OS X Yosemite 10.10.1 İndirilmeye Hazır

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
OS X Yosemite 10.10.1 İndirilmeye Hazır
Kısa bir süre önce yayınlanan OS X Yosemite yeni sürümü yayınlandı.

Yaklaşık bir ay önce 10.10 sürümü duyurulan Mac OS X işletim sisteminin yeni sürümü indirilebilir durumda.

Yeni bir Mac sistemi alacak kişilerin daha çok sabırsızlıkla beklediği sürüm olan OS X 10.10.1 Yosemite yeni özellikleri çok konuşuldu. OS X 10.9 Mavericks gibi ücretsiz olarak sunulan işletim sistemi arayüzdeki ve simgelerdeki değişiklikleri ile dikkat çekiyor. Safari yeni aerodinamik tasarımı ve daha temiz bir arayüze sahip.

Sekme görünümü size aradığınızı kolay bulmak için yardımcı olmakta. Yeni Spotlight, yeni Safari, Handoff, iCloud Drive, Phone, SMS, Instant HotSpot özellikleri ise konuşulan yenilikler arasında. Yüklemek için duyurulan minimum sistem ihtiyaçları ise 2GB Ram ve En az 8GB depolama alanı olarak belirtilmişti.

Bu güncelleme ile gelen yeni özellikler ise kısaca şöyle :

• Wi-Fi güvenilirliğini arttırılması
  • Güvenilirliğini artırıılmış bir Microsoft Exchange sunucusuna bağlantısı
  • Belirli e-posta hizmet sağlayıcıları kullanırken posta iletileri gönderme güvenilirliğinin arttırılması
  • My Mac kullanarak uzak bilgisayarlara bağlantı güvenilirliğinin arttırılması
Güncellemeyi Yüklemek İçin .

szqn55

szqn55

Üye
bunu pc de kurabiliyoz mu

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
bunu pc de kurabiliyoz mu
Şimdilik hayır ilerde belki destekleyen işlemci olduğu müddetçe olabilir :oke:

Ek olarak belirtmeyi unuttum sanal pc kurulumu donanımınız yüksekse kurulabilir ;)

• Beğen
Tepkiler: canercambel
szqn55

szqn55

Üye
amd işlemcili başka sürümler var yüklemeye çalışıyorum amd desdeklemiyor diyo niresh ile amd lere usb ile kuruyorum onda da başarılı sonuç alamadım niresh iso dosyası var o da 5 gb 8 gb dvd alim denicem

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
amd işlemcili başka sürümler var yüklemeye çalışıyorum amd desdeklemiyor diyo niresh ile amd lere usb ile kuruyorum onda da başarılı sonuç alamadım niresh iso dosyası var o da 5 gb 8 gb dvd alim denicem
Açıklama konusu hazırlayacam en kısa sürede ;)

szqn55

szqn55

Üye
açarsam haber verebilirmisin işime ihtiyac

szqn55

szqn55

Üye
konu açarsan bana da haber verebilirmisin

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Amd destekli kurulum bekleyen arkadaşlar bir süre daha beklemesi gerekecek. Wifi ve donanım sorunlarından dolayı dosya geri çekilmiş vaziyette.
İntel işlemci destekli Hackintosh Yosemite kurulumunda belirtilmiş bir sorun yok

furkankaya559758

Üye
Bu işletim sistemini normal bilgisayara yükleyebiliyor muyuz?

szqn55

szqn55

Üye
usta benim leptom intel pentium işlemci 3 gb ram nasıl kurabilirmiyim

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
usta benim leptom intel pentium işlemci 3 gb ram nasıl kurabilirmiyim
Sezgin kardeşim bir çok kere denedim sırf anlatımı yapmak için değil işim gereği denk geldi. Ancak olumsuz girişimler olduğunu belirteyim. Araştırmalarımıa göre i3 işlemcide herkes sorun yaşamış kurabilen kişiler olmuş ancak aygıt sıkıntısı oluyor,tanımama gibi sonradan görmeme gibi.

Lenovo G580 i3 işlemcili güzel bir cihaz, bir kaç kurulum denedim ancak olumsuz Efi ve boot olayı sorunlu :oke: . Araştırmaya devam illaki vardır bir yolu bulur bulmaz yazıcam senide etiketlerim :)

szqn55

szqn55

Üye
anladım kardeşim sağol bekliyorum

Üst Alt