eBay Hakkında Yardım [Resim Eklendi]

Sponsorlu Bağlantılar

Tam olarak kesin bir şekilde adrese teslim yapıldı mı ? Yani Sipariş Onaylandımı ?

• Evet , bir zaman diliminde adresine kargo gelecektir...

Kullanılan: 5 83.3%
  • Hayır ....

Kullanılan: 1 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    6

Microsystem

Üye
Beyler ciddi konudur lütfen boş yorum yapmayınız...
Özellikle eBay dan alışveriş yapanlara soruyorum :
Şimdi ben eBay dan bir alışveriş verdim...
Şu aşağıda verdiğim bilgilerden bakarak söylermisiniz adresime verildimi sipariş ? Bilgilendirirseniz sevinirim :)
Not: Adres ve telefon numaraları gizlenmiştir..
Link :
Şimdi benim e postama bu geldi.... Bundan tam anlamadım şimdi ürün sipraişe verildimi

resim çok kalitesiz olduğu için tam göremiyorum ama
bende 2 kez sipariş vermiştim ebaydan.
soruna gelince
evet sipariş ödemesini yapmışsın ve adres vermişsin siparişin bu adrese gelecek. fakat kaç günde geleceği senin vermiş olduğun kargo türüne ve ürünün gönderileceği ülkeye bağlı.
eğer freeship yaptıysan ve ürün uzak bir ülkeden gelecekse çok uzun sürede gelecektir. bu yüzden neden gelmedi diye endişelenme. ptt kargo getirecektir.
ben honkongtan freeship yaptım 34 günde geldi :)

ama paralı kargoyu tercih ettiysen muhtemelen 3 iş gününde gelebilir.

zaten ship seçeneklerinde ürünün ülkene kaç günde geleceği belirtilir.

gucberk

Üye
Shıp yi yazan yerin altındaki adres doğru ise olmuş.

Serhan

Serhan

Üye
    Konu Sahibi
resim çok kalitesiz olduğu için tam göremiyorum ama
bende 2 kez sipariş vermiştim ebaydan.
soruna gelince
evet sipariş ödemesini yapmışsın ve adres vermişsin siparişin bu adrese gelecek. fakat kaç günde geleceği senin vermiş olduğun kargo türüne ve ürünün gönderileceği ülkeye bağlı.
eğer freeship yaptıysan ve ürün uzak bir ülkeden gelecekse çok uzun sürede gelecektir. bu yüzden neden gelmedi diye endişelenme. ptt kargo getirecektir.
ben honkongtan freeship yaptım 34 günde geldi :)

ama paralı kargoyu tercih ettiysen muhtemelen 3 iş gününde gelebilir.

zaten ship seçeneklerinde ürünün ülkene kaç günde geleceği belirtilir.
Sağol abi , şimdi ben bikaç saat önce baktım bugün kargoya verilmiş , 19 Kasım - 2 Aralık arası geleceği söyleniyor :) Ben burdan bilgilendiririm eğer bir sorun olursa :)) Önceki mesajda belirtmiştim sorun olmadığını :) Sağolun :)

denisjr

denisjr

Üye
Bu ebay yada amazondan 800-900tl lik alışveriş yapaam elektronik eşya. Yani fotoğraf makinası yada objektif gümrükte takılıyor mu? Takılırsa ne gibi işlemler yapılıyor?

Serhan

Serhan

Üye
    Konu Sahibi
Hala gelmedi :D

gucberk

Üye
Bu ebay yada amazondan 800-900tl lik alışveriş yapaam elektronik eşya. Yani fotoğraf makinası yada objektif gümrükte takılıyor mu? Takılırsa ne gibi işlemler yapılıyor?

Sıradan günlerde sınır 100 usd. Dini bayramlar ve yılbaşında sınır 300 usd. Bu sınırlara aynı ürünlerin çok sayıda alınması dahil değil. Mesela aynı üründen 3 adet alındığında bayram da olsa gümrüğe takılıyor. Gümrüğe takılması halinde türkiyedeki bir mağazadan alınan perakende fiyatının yaklaşık %30 üzerinde oluyor fiyat.

• Beğen
Tepkiler: denisjr

gucberk

Üye
Sıradan günlerde sınır 100 usd. Dini bayramlar ve yılbaşında sınır 300 usd. Bu sınırlara aynı ürünlerin çok sayıda alınması dahil değil. Mesela aynı üründen 3 adet alındığında bayram da olsa gümrüğe takılıyor. Gümrüğe takılması halinde türkiyedeki bir mağazadan alınan perakende fiyatının yaklaşık %30 üzerinde oluyor fiyat.

Ticaret ve gümrük kanununa yapılan güncelleme ile üst sınır bir kaç hafta öne 75 usd ye indirildi.

Serhan

Serhan

Üye
    Konu Sahibi
Sipariş hele şükür bugün geldi beyler :D
6 Kasımda Sipariş Ettim. 19 Aralıkta geldi :D

Baydırman

Baydırman

Moderator
h.o

Serhan

Serhan