlar bunlar ime kopyalanmış o yüzden çaresi yok dedi.at gitsin dedi...karşı taraf oralı bile olmadı...

tavsiyeniz?

Luck Star

Luck Star

Üye
btk dan şikayetçi ol firma hakkında. polise git bişeyler yap öyle at gitsin olur mu ...

n73balikesir

Üye
    Konu Sahibi
Hayır ben bu telefona birşeyler yükleyerek düzeltebilirmiyim.

telefonu normal kullanabiliyorum 2 gün sonra x işareti çıkıyor sim kullanılamaz diyor.hattı çıkarıp takıyoruz yine normale dönüyor 2 gün sonra yine sorun...

Luck Star

Luck Star

Üye
Hayır ben bu telefona birşeyler yükleyerek düzeltebilirmiyim.

telefonu normal kullanabiliyorum 2 gün sonra x işareti çıkıyor sim kullanılamaz diyor.hattı çıkarıp takıyoruz yine normale dönüyor 2 gün sonra yine sorun...

eski nokialardan varsa elinde onun imeisini atarsan düzelir ama uğraşılcak iş değil eğer öyle çalışıyorsa gittiği yere kadar kullanın artık.

Siycey

Siycey

Üye
Telefonun borduna göre kodu bulup muhendislik bölümünden imei çakman lazım yani şimdi satılan çin malı telefonlar öyle ama elindeki cihaz pc den imei atılan türdende olabilir o yüzden önce bordunu öğrenirsen yardım etmem daha kolay olur :)

n73balikesir

Üye
    Konu Sahibi
bord nedir.nasıl öğrenebilirim.
biri dediki samsung olsa imei bakşa telefonun imesi olur asma nokialarda olmuıyor dedi elimde başka nokialar var.onlarınkini buna aktaralım nasıl yapabilirim.
ninem için aldım çok üzüldü garibim üç kuruşluk parasını verdi bana ucuz telefon al dedi aldık bu oldu.sevebına bilgisi olan varsa yardım etsin.telefonun tüm bilgilerini verebilirim

Siycey

Siycey

Üye
*#0000# şu kodu girip çıkanları yazabilirmisin

n73balikesir

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 2330c- 2 v 08.20 30-06-09 RM 512 (c) Nokia. Variant:00.00 Virtual Variant:No virtual Variant V 08.20 30-06-09 RM-512 (c) Nokia AD1

Siycey

Siycey

Üye
Öncelikle telefonu bi fabrika ayarlarına alın olmazsa sorununuz donanımsaldır bu konuda satıcıya dava açabilirsiniz.
Ayrıca imei falan değil sıkıntısı imei bozuk olsa sim takınca acil çağrılar der büyük ihtimal ya sim yuvasında yada bord da bi sorun var

n73balikesir

Üye
    Konu Sahibi
Davayı mahşere bıraktık....
telefoncu sizinki gibi baktı imei'den dedi...aynı imei'yi farklı telefonlara kopyalamışlar diğer telefon açıldığında sizinki hata verip devre dışı kalıyor.siz simi çıkarıp taktığınızda ise öbür kopyalar devre dışı kalıyor dedi..simi çıkarıp takıyoruz 2 gün sorun yok sonra x işareti çıkıyor arama olmuyor tekrar çıkarıp takıyoruz yine sorun kalkıyor..sim yuvasından değil kontrol edildi...
neyse sanırım sizde anlayamadınız...
ALLAH rızası için bilginiz dahilindeyse paylaşın

hizan

hizan

Üye
kardeşim yapacak bir şey yok çöpe at gitsin sana yorum yapanlar birşeyden anlamıyor nokia telefonlara kesinlikle imei atılmaz çöpe at yenisini al. yok yapamam dersen boynuna tak öyle gez boynunda gördükce ne yaptığını anlarsın. umarım bu mesajdan sonra hala buradan yardım istemezsin.

avast

avast

Üye
Valla hocam geçmiş olsun ne deyim ama böyle cihazları kargoyla alacaksanız forumlardan referansı olan kişilerden alın yada elden elimde 6111 var kutuu şunu bunu duran tamir görmedi baya sağlam lazım olursa 70 lira ankaradayım annemin eski telefonu