windows yerine MAC os x nasil kurarim

Sponsorlu Bağlantılar

djcancox

djcancox

Üye
    Konu Sahibi
windows yerine MAC os x nasil kurarim
Arkadaşlar bende casper nirvana lebtop var ve windows 7 ve 8 kullanıyorum ancak kullanmak istediğim programlar sadece os x mag pc lerde çalışıyor 2. pc yi sırf bu sebepten almak yada değiştirmek istmiyorum çünki leb top um yeni sayılır ve donanım olarakta çok iyi sistemim şu 64 bit işletim sistemi 8 gb ram intel r core i7-2670qm cpu 2.20hz 8 çekirdek ekran kartı ise 2 tane var biri harici biri paylaşımlı intel r hd graphics family 3000 diğeride ati AMD Radeon HD 6610M Graphics 2 gb

yani os x lion yada hangi sürümü daha sitabil olur olmazmı bilmiyorum bikere denedim bi yerden aldığım deneyimle olmadı yapabilen arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim şimdiden teşekkürler

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
ilk olarak işlemcin 4 çekirdekli onu bilmekte fayda var :oke:
2. olarak şu casperın meşhur HD6610 ekran karktı AMD adı altında üretilmemiş bir model.
MAC OS ta her ekran kartının driverını bulamazsın. büyük bir ihtimalle 6610 u tanımayacaktır..

HD3000 gpu kullanmak zorunda kalırsın.

ayrıca konu yeri burası değil donanım teknik yardımla bir alakası yok :nono:
konu taşındı. :maxicep:

djcancox

djcancox

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle teşekkür ederim cvp verip konuyu düzelttiğiniz için peki ben hd 3000 ekran kartına da razıyım ekran kartlık bi udurum yok kullanma amacımda ses kartınıda usb kullanıcam yeterki programları kullanabileyim hd 3000 ekran kartını nasıl import ederim peki yardımcı olurmusunuz hangi sürüm daha iyi çalışır os x in lion mu yoksa başka sürümmü bilgilendirirseniz sevinirim yada bilen arkadaşlar varsa onlarda yazsın bana teşekkürler tekrardan

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
MAC os tan anlamam ben :)
hangi sistem iyiyse onu kurun. illaki bir şekilde halledilir.
çünkü sonuç olarak INTEL tabanlı. hepsinde var

_RYUK_

_RYUK_

Üye
donanımın iyi bence sen mac os virtual box ile windowsta kullan

222112

222112

Üye
Mac Os sistemlerini apple kendi ürettiği bilgisayarlar dışında kullanılmasına izin vermiyor. Ama yasa dışı macosx86 gibi projeler var.''Hackintosh,, şeklindeki aramayla iso dosyasını indir. Yalnız kapanır mı bloke mi olur bilemem kullanmadım çünkü.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
marconi78

marconi78

Üye
Bu bilgisayara gayet güzel Mac Os X Yosemite kurulur

M.D.hakan

M.D.hakan

Üye
Daha önce birkaç defa PC te mac kurulumu yapmıştım başarılı olarak. Burada bilmen gereken mac OS x de her donanımı çalıştıramazsın. Laptoplar da harici ekran kartını çalıştıramazsın hala deneyenler var ama pek bir başarı yok dahaca. USB ses kartı kullanacaksan bunun mac ile uyumlu olmasına dikkat et ve de Wi-Fi kartında mac ile uyumlu olmalı. Intel chipli Wi-Fi kartlar mac da çalışmıyor. Ayrıca yükledikten sonra kapanma bloke olma gibi durum olmaz. Sadece face time uygulaması için yama gerekiyor. Sisteme yanlış driver yüklemediğin sürece açılmama gibi bir problemle karşılaşmazsın. Onunda çözümü mac OS da oldukça kolay zaten. Sıkıntı yaşayabileceğini diğer konuda batarya seviyesini görmede sıkıntı yaşayabilirsin.

Üst Alt